Radio Opole » Wybory prezydenckie 2020 » Aktualności wyborcze z regionu

Aktualności wyborcze z regionu

2020-07-14, 09:38 Autor: Joanna Matlak

Tomasz Kostuś o krajobrazie powyborczym i sytuacji w partii

Tomasz Kostuś o krajobrazie powyborczym i sytuacji w partii
- Nieważne jak się zaczyna, ważne jak się kończy – stwierdził w porannej rozmowie Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej pytany o wyniki I i II tury wyborów prezydenckich. Przypomnijmy, że pierwszą turę na Opolszczyźnie wygrał prezydent Andrzej Duda, a drugą Rafał Trzaskowski.
Przypomnijmy, w regionie Rafał Trzaskowski zdobył 52,64% poparcia i wyprzedził prezydenta Andrzeja Dudę o ponad 5%.

- Opole pobiło absolutny rekord jeśli chodzi o frekwencje i poparcie dla kandydata opozycji. Rafał Trzaskowski uzyskał gigantyczny wynik, jeden z najlepszych w kraju i bez wątpienia Opole będzie bastionem opozycji – mówił Kostuś i przekazał podziękowania wyborcom.

- Dziękuję, że opowiedzieli się za Polską samorządową, obywatelską, wolną od hejtu i mowy nienawiści i za Polską, która patrzy w przyszłość, a nie w przeszłość – powiedział nasz gość.

- Opozycja musi sobie odpowiedzieć na pytanie czy będziemy w dalszym ciągu ze sobą rywalizować czy połączymy siły - odpowiedział poseł Kostuś pytany o to co dalej.

- W mojej opinii czeka nas tytaniczna praca w ramach zjednoczonej opozycji, ale również dalszego bloku anty PiS-u. Tu nie powinno być konfliktu, a nawet niekontrolowanej rywalizacji między PO, Nowoczesną, a np. środowiskiem Szymona Hołowni czy Lewicy. Tu powinna być ścisła współpraca – stwierdził Kostuś.

Zobacz także

2020-08-03, godz. 13:32, Wiadomości z regionu Sąd Najwyższy stwierdził ważność wyborów prezydenckich Sąd Najwyższy orzekł ważność wyborów prezydenckich, w których zwyciężył prezydent Andrzej Duda. Uchwałę w tej sprawie podjęła Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych. Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Sylwester… » więcej 2020-07-15, godz. 16:59, Wiadomości z regionu WYBORY 2020. Działacze PiS oburzeni internetowymi wpisami Andrzeja Butry. Radny PSL przeprasza i obiecuje, że to się nie powtórzy 'Zdecydowanie sprzeciwiamy się mowie nienawiści'. To główny przekaz konferencji działaczy Prawa i Sprawiedliwości po serii internetowych wpisów Andrzeja Butry. » więcej 2020-07-14, godz. 09:45, Wiadomości z regionu WYBORY 2020: "Opole było, jest i będzie bastionem opozycji". Tomasz Kostuś o wynikach wyborów prezydenckich - Opole i Opolszczyzna wcale nie są bastionem Prawa i Sprawiedliwości i Andrzeja Dudy - ocenił w rozmowie 'W cztery oczy' poseł Koalicji Obywatelskiej Tomasz Kostuś, odnosząc się do wyników drugiej tury wyborów prezydenckich. Rafał… » więcej 2020-07-14, godz. 09:40, W cztery oczy Tomasz Kostuś o krajobrazie powyborczym i sytuacji w partii - Nieważne jak się zaczyna, ważne jak się kończy - stwierdził w porannej rozmowie Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej pytany o wyniki I i II tury wyborów prezydenckich. Przypomnijmy, że pierwszą turę na Opolszczyźnie… » więcej 2020-07-13, godz. 20:33, Wiadomości z regionu PKW podała oficjalne wyniki wyborów prezydenckich. Andrzej Duda wybrany na drugą kadencję Państwowa Komisja Wyborcza podała wyniki wyborów po przeliczeniu głosów we wszystkich obwodach. Zwycięzcą II tury wyborów prezydenckich został ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »