Radio Opole » Grupa Azoty ZAK S.A. » Aktualności » Słodycze z Grupy Azoty trafią do ponad 250 dzieci…
2020-12-07, 09:12 Autor: Źródło: Grupa Azoty ZAK S.A., artykuł sponsorowany

Słodycze z Grupy Azoty trafią do ponad 250 dzieci z Kędzierzyna-Koźla

"10 metrów słodkości" [materiały: Grupa Azoty]
"10 metrów słodkości" [materiały: Grupa Azoty]
Grupa Azoty ZAK S.A. już po raz 9. zorganizowała akcję charytatywną „10 metrów słodkości” na rzecz potrzebujących z Kędzierzyna-Koźla i okolic. Co roku w okresie przedświątecznym na terenie zakładu odbywa się zbiórka słodyczy, w którą zaangażowana jest niemal cała załoga. Mimo pandemii tegoroczna edycja akcji odbyła się, jednak ze względu na reżim sanitarny zmieniono jej formułę.
Słodycze mierzone metrami

Pomysł organizacji „10 metrów słodkości” zrodził się dziesięć lat temu, gdy przed główną siedzibą Grupy Azoty ZAK S.A. po raz pierwszy stanęła imponująca 10-metrowa choinka. To przy niej zwyczajowo odbywa się wielki finał, w którym uczestniczą pracownicy i przedstawiciele obdarowanych placówek opiekuńczych. Z uwagi na profil działalności kędzierzyńskiej spółki oraz fakt, że wiele osób nie może pozwolić sobie na opuszczenie stanowiska pracy, akcja ma charakter mobilny. Jej organizatorzy odwiedzają wybrane miejsca na terenie zakładu, by odebrać słodycze przygotowane przez pracowników. A ci mają wielkie serca – z roku na rok metrów słodyczy jest coraz więcej.

Odpowiedzialność społeczna w cieniu pandemii

W związku z rozwojem pandemii, w tym roku organizacja wielu inicjatyw stanęła pod znakiem zapytania. W dobie dystansu społecznego i coraz dalej idących obostrzeń, w pełni bezpieczna zbiórka stała się praktycznie niemożliwa do zrealizowania. O odwołaniu akcji „10 metrów słodkości” nie było jednak mowy. – 10 metrów słodkości to wieloletnia inicjatywa, w którą z roku na rok angażuje się coraz więcej osób. Wspólne pomaganie przynosi dużo radości, integruje i zawsze z początkiem grudnia wprowadza nas w świąteczny klimat. W tym roku stanęliśmy przed wyzwaniem, by nie narażając niczyjego zdrowia i bezpieczeństwa uratować tę piękną tradycję. Postanowiliśmy, że firma w imieniu pracowników zakupi paczki i jak zwykle przekaże je potrzebującym placówkom. Przebieg akcji jest więc symboliczny, ale efekt ten sam, co zwykle, i to jest najważniejsze – mówi Sławomir Lipkowski, prezes zarządu Grupy Azoty ZAK S.A.

Wszystko dla uśmiechu dziecka

Poprzez akcję „10 metrów słodkości” Grupa Azoty ZAK S.A. niesie pomoc okolicznym instytucjom pomocy społecznej, mającym pod opieką dzieci w trudnej sytuacji życiowej. W tym roku słodycze i drobne upominki trafią do siedmiu placówek z Kędzierzyna-Koźla o różnym profilu działalności. Są to: Dom Dziecka, Dom św. Karola, Środowiskowy Dom Samopomocy "Promyczek", Świetlica Socjoterapeutyczna „Arka", Świetlica Socjoterapeutyczna „Brzdąc", Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Autystów "Mały Książę" oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.

Za pośrednictwem placówek paczki otrzyma ponad 250 podopiecznych. Jak co roku, organizatorzy akcji liczą, że ta odrobina słodyczy wniesie wiele radości i umili dzieciom oczekiwanie na Święta Bożego Narodzenia.

Zobacz także

2021-06-30, godz. 11:03 Konkurs dla dzieci „Wakacje z Zaksanem” Grupa Azoty ZAK S.A. serdecznie zaprasza dzieci w wieku 4-12 lat do udziału w konkursie „Wakacje z Zaksanem”. Aby wziąć udział, należy wykonać pracę… » więcej 2021-06-18, godz. 14:39 Nowy Prezes Zarządu Grupy Azoty ZAK S.A. Podczas posiedzenia w dniu 18 czerwca 2021 r. Rada Nadzorcza Grupy Azoty Zakładów Azotowych Kędzierzyn S.A. dokonała zmiany w składzie Zarządu Spółki… » więcej 2021-06-16, godz. 10:04 15 czerwca 2021 roku odbyło się Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy spółki Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn… Podczas Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia, które odbyło się 15 czerwca 2021 roku zostały podjęte uchwały zatwierdzające sprawozdanie finansowe Spółki za… » więcej 2021-05-20, godz. 12:37 Na Opolszczyźnie powstanie pierwszy lądowy terminal kontenerowy. List intencyjny Grupy Azoty ZAK i Ost-West Logistic… W środę, 19 maja 2021 r. przedstawiciele Grupy Azoty Zakładów Azotowych Kędzierzyn S.A. i Ost-West Logistic Poland podpisali list intencyjny w sprawie współpracy… » więcej 2021-04-19, godz. 15:06 Solidne wyniki finansowe Grupy Azoty ZAK S.A. pomimo pandemii Grupa Azoty ZAK S.A. odnotowała w 2020 roku zysk netto w wysokości 118 mln zł (spadek o 6,3% w stosunku do 2019 r.) przy przychodach ze sprzedaży na poziomie… » więcej 2021-04-01, godz. 13:06 Grupa Azoty ZAK S.A. przedłuża patronat nad Akademią Piłkarską Chemik Kędzierzyn-Koźle 30 marca 2021 roku podpisano kolejną roczną umowę z Towarzystwem Sportowym Chemik, obejmując patronatem młodych pasjonatów piłki nożnej w ramach działania… » więcej 2021-04-01, godz. 10:02 Życzenia wielkanocne od Grypy Azoty » więcej 2021-03-12, godz. 15:20 Kontynuacja dostaw podchlorynu sodu dla kędzierzyńsko-kozielskiego szpitala Grupa Azoty ZAK S.A. przedłuża dostawy podchlorynu sodu do SPZOZ w Kędzierzynie-Koźlu do kondycjonowania wody. Na mocy umowy podpisanej 11 marca 2021 roku… » więcej 2021-03-05, godz. 09:54 Grupa Azoty ZAK S.A. kontynuuje współpracę z mistrzem parabadmintona Grupa Azoty ZAK S.A. przedłużyła współpracę z Bartłomiejem Mrozem – aktualnym Mistrzem Polski w parabadmintonie, który jest bliski uzyskania kwalifikacji… » więcej 2021-02-24, godz. 09:37 Ruszyła IV edycja loterii Grupy Azoty „Dbamy o polską ziemię” - Loteria z napędem na 4 koła Nagrodą główną w loterii jest ciągnik John Deere 5058E, a codziennie do wygrania są 4 koła - czyli 4 nagrody po 1000 zł. » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »