Radio Opole » 17. Opolska Jesień Literacka » Relacje z 17. Opolskiej Jesieni Literackiej

Relacje z 17. Opolskiej Jesieni Literackiej

2019-12-06, 10:15 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Poetycki debiut na finale 17. Opolskiej Jesieni Literackiej [ZDJĘCIA]

Spotkanie autorskie z Elżbietą Olak w MBP w Opolu © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Spotkanie autorskie z Elżbietą Olak w MBP w Opolu © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Elżbieta Olak wystąpiła w czwartek (05.12) w Miejskiej Bibliotece Publicznej, prezentując swój debiutancki tom poezji "Otulina". Spotkanie z autorką, która na co dzień mieszka w Opolu i pracuje jako nauczyciel języka angielskiego, cieszyło się sporym zainteresowaniem.
Konieczne było wręcz zorganizowanie dodatkowych miejsc siedzących dla uczestników, co speszyło, ale też ucieszyło poetkę.

- Z jednej strony czuję ulgę, że to już, a z drugiej czuję radość, że to się dobrze wszystko udało - mówi Elżbieta Olak. - Spotkanie było fajne, ciekawe, porozmawialiśmy o różnych rzeczach. Ja zawsze na takim spotkaniu odkrywam coś nowego w sobie. Pytanie, które ktoś mi zadaje powoduje, że sama z siebie wydobywam jakieś rzeczy, które wcześniej nie były może dla mnie tak jasne. Dopiero muszę wszystko przemyśleć. Jak wrócę do domu i na spokojnie sobie usiądę i właśnie otworzę pamiętnik i zacznę pisać, to wtedy mi się wszystko dopiero dobrze "wyświetli".

Przypomnijmy, że czwartkowe spotkanie, które w Galerii MBP ZAMOSTEK poprowadził poeta i krytyk literacki Bartosz Suwiński, zamknęło serię wydarzeń 17. Opolskiej Jesieni Literackiej. Od 4 listopada trzy-cztery razy w tygodniu odbywały się spotkania literackie, choć nie zabrakło wśród nich także urozmaiceń w postaci koncertu, wystawy grafik i plakatów czy warsztatów i spotkań dedykowanych młodszym czytelnikom.

Organizatorem wydarzenia, realizowanego pod patronatem medialnym i w sporej części transmitowanego przez Radio Opole, była Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu. A relacje i nagrania z kolejnych spotkań oraz wywiady przeprowadzane lub emitowane w audycji "Rewiry kultury" można znaleźć na naszej stronie internetowej w specjalnej zakładce poświęconej wydarzeniu.
Elżbieta Olak
Spotkanie autorskie z Elżbietą Olak podczas 17. Opolskiej Jesieni Literackiej

Zobacz także

2019-11-19, godz. 07:19, Kultura i rozrywka Urszula Zajączkowska o niezwykłości świata roślin na 17. Opolskiej Jesieni Literackiej [ZDJĘCIA] 'Patyki, badyle', edukacja przyrodnicza i niezwykłość świata roślin były tematem siódmego (18.11) dnia 17. Opolskiej Jesieni Literackiej w Miejskiej Bibliotece Publicznej Opolu. Wydarzenie, obszernie transmitowane na antenie Radia Opole… » więcej 2019-11-18, godz. 08:00, Kultura i rozrywka "Patyki, badyle". Kolejne spotkanie autorskie 17. Opolskiej Jesieni Literackiej Urszula Zajączkowska będzie bohaterką poniedziałkowego (18.11) spotkania autorskiego w ramach 17. Opolskiej Jesieni Literackiej, organizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Opolu. Godzinna transmisja w Radiu Opolu po godzinie… » więcej 2019-11-15, godz. 07:45, Kultura i rozrywka Opolska Jesień Literacka: spotkanie z Leszkiem Cichym przyciągnęło tłum słuchaczy [ZDJĘCIA] O zdobywaniu szczytów, racjonalnym podejściu do wypraw wysokogórskich i książce 'Trzy bieguny. Dotknąć niemożliwego' współtworzonej z Markiem Kamińskim opowiadał Leszek Cichy, bohater czwartkowego (14.11) spotkania autorskiego… » więcej 2019-11-14, godz. 08:15, Kultura i rozrywka "Kontener" Marka Bieńczyka głównym tematem kolejnej odsłony 17. Opolskiej Jesieni Literackiej [ZDJĘCIA] Ceniony pisarz, eseista, historyk literatury, tłumacz i enolog Marek Bieńczyk, był bohaterem środowego (13.11) spotkania autorskiego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu, realizowanego w ramach 17. Opolskiej Jesieni Literackiej. » więcej 2019-11-13, godz. 07:15, Kultura i rozrywka Ryszard Krynicki głównym bohaterem czwartego dnia 17. Opolskiej Jesieni Literackiej [ZDJĘCIA] 'Milczenie, nicość, język' - pod takim hasłem odbyło się wtorkowe (12.11) spotkanie autorskie z Ryszardem Krynickim, poetą, tłumaczem i wydawcą, uznawanym za jednego z najważniejszych twórców współczesnej poezji polskiej. » więcej
1234
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »