Radio Opole » Radio Opole w powiecie nyskim (DAB+) » Informacje z powiatu nyskiego

Informacje z powiatu nyskiego

2019-11-14, 08:00 Autor: Daniel Klimczak

Nyski szpital nie składa broni w staraniach o komorę hiperbaryczną. "Pacjenci z oparzeniami dziś trafiają nawet na Pomorze"

Szpital Powiatowy w Nysie [Fot. Dorota Kłonowska]
Szpital Powiatowy w Nysie [Fot. Dorota Kłonowska]
Nyski szpital nie traci nadziei na komorę hiperbaryczną. Mimo braku entuzjazmu ze strony Narodowego Funduszu Zdrowia i samorządu województwa, władze placówki przekonują, że inwestycja jest potrzebna mieszkańcom.
Instalacja, dzięki wykorzystaniu czystego tlenu pod wysokim ciśnieniem, pozwala na leczenie wielu schorzeń. Jak wskazuje dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Nysie Norbert Krajczy, najbliższa tego typu aparatura znajduje się we Wrocławiu, jednak rzadko trafiają do niej pacjenci z Opolszczyzny, którzy pomocy muszą szukać nawet na drugim końcu Polski. Zdaniem Krajczego, o zasadności planów świadczy też pozytywna opinia w systemie oceny inwestycji w służbie zdrowia.

- Zapotrzebowanie jest, miejsce mamy. Myśmy w tak zwanym IOWISZ-u na 1000 punktów otrzymali 998. Tej komory w regionie nie ma, a w przypadku poparzeń to z reguły się kończy, że drogą lotniczą nasi pacjenci są wysyłani na Pomorze - przekonuje.

Plany szpitala zakładają zakup komory mogącej pomieścić od 8 do 12 osób. Instalacja miałaby stanąć do końca lutego w pomieszczeniach pod szpitalną stołówką.

Przypomnijmy jednak, że na pomysł nyskiej lecznicy niechętnie patrzy się w Opolu. Władze województwa stoją na stanowisku, że taka instalacja powinna w pierwszej kolejności zostać uruchomiona w stolicy regionu, natomiast NFZ wskazuje, że na razie w budżecie płatnika nie ma pieniędzy na tego typu usługi.
Norbert Krajczy

Zobacz także

2019-09-24, godz. 17:15, Wiadomości z regionu Dwa nowe wozy trafiły do strażaków z powiatu nyskiego. W planach kolejne zakupy Strażacy z powiatu nyskiego będą wyjeżdżać do zdarzeń nowymi pojazdami. Wczoraj (23.09) wojewoda opolski przekazał nyskiej jednostce samochód rozpoznawczo-ratowniczy oraz ciężki wóz ratowniczo-gaśniczy, który trafił do Głu… » więcej 2019-09-24, godz. 15:15, Gospodarka Marszałek zlecił przygotowanie planów na remont linii kolejowej Opole - Kluczbork i Nysa - Brzeg Jest szansa na remont linii kolejowych Opole - Kluczbork i Nysa - Brzeg. Urząd marszałkowski w porozumieniu z Polskimi Liniami Kolejowymi za 10 mln złotych do końca 2020 roku przygotuje dokumentację pod te inwestycje. Pieniądze na ten… » więcej 2019-09-23, godz. 19:00, Wiadomości z regionu Powiat brzeski szuka pieniędzy na remont mostu w Lewinie Brzeskim. "Bez środków z zewnątrz trudno będzie zrealizować zadanie" 8,5 miliona złotych - to szacunkowa kwota, której będzie potrzebować powiat brzeski na przebudowę mostu w Lewinie Brzeskim. Samorząd znalazł partnerów gotowych partycypować w kosztach, jednak konieczna może okazać się też pomoc… » więcej 2019-09-23, godz. 12:26, Patronaty - polecamy Nyski Festiwal Nauki już od środy w PWSZ w Nysie Już po raz 15. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie zaprezentuje swój potencjał w ramach Nyskiego Festiwalu Nauki. To gratka dla wszystkich zafascynowanych ciekawostkami naukowymi. W programie warsztaty, projekcje multimedialne… » więcej 2019-09-21, godz. 17:50, Wiadomości z regionu Europoseł Anna Zalewska otworzyła swoje biuro w Nysie. "To dowód szacunku dla Polski powiatowej" Eurodeputowana Dolnego Śląska i Opolszczyzny, Anna Zalewska, otworzyła swoje biuro w Nysie. Była minister edukacji jednocześnie zadeklarowała chęć współpracy z opolskimi posłami po wyborach 13 października. Anna Zalewska w PE podjęła… » więcej
457458459460461462463
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »