Radio Opole » Rozmowy o kulturze (DAB+) » Rozmowy o kulturze (DAB+) » O filmach 'Wszystko dla mojej matki' oraz 'Nic nie…
2022-01-31, 19:01 Autor: Agnieszka Zientarska

O filmach "Wszystko dla mojej matki" oraz "Nic nie ginie" rozmawialiśmy z aktorami i twórcami

W centrum handlowym "Karolinka" otwarto nowe kino "Helios" [fot. facebook/HeliosPolska]
W centrum handlowym "Karolinka" otwarto nowe kino "Helios" [fot. facebook/HeliosPolska]
Dziś w audycji o trudnych, ale też ważnych tematach w polskim filmie. Z reżyserką Małgorzatą Imielską oraz aktorkami: Haliną Rasiakówną (pochodzącą z Niemodlina) i Zuzanną Puławską rozmawiać będziemy o filmie "Wszystko dla mojej matki", który wciąż zdobywa nagrody w Polsce i za granicą. To pierwszy film polski ukazujący dziewczyny w zakładach poprawczych, ale to też opowieść o głodzie miłości, nieobecnych matkach i o tym, jak ważna jest pomocna dłoń.
Natomiast "Nic nie ginie" - film Kaliny Alabrudzińskiej ukazuje samotność we współczesnym świecie, podziały, potrzebę poszukiwania tożsamości oraz życie, które wymaga zmian i odwagi, a którym nie łatwo sprostać. Film zdobywa uznanie przez krytyków i nagrody na festiwalach. Do jego tworzenia zostali zaproszeni aktorzy ostatniego roku wydziału aktorskiego łódzkiej filmówki. Zuzanna Puławska, Jan Hrynkiewicz oraz Piotr Pacek opowiedzą o pracy nad filmem.

Zobacz także

2022-02-11, godz. 19:11 Wojciech Mieczysławski o literaturze science fiction Spora część literatury SF, a nawet fantasy, to książki poważne, stawiające głębokie i odważne pytania filozoficzne i penetrujące ludzką naturę i psychikę… » więcej 2022-02-10, godz. 19:00 Monika Ostrowska o książce "Apeirogon" Collum McCann W audycji rozmawialiśmy o obyczajowej literaturze faktu i reportażu. Monika Ostrowska z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu opowiedziała o książce… » więcej 2022-02-09, godz. 19:01 Ludmiła Wocial-Zawadzka o tym, jak śpiewanie może zmienić życie Jak śpiewanie zmienia życie? Czy warto przełamywać ograniczające przekonania na ten temat? O to pytaliśmy chórmistrzynię prowadzącą Chór Politechniki… » więcej 2022-02-08, godz. 19:01 Magdalena Matyjaszek o 72. Festiwalu Piosenki Włoskiej w San Remo Tym razem w programie pochyliliśmy się nad najstarszym festiwalu piosenki włoskiej w Sanremo. Połączyliśmy wykonawców z Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki… » więcej 2022-02-07, godz. 18:52 Jak joga i jej postrzeganie zmieniało się przez lata opowiadały Małgorzata Wojcieszak i Amanda Starek Z Małgorzatą Wojcieszak i Amandą Starek, nauczycielkami jogi rozmawiałam o tym, czy joga to nauka, filozofia czy sztuka? Dlaczego jej popularność rośnie… » więcej 2022-02-04, godz. 18:59 Artur Majer o tym jak bardzo sztuka filmowa oddziałuje na wszystkie sfery życia Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna wydała właśnie niezwykłą książkę "Film polski współcześnie: od głównego nurtu do eksperymentu"… » więcej 2022-02-03, godz. 19:00 Arkadiusz Tomasz Czyżewski - czy zawsze grał pierwsze skrzypce? Tym razem rozmowa z Arkadiuszem Tomaszem Czyżewskim - muzykiem klasycznym i skrzypkiem jazzowym, założycielem i współtwórcą kilku zespołów muzycznych… » więcej 2022-02-03, godz. 14:08 Skąd jesteśmy i dokąd zmierzamy? Na te pytania próbowali odpowiedzieć naukowcy z Instytutu Fizyki oraz Uniwersytetu… Czy fizyka może nam pomóc odpowiedzieć na pytanie, skąd jesteśmy i dokąd zmierzamy? W jaki sposób współczesny człowiek próbuje uporządkować swoją… » więcej 2022-02-01, godz. 18:58 O koncepcji wystawy pt. "Niska rozdzielczość" opowiada autorka - Magda Żołędź W dzisiejszym programie spotkaliśmy się z Magdą Żołędź. Pochodząca z Opola artystka opowiedziała o koncepcji swojej wystawy w Galerii Sztuki Współczesnej… » więcej
2021222324
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »