Radio Opole » Radio Opole w powiecie nyskim (DAB+) » Informacje z powiatu nyskiego

Informacje z powiatu nyskiego

2019-10-15, 11:20 Autor: Maria Klusik

"To będzie forum wymiany doświadczeń". W Opolu rusza spotkanie samorządowców

Paweł Nakonieczny [fot. Marcin Skomudek]
Paweł Nakonieczny [fot. Marcin Skomudek]
I Konwent Przewodniczących Rad Gmin Powiatów i Sejmiku z województwa opolskiego odbywa się dziś (15.10) w sali Orła Białego na opolskim Ostrówku. - Będzie to przede wszystkim forum wymiany doświadczeń - powiedział w "Poglądach i osądach" Paweł Nakonieczny, przewodniczący Rady Miejskiej w Nysie.
- I dobrze, że taka inicjatywa jest podjęta, jest próba spotkania. To nawet dla samego poznania się pomiędzy przewodniczącymi tutaj z terenu, często się spotykamy na różnego rodzaju wydarzeniach. W powiecie powiedzmy się znamy. W tym wymiarze ponadpowiatowym często stoimy koło siebie i nie wiemy, że koleżanka czy kolega jest przewodniczącym.

- Przewodniczący pełni szczególną rolę, reprezentując konkretne ugrupowanie w radzie. Kieruje również pracami całej rady - zaznacza Nakonieczny. - Wybór jest faktycznie można powiedzieć czymś politycznym. Czym większy samorząd, czym większa reprezentacja polityczna, tym bardziej ten wybór ma rangę w znaczeniu politycznym. W mniejszych samorządach jest to bardziej funkcja organizacyjna.

W programie konwentu m.in. informacja o pracach nad strategią rozwoju województwa opolskiego, prawne i praktyczne aspekty sprawowania funkcji czy zasady prowadzenia polityki informacyjnej przewodniczącego i organu stanowiącego. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 11.
Paweł Nakonieczny
Paweł Nakonieczny

Zobacz także

2019-08-12, godz. 19:59, Wiadomości z regionu Sprawa nyskiego bonu wychowawczego trafi do Naczelnego Sądu Administracyjnego Dalszy ciąg sporu o nyski bon wychowawczy. Tym razem, gmina zamierza dochodzić swoich racji przed Naczelnym Sądem Administracyjnym. » więcej 2019-08-12, godz. 15:15, Wiadomości z regionu Politycy Koalicji Obywatelskiej odwiedzili Nysę. Przed miejscowym szpitalem prezentowali swoje pomysły zmian w służbie zdrowia Politycy Koalicji Obywatelskiej odwiedzili dziś (12.08) Nysę, by w ramach przedwyborczego objazdu Polski rozmawiać z mieszkańcami na temat funkcjonowania służby zdrowia. Jej poprawa jest jednym z postulatów tzw. 'Szóstki Schetyny'. » więcej 2019-08-11, godz. 22:46, Wiadomości z regionu Grupy z Nysy i Prudnika już na pielgrzymim szlaku Pierwsi uczestnicy 43. Pieszej Pielgrzymki Opolskiej na Jasną Górę wyruszyli już na trasy. Wędrowanie rozpoczęli (w niedzielę rano) pielgrzymi z Nysy, a po południu z Prudnika. Wszyscy w doskonałych nastrojach gotowi byli do przejścia… » więcej 2019-08-10, godz. 17:00, Kultura i rozrywka Na dziedzińcu nyskiego muzeum zabrzmią dziś swingowe melodie Nyskie muzeum zaprasza na kolejne spotkanie w ramach cyklu Letnie koncerty na dziedzińcu Pałacu Biskupiego. » więcej 2019-08-09, godz. 10:00, Wiadomości z regionu Nyski SOR czekają zmiany. Ma być szybciej i sprawniej Szpitalny Oddział Ratunkowy w Nysie czekają zmiany. Dzięki przebudowie, będzie można udzielić pomocy większej liczbie pacjentów, a warunki ich pobytu na oddziale oraz komfort pracy personelu, ulegną poprawie. » więcej
470471472473474475476
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »