Radio Opole » Radio Opole w powiecie kluczborskim (DAB+) » Informacje z powiatu kluczborskiego

Informacje z powiatu kluczborskiego

2023-03-06, 06:30 Autor: Mariusz Majeran

Kluczborskie kobiety pokazały swoje prace artystyczne na wystawie [ZDJĘCIA]

Wernisaż "Sercem malowane - twórcze pasje kobiet" w Muzeum Dierżona w Kluczborku [fot. Mariusz Majeran]
Wernisaż "Sercem malowane - twórcze pasje kobiet" w Muzeum Dierżona w Kluczborku [fot. Mariusz Majeran]
"Sercem malowane - twórcze pasje kobiet" to tytuł wystawy, którą można oglądać w Muzeum imienia Jana Dzierżona w Kluczborku. Organizatorem wystawy jest Stowarzyszenie Regionu Kluczborskiego "Kobietom - Mammograf". Autorkami prac jest czterdzieści kobiet i cztery zespoły twórcze.
- Pokazujemy piękne prace z różnych dziedzin - podkreśla społeczna kuratorka wystawy Ewa Zgadzaj-Martyniuk. - Jestem zachwycona. Po prostu cudowne prace cudownych ludzi. Jestem po prostu szczęśliwa. Nie tylko tutaj są kobiety, które malują. Są co rzeźbią, haftują, też takie, co piszą wiersze. Kobiety w Kluczborku rozwijają się w różnych kierunkach.

Prace przygotowały kobiety w różnym wieku, najmłodsza artystka ma piętnaście lat.

Ekspozycja będzie dostępna do końca marca. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.
Ewa Zgadzaj-Martyniuk

Zobacz także

2023-11-23, godz. 16:30, Wiadomości z regionu Uciekli przed wojną, a nowe miejsce do życia odnaleźli na Opolszczyźnie. Powstał o tym film Krótkometrażowy film dokumentalny o uchodźcach wojennych z Ukrainy i osobach prześladowanych z Białorusi zaprezentowano premierowo w kluczborskim kinie 'Bajka'. » więcej 2023-11-22, godz. 08:32, Wiadomości z regionu Dom Dziecka w Bogacicy już nie będzie przypominać czasów gierkowskich. Ruszył remont Ruszył remont Domu Dziecka w Bogacicy obok Kluczborka. To pierwszy z trzech etapów dużego projektu, który obejmuje też przebudowę Domu Dziecka w Bąkowie i Powiatowego Ośrodka Rehabilitacji przy ulicy Sienkiewicza w Kluczborku. » więcej 2023-11-21, godz. 19:30, Wiadomości z regionu Ustalenie kierunków kształcenia i nauka przez całe życie, czyli nowy projekt PUP w Kluczborku Uczenie się przez całe życie - to myśl przewodnia projektu Powiatowego Urzędu Pracy w Kluczborku dla uczniów szkół ponadpodstawowych. » więcej 2023-11-21, godz. 15:27, Wiadomości z regionu Nastolatkowie nie reagowali na bójkę podczas przerwy. "Kibicowali" i nagrywali całe zajście Kilku uczniów dwóch kluczborskich szkół ponadpodstawowych biło się na przerwie, a rówieśnicy przyglądali się i nagrywali zajście telefonami. Film trafił do sieci. » więcej 2023-11-18, godz. 14:00, Wiadomości z regionu Przygotowano 165 miejsc. Po weekendzie otwarcie parkingu za urzędami w Kluczborku Dobre wiadomości dla kierowców z Kluczborka. Od poniedziałku (20.11) będzie można pozostawić samochód na przebudowanym parkingu na tyłach urzędu miasta i starostwa. » więcej
51525354555657
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »