Wybory parlamentarne 2019
Radio Opole » Wybory parlamentarne 2019 » Nie trać głosu - poradnik wyborczy » Bezpłatne audycje wyborcze. Jak powstają oraz zasady…
2019-09-16, 10:00 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Bezpłatne audycje wyborcze. Jak powstają oraz zasady ich emisji na antenie Radia Opole

W sobotę 28 września rozpoczniemy emisję audycji wyborczych.
Komitety wyborcze mogą nagrać audycje wyborcze w Radiu Opole. - Udostępniamy studio, realizatora dźwięku i sprzęd. Czas przeznaczony na nagranie audycji to trzykrotność czasu jej trwania. Komitety, które chcą skorzystać z możliwości rejestracji audycji w radiu muszą to zgłosić w sekretariacie programu na co najmniej 24 godziny przed rejestracją - wyjaśnia Magdalena Sakwińska, kierownik działu organizacyjno-prawnego Radia Opole.
Magdalena Sakwińska
Komitety, które chcą dostarczyć do naszej rozgłośni gotową audycję muszą to zrobić w tym samym terminie i na takich zasadach jak przy nagrywaniu audycji w Radiu Opole. - To dlatego, że musimy dostarczoną do nas audycję sprawdzić pod kątem technicznym, ale także pod kątem wykorzystanej w niej muzyki i praw autorskich - wyjaśnia Magdalena Sakwińska.

- To jakie audycje będą prezentowane na naszej antenie i którego kandydata zależy od pełnomocnika wyborczego komitetu - podkreśla.

Jeśli chodzi o godzinę emisji audycji wyborczej danego komitetu, decyduje o tym losowanie darmowego czasu antenowego. Odbędzie się ono 25 września w studiu M Radia Opole.
Zdarza się tak, że audycja jednego kandydata bądź komitetu jest emitowana kilkukrotnie po sobie. To nie błąd, tylko wynik losowania. - Doradzamy komitetom wyborczym, żeby spoty przez nich dostarczone były różnej treści tak, aby słuchacz nie miał wrażenia, że wszystko się powtarza - zaznacza kierownik działu organizacyjno-prawnego Radia Opole.
Audycje wyborcze będą prezentowane w blokach wyborczych.

Zobacz także

2019-09-13, godz. 00:00 Głosowanie poza miejscem zamieszkania poprzez dopisanie się do spisu wyborców Zagłosować poza miejscem zamieszkania można także poprzez wpisanie się do spisu wyborców gminy, w której będziemy przebywać 13 października, jeśli nie… » więcej 2019-09-16, godz. 09:00 Bezpłatny czas antenowy - ważne informacje dla komitetów wyborczych! Bezpłatne audycje wyborcze są prezentowane na antenie Radia Opole w każdej kampanii wyborczej. To obowiązek nałożony na media publiczne kodeksem wyborczym… » więcej 2019-09-16, godz. 10:00 Bezpłatne audycje wyborcze. Jak powstają oraz zasady ich emisji na antenie Radia Opole W sobotę 28 września rozpoczniemy emisję audycji wyborczych. Komitety wyborcze mogą nagrać audycje wyborcze w Radiu Opole. - Udostępniamy studio, realizatora… » więcej 2019-09-17, godz. 09:00 Mąż zaufania - Mąż zaufania, nie jest instytucją nową, była już w kilku poprzednich wyborach - wyjaśnia Joanna Maksymowicz-Szczepańska, komisarz wyborczy. - Członkiem… » więcej 2019-09-17, godz. 10:00 Obserwator społeczny Obserwator społeczny, to instytucja, która pojawiła się po znowelizowaniu kodeksu wyborczego. Prawo do wyznaczenia obserwatorów społecznych przysługuje… » więcej 2019-09-18, godz. 09:00 Kampania wyborcza Kampanię wyborczą mogą prowadzić tylko komitety wyborcze, na rzecz swoich kandydatów. - Każdy materiał wyborczy, musi być bezwzględnie oznaczony nazwą… » więcej 2019-09-18, godz. 10:00 Finansowanie kampanii wyborczej - Pierwszym wymogiem, dla komitetów, które chcą prowadzić kampanię wyborczą, a co za tym idzie pozyskiwać i wydatkować środki na nią przeznaczone, jest… » więcej 2019-09-19, godz. 09:00 Próg wyborczy. Co to takiego i dlaczego został wprowadzony Jeszcze w sierpniu sporo mówiło się o tym, które partie pójdą razem do wyborów i jakiej formie. Czy jedna partia "zaprosi na swoje listy" członków innej… » więcej 2019-09-19, godz. 10:00 Podział mandatów w wyborach parlamentarnych w Polsce Podział mandatów w wyborach do Sejmu jest bardziej skomplikowany, niż w wyborach do Senatu. W wyborach do Sejmu stosowana jest metoda d'Hondta. Jak wygląda… » więcej 2019-09-20, godz. 09:00 Państwowa Komisja Wyborcza Państwowa Komisja Wyborcza, to bardzo ważny organ, choć nie konstytucyjny, który odpowiada za przeprowadzenie wyborów. - Orzeka także o wyniku wyborów… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »