Radio Opole » Radio Opole w powiecie prudnickim (DAB+) » Informacje z powiatu prudnickiego

Informacje z powiatu prudnickiego

2021-07-30, 17:50 Autor: Jan Poniatyszyn

Prudniccy seniorzy mają miejsce, gdzie mogą spędzać czas i przekazywać swoje talenty

Otwarcie Klubu Seniora „Ławeczka” w Prudniku [zdj. Jan Poniatyszyn]
Otwarcie Klubu Seniora „Ławeczka” w Prudniku [zdj. Jan Poniatyszyn]
Otwarcie Klubu Seniora „Ławeczka” w Prudniku [zdj. Jan Poniatyszyn]
Otwarcie Klubu Seniora „Ławeczka” w Prudniku [zdj. Jan Poniatyszyn]
Otwarcie Klubu Seniora „Ławeczka” w Prudniku [zdj. Jan Poniatyszyn]
Otwarcie Klubu Seniora „Ławeczka” w Prudniku [zdj. Jan Poniatyszyn]
Kolejny Klub Seniora otwarto w Prudniku. To druga taka placówka dziennego pobytu w tym mieście. Powstała w pomieszczeniach Inkubatora Przedsiębiorczości. Przed laty funkcjonowało tam kino „Wyzwolenie”.
- Otwarcie tego klubu jest efektem zapotrzebowania społecznego – mówi Ewa Pawlinów, dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej w Prudniku. - W gminie Prudnik mamy 6,5 tysiąca seniorów. Nasze działania rozwijamy, aby sprostać takim potrzebom, a potrzeby są duże i rosną. Do Klubu Seniora „Ławeczka” przyjęliśmy 15 starszych osób, potrzebujących wsparcia oraz integracji.

- Ludzie chcą się spotykać, pochwalić się co wiedzą, co potrafią – mówi Daniela Długosz-Penca, prudnicka poetka i emerytowany nauczyciel. – Tu są ludzie w wieku 70 plus. Wcale nie chcą rezygnować z życia. Ja nigdy nie przypuszczałam, że jestem zdolna do robienia plastycznych rzeczy, a tymczasem tak. Dobrze, że można wyjść, porozmawiać. Mamy tu możliwość przekazać swoje talenty.

Nowy Klub Seniora w Prudniku otwarto dzięki wsparciu funduszy unijnych.
Ewa Pawlinów i Daniela Długosz-Penca

Zobacz także

2024-10-31, godz. 20:00, Gospodarka Reforma finansów samorządowych wywołuje wątpliwości dotyczące nakładów na oświatę 1 stycznia wejdzie w życie reforma finansów samorządowych, na którą czekano także w gminach i powiatach Opolszczyzny. Ustawa zmienia sposób naliczania dochodów tych jednostek oraz likwiduje subwencję oświatową od państwa, do której… » więcej 2024-10-31, godz. 15:08, Wiadomości z regionu Spowodował śmiertelny wypadek na DK40 i uciekł. Policjanci zatrzymali sprawcę zdarzenia [FILM] Prudniccy policjanci zatrzymali 66-letniego mężczyznę, podejrzewanego o spowodowanie wypadku śmiertelnego. Do tragicznego zdarzenia doszło we wtorek (29.10) na trasie pomiędzy wioskami Wierzch i Nowy Browiniec. Ze wstępnych ustaleń… » więcej 2024-10-30, godz. 20:39, Wiadomości z regionu Od czwartku zmiana organizacji ruchu przy cmentarzu komunalnym w Prudniku W Prudniku zmieni się w czwartek (31.10) organizacja ruchu w rejonie cmentarz komunalnego. Wprowadzona zostanie w godzinach popołudniowych i będzie obowiązywać do 4 listopada. Obok nekropoli przebiega ruchliwa droga krajowa nr 40. » więcej 2024-10-30, godz. 20:00, Wiadomości z regionu Kształcenie techniczne. Współpraca szkół na pograniczu polsko-czeskim Efekty współpracy szkół pogranicza polsko-czeskiego zaprezentowano podczas prudnickiej konferencji edukacyjnej. Spotkanie było jednym z przedsięwzięć projektu innowacji w nauczaniu technicznym. Jego celem jest m.in. wymiana doświadczeń… » więcej 2024-10-28, godz. 19:30, Kultura i rozrywka „Chcą inaczej spędzać czas wolny”. Fani fantastyki zamierzają zawiązać w Prudniku stowarzyszenie Prudnicki Klub Fantastyki założyło w tym mieście 16 osób m.in. z Opola. Skupia głównie miejscowych fanów Tolkiena, Sapkowskiego, średniowiecza oraz larpów. » więcej
6789101112
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »