Most
Radio Opole » Most » Posłuchaj audycji Most » Wspólne dziedzictwo / Společné dědictví
2020-07-18, 09:30 Autor: Rafał Nosal (oprac. Jacek Łuczak tł. Ewa Małachowicz)

Wspólne dziedzictwo / Společné dědictví

Wspólne dziedzictwo [fot. OROT]
Wspólne dziedzictwo [fot. OROT]

Projekt Dziedzictwo Kulturowe i Przyrodnicze Pogranicza Polsko-Czeskiego „Wspólne dziedzictwo” otrzymał niedawno nagrodę w konkursie organizowanym przez Urząd Marszałkowski woj. opolskiego. Projekt ten jest realizowany w sumie przez 11 partnerów z 8 regionów pogranicza polsko-czeskiego. Głównym założeniem inicjatywy jest zwiększenie odwiedzalności tego obszaru przez turystów z Polski i Czech i innych rejonów Europy. Partnerzy projektu realizują go poprzez podejmowanie różnorodnych działań promocyjnych i informacyjnych skierowanych do potencjalnych turystów. W audycji MOST Rafał Nosal porozmawia z dyrektorem OROT-Piotrem Mielcem o „Wspólnym dziedzictwie”, ale również o rekomendacjach na wakacyjne wypady do Czech.

Posłuchaj audycji MOST z 18.07.2020
Poslouchej pořad MOST z 18.07.2020
Společné dědictví
Projekt Kulturní a přírodní dědictví polsko-českého pohraničí "Společné dědictví" nedávno obdržel cenu v soutěži požádané Maršalkovským úřadem Opolského vojvodství. Tento projekt dohromady realizují 11 partnerů z 8 regionů polsko-českého pohraničí. Hlavním předpokladem této iniciativy je zvětšení počtů návštěvníků této oblasti jak z řad polských, tak českých turistů, dokonce i těch z ostatních zemí Evropy. Projektoví partneři realizují to podnikáním různorodých propagačních a informačních aktivit oslovujících potenciální turisty. V dnešním pořadu Rafał Nosal bude mluvit s ředitelem Opolské regionální turistické organizace (OROT) Piotrem Mielcem o "společném dědictví" a doporučeních na prázdninové výlety do Česka.

Zobacz także

2020-09-05, godz. 09:30 Praga dobrze znana / Dobřé známá praha Każdy, kto choć raz wybrał się w swoim życiu do Pragi zobaczył imponujące Hradczany, zerknął na Złotą Uliczkę, czy przespacerował się Mostem Karola… » więcej 2020-08-29, godz. 09:30 Pandemia zacieśniła ich współpracę / Pandemie posílila jejich spolupráci Prudnicki Ośrodek Kultury od wielu lat realizuje transgraniczne projekty z różnymi partnerami z Czech. To wystawy, warsztaty, koncerty czy udział w targach… » więcej 2020-08-22, godz. 09:30 Polsko-czeskie rozmówki na granicy / Polsko-české rozhovory na hranici Kultura w sieci to program, który powstał w ramach tarczy antykryzysowej w kulturze i posiada założenie wsparcia tego sektora w związku z zamrożeniem działalności… » więcej 2020-08-08, godz. 09:30 Czeski nie gryzie… Czyli o języku słów kilka / Četina nekouše... čili několik slov o českém jazyceš Dlaczego język czeski śmieszy Polaków? Powody najpewniej są trzy: podobieństwo do języka polskiego, następnie niepodobieństwo do języka polskiego i wreszcie… » więcej 2020-08-01, godz. 09:30 Zwyczaje i obrzędy doroczne na Śląsku Opolskim i Rýmařovsku / Každoroční zvyky a obřady na Opolském Slezsku a… W Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu otwarto wspólną, polsko-czeską wystawę prezentującą zwyczaje i obrzędy doroczne na Śląsku Opolskim i Rýmařovsku. Wystawa… » więcej 2020-07-25, godz. 09:30 Kino na Granicy… / Kino na hranici "Kino na Granicy" to największy przegląd filmów z Polski, Czech i Słowacji. To jedyne wydarzenie filmowe, które już od ponad dwóch dekad odbywa się w jednym… » więcej 2020-07-18, godz. 09:30 Wspólne dziedzictwo / Společné dědictví Projekt Dziedzictwo Kulturowe i Przyrodnicze Pogranicza Polsko-Czeskiego „Wspólne dziedzictwo” otrzymał niedawno nagrodę w konkursie organizowanym przez… » więcej 2020-07-11, godz. 09:30 Odwiedzamy obiekty sakralne / Navštěvujeme sakrální památky Transgraniczny program pod nazwą „Turystyka sakralna” powstał w Czechach, a w Polsce realizowany jest przez Diecezję opolską. Promuje obiekty sakralne… » więcej 2020-07-04, godz. 09:30 Na wakacje do Czech / O prázdninách do česka Czechy często traktowane są jako kraj tranzytowy w naszej wakacyjnej drodze np. do Chorwacji. Warto jednak zatrzymać się za naszą południową granicą nie… » więcej 2020-06-27, godz. 09:30 Jak Czech o Czechu, czyli rozmowa z Martyną Czech / Czech mluví o Čechu, čili rozhovor s Martinou Czech Chwila Nieuwagi to zespół, który zwyczajnie tworzy piosenki i gra niezwyczajne koncerty. Mieszanka stylistyczna jakiej dopuszcza się grupa wprawia w zakłopotanie… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »