Radio Opole » Radio Opole w powiecie prudnickim (DAB+) » Informacje z powiatu prudnickiego

Informacje z powiatu prudnickiego

2018-12-19, 12:15 Autor: Jan Poniatyszyn

Jechał nietrzeźwy do pracy na poranną zmianę

[zdj. KPP Prudnik]
[zdj. KPP Prudnik]
Miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie, wsiadł za kierownicę i wjechał do przydrożnego rowu. 41-letni mężczyzna tłumaczył policjantom z Głogówka, że jedzie do pracy. Ten nietrzeźwy poranek może mieć dla zatrzymanego przez drogówkę daleko idące konsekwencje.  
- Informację o zdarzeniu drogowym na terenie gminy Głogówek nasz dyżurny otrzymała przed godziną siódmą – mówi Andrzej Spyrka, rzecznik prudnickiej policji. - Okazało się, że autem kierował 41-letni mieszkaniec powiatu głubczyckiego. Funkcjonariusze sprawdzili stan jego trzeźwości. Urządzenie pokazało, że w organizmie miał prawie 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że jechał do pracy.

Nietrzeźwemu kierującemu grozi do dwóch lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz minimum pięć tysięcy złotych grzywny.
Andrzej Spyrka

Zobacz także

2018-09-10, godz. 12:00, Gospodarka Prudnik: będzie mniej zwolnień w francuskiej spółce Artech Polska Zmniejszyła się liczba osób, które stracą pracę w prudnickiej firmie Artech Polska. Z przyczyn ekonomicznych francuska spółka miała zwolnić 150 pracowników, ostatecznie ta liczba zmniejszyła się o 10 osób. Spora część załogi… » więcej 2018-09-09, godz. 19:41, Sport i turystyka Uczcili wybitnego kolarza ścigając się w zawodach. Za nami V Memoriał im. Stanisława Szozdy [ZDJĘCIA] Kilkuset kolarzy stawiło się na starcie Memoriału imienia Stanisława Szozdy. Profesjonaliści, ale i amatorzy z całej Polski w piątą rocznicę śmierci wybitnego zawodnika ścigali się w kryterium ulicznym w Prudniku. W zależności… » więcej 2018-09-09, godz. 06:20, Sport i turystyka W Prudniku upamiętnią wybitnego kolarza Stanisława Szozdę w piątą rocznicę śmierci Kolarze z całej Polski w piątą rocznicę śmierci wybitnego zawodnika Stanisława Szozdy upamiętnią jego postać, ścigając się w kryterium ulicznym w Prudniku. Memoriał kolarski co roku gromadzi na starcie znakomite nazwiska, ale… » więcej 2018-09-08, godz. 21:00, Wiadomości z regionu Spada liczba osób bezrobotnych w powiecie prudnickim. Urząd stawia na innowacyjne metody W Prudniku spada stopa bezrobocia i liczba osób nieczynnych zawodowo. To zjawisko utrzymuje się od kilku lat. Obecnie w powiecie jest blisko 1500 bezrobotnych, a stopa wynosi około 8,3 procent. Powiatowy Urząd Pracy w Prudniku stawia na… » więcej 2018-09-04, godz. 16:25, Wiadomości z regionu Teresa Barańska kandydatem Zjednoczonej Prawicy na burmistrza Prudnika Teresa Barańska powalczy o urząd burmistrza Prudnika z ramienia Zjednoczonej Prawicy. Dziś (04.09) na konferencji prasowej w Prudniku została oficjalnie ogłoszona decyzja w tej sprawie. Teresa Barańska jest zastępcą dyrektora Opolskiego… » więcej
334335336337338339340
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »