Radio Opole » Radio Opole w powiecie prudnickim (DAB+) » Informacje z powiatu prudnickiego

Informacje z powiatu prudnickiego

2018-10-31, 18:00 Autor: Jan Poniatyszyn

Rodzinna tragedia przerwała kampanię wyborczą w Prudniku

Prudnik [zdj. Jan Poniatyszyn]
Prudnik [zdj. Jan Poniatyszyn]
Przed czasem kończy się kampania wyborcza kandydatów na burmistrza Prudnika. Wczoraj zawieszenie związanych z tym działań ogłosił ubiegający się o ten urząd Grzegorz Zawiślak z Kukiz'15. Powodem jest śmierć jego ojca. Odwołano publiczną debatę kandydatów.
- W związku z osobistą tragedią, jaka dotknęła mojego kontrkandydata niehonorowe by było kontynuowanie kampanii i wprowadzanie nowych działań - powiedział na konferencji prasowej Franciszek Fejdych, urzędujący burmistrz Prudnika z Koalicji Obywatelskiej. – Stąd dzisiaj ostatnie spotkanie, ostatni spot. Od jutra zakończony jest temat kampanii wyborczej. Nic nowego się nie pojawi.

Podsumowując prudnicką kampanię wyborczą Franciszek Fejdych stwierdził, że po raz pierwszy wydarzeniu temu towarzyszyły tak duże i skrajnie negatywne emocje. Chodzi o agresywne treści, jakie pojawiły się w mediach społecznościowych.
Franciszek Fejdych

Zobacz także

2024-12-10, godz. 15:04, Wiadomości z regionu Prudnik: recydywista w biały dzień śledził seniora, żeby go zaatakować i okraść Prudnicka policja szybko zatrzymała sprawcę rozboju, któremu grozi teraz długoletnie więzienie. 36-latek obserwował starszego mężczyznę wracającego do swojego mieszkania. Kiedy senior przekroczył próg domostwa, został zaatakowany… » więcej 2024-12-09, godz. 17:45, Wiadomości z regionu Gmina Prudnik chce odbudować zniszczoną przez powódź halę sportową W Prudniku liczą na 25 mln zł państwowego wsparcia na odbudowę zniszczonej przez powódź hali sportowej przy ul. Łuczniczej. Brak tego obiektu jest problemem m.in. koszykarzy drugoligowej Pogoni. 10 kolejnych spotkań musieli rozegrać… » więcej 2024-12-09, godz. 15:23, Wiadomości z regionu Prudniccy kryminalni błyskawicznie odnaleźli dwie nastolatki. Cały dzień nie było z nimi kontaktu Mniej niż pół godziny od zgłoszenia zajęło prudnickim policjantom odnalezienie dwóch nastolatek. Zaniepokojeni rodzice zadzwonili na komendę w piątek (06.12) wieczorem. » więcej 2024-12-07, godz. 10:00, Wiadomości z regionu "Proporcja trzy do jednego". Wnioskodawcy z Opolszczyzny są aktywniejsi we współpracy z Czechami 36 wnioskodawców wystąpiło o unijne dofinansowanie przygranicznej współpracy mieszkańców i instytucji w Euroregionie Pradziad. Można uzyskać do 20 tys. euro. Zdecydowanie dominują wnioskodawcy z Opolszczyzny, dużo mniejsze jest… » więcej 2024-12-06, godz. 17:15, Wiadomości z regionu Prudnicki konkurs z Karolem Okrasą w roli jurora. „Jestem pod ogromnym wrażeniem ich starań” Karol Okrasa był jurorem prudnickiego konkursu kulinarnego - „Świąteczne smaki”, w którym uczestniczyli uczniowie klas gastronomicznych sześciu opolskich szkół średnich. Dwuosobowe reprezentacje gotowały dania w pracowni kucharskiej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »