Radio Opole » Radio Opole w powiecie nyskim (DAB+) » Informacje z powiatu nyskiego

Informacje z powiatu nyskiego

2019-10-20, 21:33 Autor: Paweł Konieczny

Planowane zwycięstwa Stali i Mickiewicza, wielka walka strzeleckiej ZAKSY

ZAKSA Strzelce Opolskie - MCKiS Jaworzno [fot. Paweł Konieczny]
ZAKSA Strzelce Opolskie - MCKiS Jaworzno [fot. Paweł Konieczny]
ZAKSA Strzelce Opolskie - MCKiS Jaworzno [fot. Paweł Konieczny]
ZAKSA Strzelce Opolskie - MCKiS Jaworzno [fot. Paweł Konieczny]
ZAKSA Strzelce Opolskie - MCKiS Jaworzno [fot. Paweł Konieczny]
ZAKSA Strzelce Opolskie - MCKiS Jaworzno [fot. Paweł Konieczny]
ZAKSA Strzelce Opolskie - MCKiS Jaworzno [fot. Paweł Konieczny]
ZAKSA Strzelce Opolskie - MCKiS Jaworzno [fot. Paweł Konieczny]
ZAKSA Strzelce Opolskie - MCKiS Jaworzno [fot. Paweł Konieczny]
ZAKSA Strzelce Opolskie - MCKiS Jaworzno [fot. Paweł Konieczny]
Wszystkie drużyny z Opolszczyzny zakończyły 6. kolejkę rozgrywek Krispol 1. ligi ze zwycięstwem na koncie. O ile Mickiewicz i Stal pokonali wyżej notowanych rywali, to ZAKSA zwyciężyła z jedną z najlepszych dotąd drużyn w rozgrywkach.
Podopieczni Rolanda Dembończyka pokonali u siebie MCKiS Jaworzno po pełnym zwrotów akcji meczu. Pierwsza partia wskazywała na szybką wygraną przyjezdnych, którzy ograli ZAKSĘ do 13. Odpowiedź gospodarzy nastąpiła w drugiej partii wygranej do 23. W trzecim secie, po zaciętej końcówce, druga drużyna mistrzów kraju pozwoliła wyrwać sobie zwycięstwo i uległa do 25. Swoją siłę pokazała w secie czwartym, gdzie przyjezdni praktycznie nie istnieli i ograła rywali do 13, czyli w takim samym stosunku w jakim przegrała pierwszego seta. W decydującej partii od początku ZAKSA zbudowała niewielką przewagę i kontrolowała grę. Pozwoliło to na wygraną do 15:13, a w całym spotkaniu 3:2.

- To był bardzo równy mecz mimo tego, że dwa sety były takie, że Jaworzno wygrało z dużą przewagą, a potem czwartego my wygraliśmy również z dużą przewagą - podsumowuje Krzysztof Zapłacki, przyjmujący ZAKSY. - Myślę, że ten mecz mógł się podobać licznie zgromadzonym naszym kibicom. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że właśnie po tak trudnym spotkaniu wygraliśmy, bo to zbuduje nasze morale na następne spotkanie - dodaje.

W pozostałych spotkaniach z udziałem drużyn z Opolszczyzny lider rozgrywek Stal Nysa ograła 3:0 ostatni w tabeli KPS Siedlce, a Mickiewicz Kluczbork zwyciężył 3:1 z przedostatnim Chrobrym Głogów.
Krzysztof Zapłacki

Zobacz także

2024-11-13, godz. 11:00, Sport i turystyka Stal Nysa odrabia ligowe zaległości. Dziś mecz ze Skrą Bełchatów O ligowe punkty powalczą dzisiaj (13.11) siatkarze PSG Stali Nysa. W zaległym spotkaniu z 8. kolejki rozgrywek PlusLigi zespół trenera Daniela Plińskiego zmierzy się we własnej hali z ósmą w tabeli PGE GiEK Skrą Bełchatów. » więcej 2024-11-12, godz. 08:00, Wiadomości z regionu Powodzianie z orzeczeniem o niepełnosprawności mogą się starać o wsparcie finansowe Są fundusze dla osób z niepełnosprawnościami poszkodowanych w wyniku powodzi. Program pomocy ze środków PFRON-u realizuje Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nysie. » więcej 2024-11-11, godz. 17:47, Kultura i rozrywka Jubileuszowe Dni Twierdzy Nysa z unijnym dofinansowaniem Gmina pozyskała kolejne fundusze na przygraniczną współpracę. W ramach Programu Interreg Czechy-Polska będzie rozwijać atrakcje turystyczne. » więcej 2024-11-09, godz. 17:00, Wiadomości z regionu Kamil Bortniczuk wybrany na nowego szefa PiS w regionie. "Przygotowujemy się do wyborów prezydenckich" Kamil Bortniczuk, były minister sportu został szefem opolskich struktur Prawa i Sprawiedliwości. Będzie kierował okręgiem 21, czyli okręgiem Opole, który obejmuje całe województwo opolskie. » więcej 2024-11-09, godz. 13:00, Wiadomości z regionu Nysa jak co roku uczci Narodowe Święto Niepodległości Będą oficjalne uroczystości, ale też wydarzenia artystyczne i sportowe. Miasto zaprasza mieszkańców na obchody 106 rocznicy odzyskania niepodległości. » więcej
78910111213
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »