Most
Radio Opole » Most » Posłuchaj audycji Most » Paczków i Javornik dwa miasta - jedna historia /…
2020-01-18, 09:30 Autor: Rafał Nosal (oprac. Jacek Łuczak tł. Ewa Małachowicz)

Paczków i Javornik dwa miasta – jedna historia / Paczków a Javorník: dvě města – jedna historie

Paczków [fot. Rafał Nosal]
Paczków [fot. Rafał Nosal]
Paczków wczoraj i dziś to dwa odrębne byty. Odnowiona starówka, trasy turystyczne, rowerowe, lasy, zalew retencyjny Kozielno, rzeki i przepiękna już górska panorama. To wszystko sprawia, iż Paczków stał się jednym z koniecznych do odwiedzenia miejsc na mapie Opolszczyzny. Dzięki współpracy z sąsiadującym niemal po czeskiej stronie Javornikiem możliwe stało się to, co było przez wiele lat jedynie w sferze marzeń. Właśnie o współpracy, o wspólnych realizacjach oraz o tym, gdzie i jak najlepiej wypocząć w rejonie Paczkowa, oraz Javornika opowiada burmistrz Pan Artur Rolka.
Posłuchaj audycji MOST z 18.01.2020
Poslouchej pořad MOST z 18.01.2020
Paczków a Javorník: dvě města – jedna historie
Paczków včera a dnes jsou dvě odlišné existence. Obnovené staré město, turistické stezky, retenční nádrž Kozielno a překrásné horské panorama. Z těchto důvodů, Paczków je jedním s míst na Opolském Slezsku, které povinně musíte navštívit. Díky spolupráci se sousedním českým Javorníkem, možným se stalo to, co dlouhá léta znělo jako sen. Pravé o spolupráci, společných aktivitách a o tom, kde a jak nejlépe rekreovat v okolí Paczkowa a Javorníku nám řekne starosta města Paczków - pan Artur Rolka.

Zobacz także

2020-02-01, godz. 09:30 Jindřich Štreit w Muzeum Śląska Opolskiego / Jindřich Štreit v Muzeu Opolského Slezska Do 5 kwietnia w Muzeum Śląska Opolskiego można oglądać dwie niezwykłe wystawy, które łączy postać profesora Jindřicha Štreita. "Poza miastem. Sowiniec… » więcej 2020-01-25, godz. 09:30 Tańczymy z gwiazdami / Tancujeme s hvězdami Jan Kliment to jeden z najbardziej znanych Czechów w Polsce. Zasłynął zwycięstwami w „Tańcu z gwiazdami”, choć jego miłość do poruszania się na… » więcej 2020-01-18, godz. 09:30 Paczków i Javornik dwa miasta – jedna historia / Paczków a Javorník: dvě města – jedna historie Paczków wczoraj i dziś to dwa odrębne byty. Odnowiona starówka, trasy turystyczne, rowerowe, lasy, zalew retencyjny Kozielno, rzeki i przepiękna już górska… » więcej 2020-01-11, godz. 09:30 Polscy narciarze oblegają Czechy / Polští lyžaře dobývají Česko Niegdyś czeskie ośrodki narciarskie nie odbiegały od tych, które znajdują się w Polsce. Obecnie są dobrze przygotowane do sezonu, a odwiedzają je tłumy… » więcej 2020-01-04, godz. 09:30 Współpraca polsko-czeska Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej / Polsko-česká spolupráce Opolské regionální… Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna to stowarzyszenie które po polskiej stronie działa już od 2003 roku. Promuje ono Województwo Opolskie i zachęca… » więcej 2019-12-28, godz. 09:30 Czech tourism Czeska Centrala Ruchu Turystycznego – Czech Tourism jest organizacją budżetową Ministerstwa Infrastruktury Republiki Czeskiej, a jej misją jest prezentacja… » więcej 2019-12-21, godz. 09:30 Tkackie tradycje pogranicza / Tkalcovské tradice v pohraničí „Miasto tkaczy i szewców” - tak nazywano Prudnik przed wiekami w nawiązaniu do najważniejszych zawodów, które były domeną ówczesnych mieszkańców… » więcej 2019-12-14, godz. 09:30 Petra Hůlová – Początek to Mongolia… / Petra Hůlová - Začalo to Mongolskem... Petra Hůlová jest autorką dziesięciu powieści, laureatką nagród literackich takich jak Magnesia Litera, Jiřego Ortena i Josefa Škvoreckiego oraz współzałożycielką… » więcej 2019-12-07, godz. 09:30 Adam Bubik - polski Czech z Zaolzia / Adam Bubik - polský Čech z Zaolzia Adam Bubik to polsko-czeski muzyk i piosenkarz z Zaolzia (Czechy), który tak naprawdę nigdy nie myślał o tym, że muzyka będzie jego głównym zajęciem w… » więcej 2019-11-30, godz. 09:30 Z wizytą w Jabłonkowie / Návštěva Jablonkova Jabłonków to miasto w Czechach w kraju morawsko-śląskim. Leży w regionie Śląska Cieszyńskiego, na Zaolziu, kilka kilometrów od granicy z Polską i jest… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »