Radio Opole » Radio Opole w powiecie prudnickim (DAB+) » Informacje z powiatu prudnickiego

Informacje z powiatu prudnickiego

2018-12-18, 16:12 Autor: Jan Poniatyszyn

Jubileusz szkoły z międzypokoleniowymi tradycjami edukacji muzycznej

Chlubą Państwowej Szkoła Muzycznej w Prudniku jest również jej nowoczesna sala koncertowa [zdj. Jan Poniatyszyn]
Chlubą Państwowej Szkoła Muzycznej w Prudniku jest również jej nowoczesna sala koncertowa [zdj. Jan Poniatyszyn]
Budynek PSM w Prudniku przeszedł w tym roku gruntowny remont [zdj. Jan Poniatyszyn]
Budynek PSM w Prudniku przeszedł w tym roku gruntowny remont [zdj. Jan Poniatyszyn]
70-lecie powstania świętuje Państwowa Szkoła Muzyczna w Prudniku. To jedyna taka placówka oświatowa w tym powiecie. Tegorocznym jej sukcesem jest przeprowadzony po wielu latach starań gruntowny remont obiektu edukacyjnego.
- Nasza szkoła ma międzypokoleniowy charakter - mówi Małgorzata Jaskółka, dyrektor prudnickiej szkoły muzycznej. – Absolwenci, którzy potem uzyskają odpowiednie kwalifikacje, często wracają tutaj i zasilają kadrę pedagogiczną. Uczymy tutaj, tak międzypokoleniowo. Są nauczyciele, którzy właśnie wypuścili ze swoich rąk tych absolwentów.

- Sześć lat chodziłem tutaj do szkoły robiąc pierwsze kroki gry na fortepianie - mówi Marian Leicht. – W końcu trafiłem do tej szkoły już jako nauczyciel. Ci rodzice, którzy kiedyś chodzili do tej szkoły, teraz bardzo chętnie przyprowadzają swoje dzieci, aby kontynuowały tutaj naukę.

70-lecie PSM w Prudniku uświetnił wieczorny koncert z udziałem jej uczniów oraz absolwentów tej placówki. Obecnie uczęszcza do niej 130 młodych muzyków. W Prudniku działa też Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Muzycznej, które m.in. organizuje grupowe zajęcia umuzykalniające dla najmłodszych dzieci.
Małgorzta Jaskółka
Marian Leicht

Zobacz także

2019-02-24, godz. 09:10, Sport i turystyka Ależ to były emocje. Wygrana w ostatniej minucie Tak w skrócie można podsumować mecz Pogoni Prudnik ze Zniczem Pruszków. » więcej 2019-02-21, godz. 21:00, Wiadomości z regionu Darmowe porady prawne nie ściągają tłumów do sądu W Prudniku umiarkowane jest zainteresowanie sądową akcją koordynowaną przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Również na Opolszczyźnie organizowany jest „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Głównym celem tego przedsięwzięcia… » więcej 2019-02-21, godz. 19:00, Wiadomości z regionu Prudnik nie będzie już dzielić się dochodami z płatnych parkingów Strefę płatnego parkowania w Prudniku przejęła gmina. Od dziesięciu lat zarządzała nią wyłoniona w przetargu prywatna firma. Teraz będzie się tym zajmował Zakład Usług Komunalnych, który jest spółką gminy. Opłaty pobierane… » więcej 2019-02-21, godz. 13:40, Wiadomości z regionu Pijany kierowca chciał przekupić policjantów. Grozi mu do 10 lat więzienia 3 promile alkoholu miał w organizmie kierowca motoroweru zatrzymany we wtorek przez policjantów w gminie Biała. 51-letni mężczyzna wpadł w ręce mundurowych, bo 'jechał wężykiem'. Jak się okazało - jazda pod wpływem to nie było… » więcej 2019-02-20, godz. 17:00, Wiadomości z regionu Prudnik: chcą, aby ochrona pszczół była w programach nauczania szkół średnich Ochronę populacji pszczół zakłada przedsięwzięcie edukacyjne prudnickiego starostwa. Jego celem jest uświadomieni znaczenia tych owadów dla środowiska naturalnego, w tym dla rolnictwa. Zadanie to realizowane będzie we współpracy… » więcej
297298299300301302303
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »