Radio Opole » Audycje z powiatów
2018-09-02, 15:30 Autor: Dorota Kłonowska

Razem walczą, razem się szkolą. Cezary Pryga o czeskich karatekach

Cezary Pryga [Fot.Dorota Kłonowska]
Cezary Pryga [Fot.Dorota Kłonowska]
Cezary Pryga podczas szkolenia kobiet z technik samoobrony [Fot.Dorota Kłonowska]
Cezary Pryga podczas szkolenia kobiet z technik samoobrony [Fot.Dorota Kłonowska]
Cezary Pryga szkoli kobiety z technik samoobrony [Fot.Dorota Kłonowska]
Cezary Pryga szkoli kobiety z technik samoobrony [Fot.Dorota Kłonowska]
- Jako Nyska Formacja Obronno – Taktyczna, ale i prywatnie, utrzymuję kontakty z funkcjonariuszami w całej Europie, także z Czechami. Spotykamy się na szkoleniach, podczas mistrzostw i wspólnych ćwiczeń – mówi Cezary Pryga.
Gość programu POGRANICZE jest mistrzem Europy, wielokrotnym mistrzem Polski w sztukach walk i międzynarodowym instruktorem funkcjonariuszy, który prowadzi takie szkolenia we Włoszech i Francji. 22 września z kolei mistrzowie sztuk walk przyjadą do Nysy na ósme już Mistrzostwa Sztuk Walk i Technik Interwencji. Będą szkolić funkcjonariuszy różnych służb z całej Polski. W grupie instruktorów nie zabraknie Czechów.
- Trudno powiedzieć, kto się uczy od kogo. Wymieniamy się doświadczeniami, podpatrujemy. Zarówno nasi instruktorzy, jak i czescy mają bogate doświadczenie i spore umiejętności – mówi Cezary Pryga.
Czesi wspomogą też polskich instruktorów podczas rozpoczynającego się w Nysie seminarium dla pań, gdzie kobiety z nyskiej gminy bezpłatnie mogą uczyć się technik samoobrony.
Cezary Pryga przyznaje, że lubi spędzać czas w Czechach. Ulubione miasto, to Praga, ale są też wyjazdy do przyjaciela „po fachu” w Libercu. Poza tym odwiedza małe, czeskie miasteczka, w których życie płynie wolno i mają swój niepowtarzalny klimat.
Cezary Pryga w rozmowie z Dorotą Kłonowską

Audycje z powiatów

2019-01-02, godz. 08:28 Włodarze Krapkowic i Gogolina podsumowują 2018 rok Andrzeja Kasiurę oraz Joachima Wojtalę pytamy o ocenę i podsumowanie minionego roku. Po wygranej w wyborach samorządowych obaj będą rządzić w swoich gminach… » więcej 2019-01-01, godz. 21:32 Odkrywa historię zamków, pałaców i szlacheckich rezydencji Czy ruiny w strzeleckim parku to pozostałości zamku, czy pałacu? Kto w nim mieszkał? Jakie słynne osobistości się tu pojawiały? Jak balowano, które magnackie… » więcej 2019-01-01, godz. 12:28 Strażacy podsumowali rok i zakończyli go dwoma dużymi prezentami W studiu zagościli Piotr Zdziechowski i Damian Glik z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich. Rozmawiamy m.in. o tym, jak szybko… » więcej 2018-12-31, godz. 12:06 Kędzierzyn-Koźle to miasto pełne kultury Czy Kędzierzyn-Koźle jest miastem pełnym wydarzeń kulturalnych? - na to pytanie odpowiada Piotr Gabrysz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury 'Chemik'. Rozmawiamy… » więcej 2018-12-31, godz. 11:50 O przyrodę w Kędzierzynie-Koźlu warto powalczyć Gościem programu jest Lidia Kryś, prezes oddziału Kędzierzyn-Koźle Ligi Ochrony Przyrody i wiceprezes okręgu Opole LOP. To dzięki jej działaniom już prawie… » więcej 2018-12-31, godz. 11:38 Złote prosię i „Jezisek”, czyli święta po czesku O świątecznych zwyczajach u czeskich sąsiadów opowiada w programie Pogranicze Zdzisław Baran. To sekretarz powiatu nyskiego, zarazem mieszkaniec Głuchołaz… » więcej 2018-12-31, godz. 11:38 Jubileuszowy rok na pograniczu świętuje Towarzystwo Przyjaciół Głuchołaz Jubileusz 30 - lecia obchodzi głuchołaskie Towarzystwo Przyjaciół Głuchołaz, a także w grudniu, minęło 70 lat od przejazdu pierwszego pociągu z Czechosłowacji… » więcej 2018-12-24, godz. 11:24 Chcę wydobyć z każdego piękno i magię W radiowym studiu zrobiło się baśniowo za sprawą niezwykłych zdjęć, których autorką jest Kasia Michalska - strzelecka fotografka i pedagożka pracująca… » więcej 2018-12-24, godz. 11:17 Kolekcjoner rowerów z historią W swojej kolekcji ma ich ponad 170. Najstarszy ma grubo ponad 130 lat. Marian Marek z Dziewkowic pod Strzelcami Opolskimi jest posiadaczem jednej z największych… » więcej 2018-12-22, godz. 16:32 Niepokojące tendencje demograficzne w gminie Prudnik Nie przybywa ubogich, jednak nadal problemem jest dziedziczenie biedy oraz życie na koszt pomocy społecznej. Kolejnym negatywnym zjawiskiem w gminie Prudnik… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »