Radio Opole » Audycje z powiatów
2018-01-10, 11:37 Autor: Dorota Kłonowska

„Świat Gór” Adriana Kołodzieja

Adrian i Daria Kołodziejowie [Fot. Świat Gór]
Adrian i Daria Kołodziejowie [Fot. Świat Gór]
Kiedyś nie lubił turystycznych wypadów, wolał siedzieć przy komputerze. Dzisiaj nie może żyć bez gór i żony Darii, którą zaraził pasją zwiedzania i podróżowania. Ale na siedzenie przy komputerze też znaleźli czas, bowiem prowadzą bloga „Świat Gór”, który z miesiąca na miesiąc staje się coraz popularniejszy. Adrian Kołodziej o Czechach może mówić godzinami.
Adrian Kołodziej jest absolwentem nyskiej PWSZ, instytutu bezpieczeństwa wewnętrznego. Przyznaje jednak, że turystycznego bakcyla „łyknął” już wcześniej, zaraził się nim od swojego nauczyciela Jerzego Kiełba z nyskiego „Mechanika”. Z plecakiem niemal nie rozstaje się od 10 lat i niezależnie od pogody zawsze jest w nim cieplejsze okrycie oraz przeciwdeszczowa peleryna. A także woda i prowiant, bo nawałnica – czego doświadczył – może spotkać turystę nawet w słoneczny dzień na Kopie Biskupiej.

Wspólnie z żoną pasjonują się także fotografią i podczas każdej z wypraw mają z sobą profesjonalny sprzęt fotograficzny.

- Niestety ciężki, coś za coś – dodaje Kołodziej. Gość naszego programu jest także członkiem nyskiego koła PTTK TRYTON, gdzie pełni funkcję sekretarza. Kalendarz imprez jest już przygotowany do 2019r włącznie, a niektóre z nich, to autorskie pomysły opracowane przez sekretarza.

W audycji „Pogranicze” Adrian Kołodziej poleca naszym słuchaczom swoje ulubione trasy i ścieżki po Czechach, a niebawem wystąpi w nowej roli, bowiem zdobywa uprawnienia przewodnika turystycznego.
Adrian Kołodziej w rozmowie z Dorotą Kłonowską

Audycje z powiatów

2019-01-02, godz. 08:28 Włodarze Krapkowic i Gogolina podsumowują 2018 rok Andrzeja Kasiurę oraz Joachima Wojtalę pytamy o ocenę i podsumowanie minionego roku. Po wygranej w wyborach samorządowych obaj będą rządzić w swoich gminach… » więcej 2019-01-01, godz. 21:32 Odkrywa historię zamków, pałaców i szlacheckich rezydencji Czy ruiny w strzeleckim parku to pozostałości zamku, czy pałacu? Kto w nim mieszkał? Jakie słynne osobistości się tu pojawiały? Jak balowano, które magnackie… » więcej 2019-01-01, godz. 12:28 Strażacy podsumowali rok i zakończyli go dwoma dużymi prezentami W studiu zagościli Piotr Zdziechowski i Damian Glik z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich. Rozmawiamy m.in. o tym, jak szybko… » więcej 2018-12-31, godz. 12:06 Kędzierzyn-Koźle to miasto pełne kultury Czy Kędzierzyn-Koźle jest miastem pełnym wydarzeń kulturalnych? - na to pytanie odpowiada Piotr Gabrysz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury 'Chemik'. Rozmawiamy… » więcej 2018-12-31, godz. 11:50 O przyrodę w Kędzierzynie-Koźlu warto powalczyć Gościem programu jest Lidia Kryś, prezes oddziału Kędzierzyn-Koźle Ligi Ochrony Przyrody i wiceprezes okręgu Opole LOP. To dzięki jej działaniom już prawie… » więcej 2018-12-31, godz. 11:38 Złote prosię i „Jezisek”, czyli święta po czesku O świątecznych zwyczajach u czeskich sąsiadów opowiada w programie Pogranicze Zdzisław Baran. To sekretarz powiatu nyskiego, zarazem mieszkaniec Głuchołaz… » więcej 2018-12-31, godz. 11:38 Jubileuszowy rok na pograniczu świętuje Towarzystwo Przyjaciół Głuchołaz Jubileusz 30 - lecia obchodzi głuchołaskie Towarzystwo Przyjaciół Głuchołaz, a także w grudniu, minęło 70 lat od przejazdu pierwszego pociągu z Czechosłowacji… » więcej 2018-12-24, godz. 11:24 Chcę wydobyć z każdego piękno i magię W radiowym studiu zrobiło się baśniowo za sprawą niezwykłych zdjęć, których autorką jest Kasia Michalska - strzelecka fotografka i pedagożka pracująca… » więcej 2018-12-24, godz. 11:17 Kolekcjoner rowerów z historią W swojej kolekcji ma ich ponad 170. Najstarszy ma grubo ponad 130 lat. Marian Marek z Dziewkowic pod Strzelcami Opolskimi jest posiadaczem jednej z największych… » więcej 2018-12-22, godz. 16:32 Niepokojące tendencje demograficzne w gminie Prudnik Nie przybywa ubogich, jednak nadal problemem jest dziedziczenie biedy oraz życie na koszt pomocy społecznej. Kolejnym negatywnym zjawiskiem w gminie Prudnik… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »