Radio Opole » Radio Opole w powiecie kluczborskim (DAB+) » Informacje z powiatu kluczborskiego

Informacje z powiatu kluczborskiego

2022-01-11, 09:00 Autor: Witold Wośtak

Są pieniądze na biznes dla zarejestrowanych bezrobotnych z powiatu kluczborskiego

Powiatowy Urząd Pracy w Kluczborku [fot. Witold Wośtak]
Powiatowy Urząd Pracy w Kluczborku [fot. Witold Wośtak]
Po 32 tysiące złotych na otwarcie własnej działalności gospodarczej mogą aplikować zarejestrowani bezrobotni z powiatu kluczborskiego. Na złożenie dokumentów do miejscowego urzędu pracy jest czas jeszcze do końca tygodnia (14.01).
To pieniądze unijne, kierowane do osób mających od 18 do 29 lat. Dotacje mogą trafić do 20 osób, ale nie bez znaczenia jest płeć. - Zakwalifikujemy do 15 wniosków kobiet i do 5 od mężczyzn - mówi Elżbieta Gabryś, dyrektor kluczborskiego urzędu pracy.

- Nie chodzi o dyskryminację, bo zwyczajnie opieramy się na statystykach. Mamy 1500 osób zarejestrowanych jako bezrobotne, a prawie 1000 z nich to kobiety. Automatycznie nasuwa się wniosek, że jednak powinniśmy pomyśleć o większych możliwościach dla kobiet, więc daliśmy takie kryterium.

Kluczborski urząd pracy nie ogranicza i nie preferuje konkretnych branż, w której będą zakładane firmy. Chodzi jednak o działalność jednoosobową.

- Każda inicjatywa czy pomysł osoby bezrobotnej jest przez nas akceptowana i oceniana. Oczywiście bierzemy pod uwagę między innymi doświadczenie oraz przygotowanie merytoryczne wnioskodawcy. Chcemy wesprzeć osoby młode, które już nie uczą się.

Aby dotacja stała się bezzwrotna, firma musi być utrzymana przez rok. Po tym okresie można będzie zatrudniać pracowników.
Elżbieta Gabryś 1
Elżbieta Gabryś 2

Zobacz także

2024-05-08, godz. 16:15, Wiadomości z regionu Mirosław Birecki wciąż na czele kluczborskiego starostwa. Jakie będą priorytety? Mirosław Birecki będzie kontynuować pracę jako starosta kluczborski. Taki jest wynik głosowania z wczorajszej (07.05) sesji inauguracyjnej Rady Powiatu Kluczborskiego. » więcej 2024-05-08, godz. 08:32, Wiadomości z regionu Niebezpieczna kamienica w centrum Kluczborka. "Ktoś może tam wpaść" [INTERWENCJA] Czy niezabezpieczone okno piwniczne tuż obok chodnika jest zagrożeniem dla pieszych? Chodzi o budynek przy ul. Ściegiennego w ścisłym centrum Kluczborka, który pozostaje w remoncie od... 1994 roku. » więcej 2024-05-07, godz. 15:30, Sport i turystyka Kluczbork: dzieci rywalizowały podczas wojewódzkiego finału Pucharu Tymbarku Łącznie 64 dziecięce drużyny piłkarskie brały udział w dwudniowym finale wojewódzkim turnieju o Puchar Tymbarku na Stadionie Miejskim w Kluczborku. Do 24. edycji zmagań zgłoszono w sumie 372 drużyny z Opolszczyzny. » więcej 2024-05-03, godz. 20:42, Sport i turystyka MKS tylko remisuje u siebie ze Ślęzą Wrocław. "Zabrakło skuteczności" Piłkarze MKS-u Kluczbork zremisowali ze Ślęzą Wrocław 1:1 w meczu 28. kolejki piłkarskiej III ligi. Goście prowadzili 1:0 po bramce Mateusza Kluzka. Jeszcze przed przerwą gospodarze zdołali odpowiedzieć trafieniem Mateusza Lechowicza… » więcej 2024-05-03, godz. 11:45, Sport i turystyka MKS Kluczbork wciąż marzy o 2. lidze. Dziś starcie ze Ślęzą Wrocław Piłkarze MKS-u Kluczbork, którzy cały czas są w czołówce III ligi wciąż marzą o awansie na szczebel centralny. Warunkiem jest regularne zdobywanie punktów i nadzieja na potknięcia głównych rywali - Śląska II Wrocław i Rekordu… » więcej
25262728293031
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »