Most
Radio Opole » Most » Posłuchaj audycji Most » Praga dobrze znana / Dobřé známá praha
2020-09-05, 09:30 Autor: Rafał Nosal, Paweł Konieczny (oprac. Jacek Łuczak tł. Ewa Małachowicz)

Praga dobrze znana / Dobřé známá praha

Praga dobrze znana [fot. Paweł Konieczny]
Praga dobrze znana [fot. Paweł Konieczny]
Każdy, kto choć raz wybrał się w swoim życiu do Pragi zobaczył imponujące Hradczany, zerknął na Złotą Uliczkę, czy przespacerował się Mostem Karola. Praga jednak oferuje zdecydowanie więcej miejsc do zobaczenia. Dlaczego warto poświęcić temu miejscu więcej niż jeden dzień? Gdzie znajduje się jeden z najpiękniejszych widoków na miasto? Gdzie swoją karierę pisarską "załatwił" sobie Paulo Coelho? O tym opowie nam Jarosław Srębacz, przewodnik po Pradze. W naszym programie oprócz wspomnianych miejsc zaprowadzi nas także na czeski odpowiednik warszawskich Powązek. A to tylko początek naszego zwiedzania stolicy Czech, do której wybierzemy się podczas najbliższych audycji.
Posłuchaj audycji MOST z 05.09.2020
Poslouchej pořad MOST z 05.09.2020
Dobřé známá Praha
Každý, kdo aspoň jednou za život se vydal do Prahy, uviděl impozantní Hradčany, podíval do Zlaté uličky nebo procházel Karlovým mostem. Praha ale nabízí významně více míst k návštěvě. Proč se vyplatí věnovat jí více než jen jeden den? Kde se nachází jedná z nejkrásnějších vyhlídek na město? Kde si spisovatelskou kariéru "zařídil" Paulo Coelho? O tom nám řekne Jarosław Srębacz, pražský průvodce. V našem pořadu nás zavede jak na výše zmiňovaná místa, tak na český protějšek varšavských Powązek. A je to teprve začátek prohlídky hlavního města ČR, do kterého se vydáme v nejbližších pořadech.

Zobacz także

2020-09-05, godz. 09:30 Praga dobrze znana / Dobřé známá praha Każdy, kto choć raz wybrał się w swoim życiu do Pragi zobaczył imponujące Hradczany, zerknął na Złotą Uliczkę, czy przespacerował się Mostem Karola… » więcej 2020-08-29, godz. 09:30 Pandemia zacieśniła ich współpracę / Pandemie posílila jejich spolupráci Prudnicki Ośrodek Kultury od wielu lat realizuje transgraniczne projekty z różnymi partnerami z Czech. To wystawy, warsztaty, koncerty czy udział w targach… » więcej 2020-08-22, godz. 09:30 Polsko-czeskie rozmówki na granicy / Polsko-české rozhovory na hranici Kultura w sieci to program, który powstał w ramach tarczy antykryzysowej w kulturze i posiada założenie wsparcia tego sektora w związku z zamrożeniem działalności… » więcej 2020-08-08, godz. 09:30 Czeski nie gryzie… Czyli o języku słów kilka / Četina nekouše... čili několik slov o českém jazyceš Dlaczego język czeski śmieszy Polaków? Powody najpewniej są trzy: podobieństwo do języka polskiego, następnie niepodobieństwo do języka polskiego i wreszcie… » więcej 2020-08-01, godz. 09:30 Zwyczaje i obrzędy doroczne na Śląsku Opolskim i Rýmařovsku / Každoroční zvyky a obřady na Opolském Slezsku a… W Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu otwarto wspólną, polsko-czeską wystawę prezentującą zwyczaje i obrzędy doroczne na Śląsku Opolskim i Rýmařovsku. Wystawa… » więcej 2020-07-25, godz. 09:30 Kino na Granicy… / Kino na hranici "Kino na Granicy" to największy przegląd filmów z Polski, Czech i Słowacji. To jedyne wydarzenie filmowe, które już od ponad dwóch dekad odbywa się w jednym… » więcej 2020-07-18, godz. 09:30 Wspólne dziedzictwo / Společné dědictví Projekt Dziedzictwo Kulturowe i Przyrodnicze Pogranicza Polsko-Czeskiego „Wspólne dziedzictwo” otrzymał niedawno nagrodę w konkursie organizowanym przez… » więcej 2020-07-11, godz. 09:30 Odwiedzamy obiekty sakralne / Navštěvujeme sakrální památky Transgraniczny program pod nazwą „Turystyka sakralna” powstał w Czechach, a w Polsce realizowany jest przez Diecezję opolską. Promuje obiekty sakralne… » więcej 2020-07-04, godz. 09:30 Na wakacje do Czech / O prázdninách do česka Czechy często traktowane są jako kraj tranzytowy w naszej wakacyjnej drodze np. do Chorwacji. Warto jednak zatrzymać się za naszą południową granicą nie… » więcej 2020-06-27, godz. 09:30 Jak Czech o Czechu, czyli rozmowa z Martyną Czech / Czech mluví o Čechu, čili rozhovor s Martinou Czech Chwila Nieuwagi to zespół, który zwyczajnie tworzy piosenki i gra niezwyczajne koncerty. Mieszanka stylistyczna jakiej dopuszcza się grupa wprawia w zakłopotanie… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »