Radio Opole » Radio Opole w powiecie kluczborskim (DAB+) » Informacje z powiatu kluczborskiego

Informacje z powiatu kluczborskiego

2022-01-04, 20:00 Autor: Witold Wośtak

Czy ktoś kupi dwie ostatnie działki w kluczborskiej strefie inwestycyjnej? Jest uzbrojenie, linia kolejowa i domy w pobliżu

Strefa inwestycyjna przy ulicy Wołczyńskiej w Kluczborku [fot. archiwum Urzędu Miejskiego w Kluczborku]
Strefa inwestycyjna przy ulicy Wołczyńskiej w Kluczborku [fot. archiwum Urzędu Miejskiego w Kluczborku]
Strefa inwestycyjna przy ulicy Wołczyńskiej w Kluczborku [fot. archiwum Urzędu Miejskiego w Kluczborku]
Strefa inwestycyjna przy ulicy Wołczyńskiej w Kluczborku [fot. archiwum Urzędu Miejskiego w Kluczborku]
Gmina Kluczbork próbuje sprzedać dwie ostatnie działki w strefie inwestycyjnej, w miejscu dawnego tartaku.
Przy ulicy Wołczyńskiej funkcjonuje lub niedługo rozpocznie działalność osiem firm, a teraz w grze jest plac dwuhektarowy i drugi, wielkości prawie półtora hektara. Za większy trzeba będzie zapłacić co najmniej milion 300 tysięcy złotych, a za mniejszy 850 tysięcy.

- Obie działki sąsiadują z linią kolejową - mówi Dariusz Morawiec, zastępca burmistrza Kluczborka.

- Ze względu na blisko położone domy mieszkalne z założenia chcemy dopuścić tam działalność nieuciążliwą dla mieszkańców. Przede wszystkim chodzi o brak hałasu, dodatkowego zanieczyszczenia powietrza, czy nieprzyjemnych zapachów. Najlepiej, gdyby to działało w zamkniętych pomieszczeniach.

Te działki są włączone do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest Park.
- Gmina proponuje system ulg w podatku od nieruchomości, w zależności od liczby utworzonych miejsc pracy - dodaje Morawiec.

- Co ważne, cały teren dawnego tartaku jest uzbrojony - wybudowana jest droga i chodniki. Są położone wszystkie instalacje, kanalizacja deszczowa oraz sanitarna. Bardzo dużo zostało tam już zrobione.

Dodajmy, kluczborski magistrat przygotowuje kolejne działki dla inwestorów, ale w innej części miasta.
Dariusz Morawiec 1
Dariusz Morawiec 2

Zobacz także

2021-09-21, godz. 14:22, Sport i turystyka I liga siatkarzy: celem minimum powtórka wyniku z ubiegłego sezonu. Mickiewicz Kluczbork liczy na play-off Awans do ósemki Tauron I ligi - to cel, jaki przed startem rozgrywek zakładają w Mickiewiczu Kluczbork. W klubie doszło do sporych roszad personalnych. Skład wydaje się silniejszy, ale na przeszkodzie mogą stanąć kontuzje. » więcej 2021-09-19, godz. 10:12, Sport i turystyka Szalona pogoń Stali, remis MKS-u. Za nami 9. kolejka piłkarskiej 3. ligi Stal Brzeg uległa w sobotę (18.09) Miedzi II Legnica 2:4 w dziewiątej kolejce rozgrywek 3. ligi piłkarskiej. Remis 1:1 z Pawłowic wywiózł MKS Kluczbork. » więcej 2021-09-17, godz. 11:38, Wiadomości z regionu DK 43 w Dalachowie zablokowana po porannym zdarzeniu. Utrudnienia są także na A4 po zderzeniu 3 pojazdów [AKTUALIZACJA] Ciąg dalszy utrudnień w ruchu w Dalachowie między Kluczborkiem a Wieluniem na DK 43 po kolizji samochodu ciężarowego. » więcej 2021-09-16, godz. 08:59, Sport i turystyka Coraz więcej osób jeździ na desce. O skateboardingu w RO 3 SPORT Skateboarding swoje korzenie ma w surfingu. Na początku uprawiali go tylko surferzy gdy pogoda do surfowania po falach nie była odpowiednia, jednak po niedługim czasie zmieniło się to i deskorolka znalazła rzesze wielbicieli. » więcej 2021-09-15, godz. 18:10, Wiadomości z regionu Kluczborski szpital zyska 7 młodych medyków dzięki stypendiom. Trzeba poczekać, aż skończą studia 7 wniosków o stypendium złożyli studenci kierunków medycznych do Urzędu Miejskiego w Kluczborku i wszystkie zostały zarekomendowane burmistrzowi do zatwierdzenia. » więcej
181182183184185186187
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »