Radio Opole » Radio Opole w powiecie nyskim (DAB+) » Informacje z powiatu nyskiego

Informacje z powiatu nyskiego

2019-11-06, 10:00 Autor: Paweł Konieczny

Stal Nysa nie zwalnia tempa. Ósme zwycięstwo z rzędu

Stal Nysa - MCKiS Jaworzno [fot. Paweł Konieczny]
Stal Nysa - MCKiS Jaworzno [fot. Paweł Konieczny]
Stal Nysa - MCKiS Jaworzno [fot. Paweł Konieczny]
Stal Nysa - MCKiS Jaworzno [fot. Paweł Konieczny]
Stal Nysa - MCKiS Jaworzno [fot. Paweł Konieczny]
Stal Nysa - MCKiS Jaworzno [fot. Paweł Konieczny]
Stal Nysa - MCKiS Jaworzno [fot. Paweł Konieczny]
Stal Nysa - MCKiS Jaworzno [fot. Paweł Konieczny]
Stal Nysa pokonała MCKiS Jaworzno 3:1 w spotkaniu 8. kolejki rozgrywek siatkarskiej Krispol 1. ligi. To już ósma wygrana naszej drużyny, która powoduje umocnienie się na pozycji lidera zaplecza PlusLigi.
Stalowcy mogli to spotkanie wygrać w trzech partiach, ale kilka błędów w końcówce pierwszego seta spowodowało, że rywale nie tylko odrobili straty, ale i zwyciężyli 25:23. W kolejnych częściach było już zdecydowanie lepiej. Podopieczni Krzysztofa Stelmacha zagrali koncertowo i zwyciężali do 13, 21 i 18. MVP spotkania został wybrany atakujący nyskiej ekipy Bartosz Krzysiek.

- Od drugiego seta zagraliśmy po prostu swoją siatkówkę, a to zaowocowało - powiedział najlepszy zawodnik meczu. - Nie ukrywajmy, że na ten moment jesteśmy drużyną lepszą w wielu elementach. Tak naprawdę może 1-2 zawodników zagrywa na tym poziomie co my. Zaczęliśmy zagrywać zmiennie, na co uczulił nas trener. W pewnym momencie kazał nam mniej ryzykować mocną zagrywką, a za to zmieniać rytm, dodawać rotacji, szukać linii, skracać i wydłużać, żeby zawodników przyjmujących przeciwnika ruszać. To zdawało egzamin - dodał.

Wczoraj (5.11) swój mecz w 8. kolejce rozgrywała także ZAKSA Strzelce Opolskie. Podopieczni Rolanda Dembończyka przegrali w Krakowie z AZS-em 2:3.

Mickiewicz Kluczbork swój mecz rozegra w czwartek (7.11) z SMS-em Spała. Dziś (6.11) natomiast zmierzy się na wyjeździe z Lechią Tomaszów Mazowiecki w meczu kończącym pierwszą rundę Pucharu Polski.
Bartosz Krzysiek

Zobacz także

2020-01-09, godz. 18:05, Gospodarka Jaka przyszłość czeka nyski pośredniak? "Mimo niskiego bezrobocia, instytucja jest potrzebna" Nie będzie na razie radykalnych cięć w nyskim urzędzie pracy. W czasie debaty przed uchwaleniem budżetu powiatu, część radnych domagała się znaczącej obniżki wydatków na działalność pośredniaka. » więcej 2020-01-09, godz. 08:15, Wiadomości z regionu Kolejne zmiany w zarządzie powiatu nyskiego? "Mamy dużo obowiązków i potrzebujemy wsparcia" Władze powiatu nyskiego zastanawiają się nad powołaniem drugiego etatowego członka zarządu. Funkcja ta została zlikwidowana rok temu, krótko po wyborach samorządowych, kiedy nowa koalicja szukała oszczędności. » więcej 2020-01-08, godz. 20:00, Wiadomości z regionu Nie chcą osiedla w miejscu stadionu. Grupa mieszkańców Nysy zapowiada obronę obiektu sportowego w centrum Grupa mieszkańców Nysy sprzeciwia się planom władz miasta odnośnie przyszłości stadionu miejskiego. Około 20-osobowa grupa spotkała się przed bramą obiektu, aby rozpocząć wspólne działania na rzecz jego obrony. » więcej 2020-01-08, godz. 20:00, Gospodarka Powiat nyski z budżetem. "Planujemy największe w regionie wydatki na inwestycje" Radni powiatu nyskiego przyjęli tegoroczny budżet. Po długiej debacie, zatwierdzono początkowy projekt, bez uwzględniania zgłaszanych przez radnych poprawek. » więcej 2020-01-05, godz. 09:31, Sport i turystyka Cenne zwycięstwa w Krispol 1. lidze Udaną siatkarską sobotę (04.01) mają za sobą wszystkie pierwszoligowe drużyny z Opolszczyzny. Każda z nich zaliczyła zwycięstwo, a najbardziej spektakularne zanotowała Stal Nysa. » więcej
427428429430431432433
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »