Wybory parlamentarne 2019
Radio Opole » Wybory parlamentarne 2019 » Aktualności wyborcze

Aktualności wyborcze

2019-08-16, 15:05 Autor: Joanna Matlak

Violetta Porowska o tym, że listy z kandydatami PiS do Sejmu i Senatu "koszą" przeciwników

Violetta Porowska o kandydatach PiS do Sejmu i Senatu
- Zaskakujących nazwisk, w takim sensie, że „nieznanych” albo nazwisk które są spoza naszego regionu, nie ma. To są wszystko nasze rodzime nazwiska, to osoby, które są znane co najmniej w swoich lokalnych środowiskach – mówiła w Loży Radiowej Violetta Porowska, szefowa PiS na Opolszczyźnie, która jednocześnie otwiera opolską listę PiS do Sejmu.
Drugie miejsce na liście PiS zajęła Katarzyna Czochara, trzecie miejsce otrzymał Janusz Kowalski, czwarte Kamil Bortniczuk, piąte Antoni Duda, a szóste Sławomir Kłosowski. Na liście jest też wielu samorządowców, ale też i ludzi młodych.

- Stawiamy na samorządowców, w skali całej Polski 60% kandydatów to właśnie samorządowcy. Stawiamy na znane nazwiska, na parlamentarzystów, na tych którzy kandydowali i na ludzi, którzy się sprawdzili w takim sensie, że pokazali, że potrafią pracować na rzecz lokalnej społeczności i rozumieją potrzeby ludzi. Zostali też sprawdzeni wyborczo, czyli wiemy na ile możemy minimalnie liczyć - mówiła Violetta Porowska z Loży Radiowej.

Na liście PiS są też przedstawiciele młodego pokolenia, m.in. Marko Markowski, radny powiatu krapkowickiego czy Martyna Kolemba – Gaschka, rzecznik wojewody opolskiego. - Jesteśmy propozycją dla wszystkich, starszych, średnich i młodszych – podkreśliła Porowska.

Dodajmy, że opolską listę PiS do Sejmu otwierają dwie kobiety, czyli właśnie Violetta Porowska i Katarzyna Czochara.

- Jeszcze parę lat temu opozycja usiłowała rzucać w nas kamieniem, że jesteśmy partią patriarchalną, a my pokazaliśmy ze to nieprawda. Przecież pierwszą premier była kobieta czyli Beata Szydło, a przy swoim boku miała kobiety odpowiedzialne za trudne resorty – mówi szefowa PiS w regionie i dodaje, że lista PiS jest jej autorską listą. – Oczywiście słuchałam rekomendacji z rad powiatowych, nawet sama poprosiłam, żeby zarekomendowały po 2-3 osoby z powiatu, ale cała lista to była moja autorska propozycja i została ona zaakceptowana na Nowogrodzkiej w takiej formie i w takiej kolejności jaką zaproponowałam – dodaje gość Loży Radiowej.

Opolską listę do Sejmu zamyka Marcin Ociepa z Porozumienia, aktualnie wiceminister przedsiębiorczości i technologii.

Kandydatami do Senatu zostali Jerzy Czerwiński, który będzie ubiegał się o reelekcję. – Świetnie się sprawdził w tej misji senatorskiej, jest bardzo rozpoznawalny – mówiła Porowska.

Kandydatem, który wystartuje z okręgu wschodniego będzie dr Bogdan Tomaszek. – Do tej pory senatorem tego okręgu był Grzegorz Peczkis, który fenomenalnie pełnił swoją funkcję i jako partia jesteśmy z niego zadowoleni. Ale przed senatorem nowe zadania i na jego miejsce zaproponowałam pana Tomaszka – mówiła Porowska przypominając, że był już wojewodą opolskim, senatorem, a dziś jest radnym sejmiku województwa, wykłada na Wyższej Szkole Bankowej w Opolu i mocno interesuje się kwestią użeglownienia Odry.

Kolejnym kandydatem do Senatu jest dr Marek Kawa, wiceprzewodniczący rady miasta Opola. – Marek Kawa dba o sprawy Opola, to człowiek, który był już posłem i często jest wykorzystywany przez media jako biegły w sprawach związanych z polityką międzynarodową. Jest też niezwykle oddany wartościom chrześcijańskim - mówiła szefowa PiS.

Wicepremier Jarosław Gowin mówiąc o listach PiS, powiedział o nich, że są „listami śmierci”. Zapytałyśmy wicewojewodę, czy nie brzmi to zbyt dwuznacznie? - Dla mnie jest to jednoznaczne. Listy są niezwykle mocne, silne i koszą przeciwników. Chciałabym, żeby opozycja czuła strach przed naszymi listami. Opolska lista PiS to uważam, listy śmierci, bo są na niej najlepsi z najlepszych.

Zobacz także

2019-09-14, godz. 12:12, Wiadomości z regionu Sławomir Kłosowski z poparciem Gazety Polskiej i Solidarności Elektrowni Opole. Są też nowe informacje na temat "taniego ciepła" Oficjalne poparcie Klubu Gazety Polskiej w Opolu i Solidarności Elektrowni Opole uzyskał w wyborach parlamentarnych Sławomir Kłosowski. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na liście do Sejmu podkreślił na konferencji prasowej, że czuje… » więcej 2019-09-13, godz. 19:00, Wiadomości z regionu KWW Koalicja Bezpartyjna i Samorządowcy nie wystawi kandydatów do sejmu na Opolszczyźnie Okręgowa Komisja Wyborcza w Opolu odmówiła rejestracji Komitetowi Wyborczemu Wyborców Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy. » więcej 2019-09-13, godz. 16:32, Wiadomości z regionu TSKN zgłosiło projekty do Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Mniejszość Niemiecka zaprezentowała pomysły zgłoszone do Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Ich projekty to 'Opolskie bez tajemnic', czyli cykl spotkań poświęconych historii a także koncerty w ramach 'Łączy nas muzyka'… » więcej 2019-09-13, godz. 13:30, Wiadomości z regionu 500 plus dla studentów i 50 procent ulgi na komunikację publiczną. Woźniak zaprezentował "pakiet dla żaków" Propozycję socjalnego pakietu studenckiego przedstawił Piotr Woźniak. Opolski lider Sojuszu Lewicy Demokratycznej i kandydat do sejmu, proponuje rozszerzenie programu 500 plus dla studentów do 24. roku życia, którzy studiują dzienn… » więcej 2019-09-12, godz. 14:29, Publicystyka w Radiu Opole DEBATA Kandydaci do Senatu startujący w okręgu nr 53 obejmującym powiaty: kędzierzyńsko-kozielski, strzelecki, krapkowicki, głubczycki i oleski W drugiej senackiej debacie przedwyborczej zmierzyli się ze sobą kandydaci z okręgu nr 53, obejmującego powiaty: kędzierzyńsko-kozielski, strzelecki, krapkowicki, głubczycki i oleski. Startuje tam trzech kandydatów: Beniamin Godyla… » więcej
58596061626364
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »