Radio Opole » Ze zdrowiem Ci do twarzy w Radiu Opole » Posłuchaj audycji prowadzonych przez Katarzynę… » Ziemia Głubczycka bogata w miejsca mocy? Rozmowa…
2020-08-03, 11:22 Autor: Katarzyna Zawadzka

Ziemia Głubczycka bogata w miejsca mocy? Rozmowa z dr Barbarą Piechaczek

Dr Barbara Piechaczek gościem pelenerowego studia Radia Opole w Grobnikach [fot. Łukasz Fura]
Dr Barbara Piechaczek gościem pelenerowego studia Radia Opole w Grobnikach [fot. Łukasz Fura]
Dr Barbara Piechaczek gościem pelenerowego studia Radia Opole w Grobnikach [fot. Łukasz Fura]
Dr Barbara Piechaczek gościem pelenerowego studia Radia Opole w Grobnikach [fot. Łukasz Fura]
O miejscach mocy nazywanych czakramami na Ziemi Głubczyckiej opowiadała w plenerowym studiu Radia Opole w Grobnikach - dr Barbara Piechaczek. - Płaskowyż Głubczycki od najdawniejszych czasów był zamieszkiwany dość licznie. Leży pomiędzy Sudetami a Karpatami w takiej bramie Europy, gdzie drogi prowadzą z północy na południe i ze wschodu na zachód. Nawet w trzeciorzędzie, w zlodowaceniu, które kończyło się, już pierwsze osady prehistoryczne zaczęły się tutaj pojawiać - mówiła na naszej antenie dyrektorka Muzeum Ziemi Głubczyckiej. Jak dawniej oznaczano miejsca, którym przypisywano szczególną moc i jak je rozpoznawano? O tym w programie. Było także o historii Grobnik i źródełku św. Barbary. Posłuchajcie.
Dr Barbara Piechaczek w rozmowie z Katarzyną Zawadzką
8. sierpnia w ramach wakacyjnej akcji "Chcę wyjechać na wieś" odwiedzimy winnicę w Balcarzowicach w gminie Ujazd. Audycji "Ze zdrowiem Ci do twarzy" można słuchać od godz. 12:05 do 14:00 w Radiu Opole na FM i w internecie!

Wkrótce zamieścimy też przepisy na przetwory i potrawy, o których mówiliśmy w plenerowej audycji w Grobnikach!

Zobacz także

2021-12-09, godz. 12:29 Patryk Szymański o udziale w 50. Maratonie Nowojorskim Do Nowego Yorku udaliśmy się razem z Patrykiem Szymańskim. Nasz gość opowiedział o swoim udziale w jubileuszowym maratonie, którego historia sięga 1970… » więcej 2021-11-30, godz. 11:39 Pomaga samosiołom w Czarnobylskiej Strefie Zamkniętej. Rozmowa z Krystianem Machnikiem Samosioły - to ludzie, którzy nie pogodzili się z wysiedleniem ze swoich domów po katastrofie Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej. Wielokrotnie wyrzucani powracali… » więcej 2021-11-26, godz. 13:15 Movember - o profilaktyce męskich nowotworów. Rozmowa z Rafałem Olejnikiem Namawialiśmy panów do zrobienia badań profilaktycznych. To wszystko w ramach akcji Movember! O tym, jak poszerzyła ona społeczną świadomość i przełamał… » więcej 2021-11-22, godz. 17:38 Kim jest narcyz i jak się przed nim bronić? Rozmowa z Anną Bereźnicką Kim jest narcyzm i czy współczesna kultura go wspiera? Jakie zranienia prowadzą do tego rodzaju zaburzeń osobowości? Na te pytania odpowiedziała psychoterapeutka… » więcej 2021-11-22, godz. 17:20 Co warto wiedzieć przechodząc na wegetarianizm? Rozmowa z Aliną Kowalczyk-Czerwińską Sprawdziliśmy, co powinny wiedzieć osoby, który chcą zmienić swoją dietę na wegetariańską. Jakie jest oficjalne stanowisko Instytutu Żywności i Żywienia… » więcej 2021-11-13, godz. 17:14 Beata Marcinowicz o pilatesowej fabryce endorfin Jak stworzyć sobie jesienią prywatną fabrykę endorfin? O to zapytaliśmy instruktorkę pilatesu - Beatę Marcinowicz. Aktywność fizyczna może być bowiem… » więcej 2021-11-10, godz. 16:18 Czy pierwsze wrażenie rządzi światem? Rozmowa z dr Elżbietą Zubrzycką Czy liczy się tylko pierwsze wrażenie? Nasz mózg nie chce pozwolić, abyśmy zwariowali od nadmiaru danych i chętnie wprowadza nas w błędy poznawcze. Dotyczą… » więcej 2021-11-09, godz. 10:49 Krótkowzroczność - jak rozpoznać i leczyć? Rozmowa z Anną Werner W dobie smartfonów, komputerów i nauki zdalnej na krótkowzroczność narażone są coraz młodsze dzieci. Jakie są wczesne symptomy tej wady wzroku? Dlaczego… » więcej 2021-11-06, godz. 14:37 Roślinny azyl w miejskiej dżungli. Magdalena Starczewska o kwiatach domowych Jak w miejskiej dżungli stworzyć sobie azyl pełen roślin? O to zapytaliśmy miłośniczkę kwiatów Magdalenę Starczewską, która oprowadziła nas po swoim… » więcej 2021-11-02, godz. 11:07 Czy kultura honoru sprzyja akceptowaniu agresji? Rozmowa z dr Przemysławem Zdybkiem Jakie czynniki sprzyjają akceptowaniu agresji? Skąd wzięły się "honorowe pojedynki"? Badania naukowe na temat kultury honoru prowadził psycholog społeczny… » więcej
7891011
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »