Wybory parlamentarne 2019
Radio Opole » Wybory parlamentarne 2019 » Nie trać głosu - poradnik wyborczy » Do spisu i rejestru wyborców możesz wpisać się…
2019-10-07, 11:29 Autor: Joanna Matlak

Do spisu i rejestru wyborców możesz wpisać się przez internet. Sprawdź jak to zrobić

Dziś tłumaczymy w jaki sposób dopisać się do spisu lub rejestru wyborców przez internet. Pierwszym naszym krokiem jest wejście na stronę www.obywatel.gov.pl. To strona internetowa Ministerstwa Cyfryzacji.
Do spisu i rejestru wyborców możesz wpisać się przez internet. Sprawdź jak to zrobić
Jeśli chcesz wysłać wniosek o dopisanie do spisu wyborców lub wniosek o wpisanie do rejestru wyborców potrzebujesz profilu zaufanego lub e-dowodu, które pozwalają potwierdzić swoją tożsamość. Jeśli chcesz zalogować się e-dowodem potrzebujesz skrzynki EPUAP, która służy do komunikacji z urzędem. Taką skrzynkę można założyć przy pierwszym logowaniu do e-usług.

Do rejestru wyborców wpisany zostajesz na stałe. Jeśli chcesz zmienić miejsce głosowania tylko na najbliższe wybory – złóż wniosek o dopisanie do spisu wyborców.

Można też zalogować się przez profil zaufany: za pomocą loginu lub adresu e-mail lub za pomocą konta w banku. Trzeba przygotować login z hasłem do profilu zaufanego i telefon komórkowy, skan lub zdjęcie ważnego dokumentu tożsamości (np. dowodu osobistego lub paszportu). Do wniosku można dodać załącznik, który potwierdza miejsce Twojego stałego zamieszkania i może przyspieszyć rozpatrzenie wniosku.

Zobacz także

2019-09-27, godz. 10:00 Sondaż exit pool. Co to takiego i jak jest przeprowadzany? - Sondaż exit pool - to ten, którym ekscytujemy się w dniu wyborów tuż po zakończeniu głosowania - mówi politolog dr Adam Drosik. Ten sondaż przeprowadza… » więcej 2019-09-30, godz. 09:00 Druki bezadresowe w naszych skrzynkach na listy W wyborach październikowych w 2019 roku wszyscy wyborcy powinni do swoich skrzynek dostać bezadresowy druk z informacją o tych wyborach. - Powinny one trafić… » więcej 2019-10-01, godz. 09:00 Urzędnik wyborczy. Kim jest i co robi? Urzędnik wyborczy działa w każdej gminie. Jest powoływany przez szefa Krajowego Biura Wyborczego, a wszyscy urzędnicy stanowią korpus urzędników wyborczych. -… » więcej 2019-10-07, godz. 11:00 Wyborca niepełnosprawny. Jakie udogodnienia gwarantuje kodeks wyborczy? Cz.2 Osoby niepełnosprawne, dzięki regulacjom zawartym w Kodeksie wyborczym, mogą bez większych problemów samodzielnie przystąpić do głosowania w wyborach… » więcej 2019-10-07, godz. 11:07 Kto zatwierdza ważność wyborów? W Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej w IV rozdziale i 101 artykule kryje się odpowiedź na pytanie: kto zatwierdza ważność wyborów? Od początku funkcjonowania… » więcej 2019-10-07, godz. 11:09 Sanatoria, szpitale, więzienia – jak mogą głosować osoby tam przebywające? Ustawodawca określił w tych miejscach głosowanie w obwodach odrębnych. Chodzi o głosowanie w zakładach leczniczych, domach pomocy społecznej, zakładach… » więcej 2019-10-07, godz. 11:09 Przypominamy ważne terminy! Ostatnia chwila do wpisania się do spisu i rejestru wyborców Ósmego października mija termin dopisania się do spisu wyborców, a 10 października to najważniejszy termin dla wyborców którzy w tej chwili stale przebywają… » więcej 2019-10-07, godz. 11:29 Do spisu i rejestru wyborców możesz wpisać się przez internet. Sprawdź jak to zrobić Dziś tłumaczymy w jaki sposób dopisać się do spisu lub rejestru wyborców przez internet. Pierwszym naszym krokiem jest wejście na stronę www.obywatel.gov.pl… » więcej 2019-10-07, godz. 11:44 Czym się kierować przy podejmowaniu decyzji politycznych? Czym jest racjonalny wybór? Przed każdymi wyborami każdy z nas zastanawia się według jakich kryteriów ocenić kandydatów i komu dać szansę na mandat posła lub senatora? Dr Olgierd… » więcej 2019-10-07, godz. 13:13 Czy „jedynka” na liście wyborczej gwarantuje sukces? Czy kandydat, który jest pierwszy na liście wyborczej może być pewny swojego mandatu? - "Jedynka" może nie zapewnia, ale zdecydowanie zwiększa możliwość… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »