Radio Opole » Radio Opole w powiecie brzeskim (DAB+) » Informacje z powiatu brzeskiego

Informacje z powiatu brzeskiego

2018-12-13, 17:00 Autor: Maciej Stępień

Mężczyzna, któremu żona wstrzyknęła insulinę jest w stanie wegetatywnym. Po tragedii w Lewinie Brzeskim

Zastrzyk © (fot. Michał Dróbka / AFRO)
Zastrzyk © (fot. Michał Dróbka / AFRO)
Wracamy do wydarzeń, jakie rozegrały się w miniony weekend w jednej z kamienic w Lewinie Brzeskim. 53-letnia kobieta wstrzyknęła swojemu mężowi insulinę, gdy ten spał. Poszkodowany mężczyzna w śpiączce hipoglikemicznej trafił do Brzeskiego Centrum Medycznego. Jest w stanie wegetatywnym, jest podłączony do specjalistycznej aparatury podtrzymującej funkcje życiowe. Lekarze specjaliści mówią wprost: takie działanie może doprowadzić do śmierci, zarówno chorego człowieka, jak również osoby zdrowej.
- Jeśli chodzi o funkcjonowanie naszego mózgu, to potrzebuje on bardziej glukozy niż tlenu, dlatego drastyczny spadek cukru może doprowadzić do śmierci – przestrzega dr Elżbieta Turcza-Jakubowska z brzeskiej poradni diabetologicznej. – Jeżeli chory w trakcie snu dostał jakąś dawkę insuliny, to mogło się to przyczynić do hipoglikemii oraz neuroglikopenii. Narządem, który najszybciej reaguje w przypadku niskiego cukru jest mózg i w tym przypadku mogło dojść do takiego uszkodzenia tego organu, że chory może być w stanie ciężkim i krytycznym. Może być tak również, że możliwości regeneracyjne nie są możliwe, bo przy tak dużym uszkodzeniu i przy tak dużym braku cukru.

Dodajmy, że 53-letnia kobieta, która podała mężowi insulinę, decyzją brzeskiego sądu trafiła do tymczasowego aresztu. Stan mężczyzny określany jest jako krytyczny. Jak nieoficjalnie ustaliło Radio Opole, płuca i mózg mężczyzny nie pracują. Kobieta usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa, za co grozi jej kara od 8 do 25 lat więzienia, a nawet dożywocie. Jeśli mężczyzna umrze, wówczas zmieniona zostanie kwalifikacja czynu na zabójstwo. Tutaj minimalna kara do odsiadki to 12 lat.
Elżbieta Turcza-Jakubowska

Zobacz także

2018-11-23, godz. 16:15, Wiadomości z regionu Świadomość lokatorów rośnie, ale nie wszyscy myślą o bezpieczeństwie. W Brzegu strażacy mówili o zagrożeniach związanych z tlenkiem węgla Kilkadziesiąt osób wzięło udział w spotkaniu zorganizowanym w komendzie straży pożarnej w Brzegu. Druhowie postanowili uświadomić zarządców i właścicieli nieruchomości, jak niebezpieczny jest tlenek węgla. Rozmawiano o potrzebie… » więcej 2018-11-22, godz. 15:18, Wiadomości z regionu Jacek Monkiewicz nowym starostą brzeskim. Po dwunastu latach stanowisko traci Maciej Stefański Kandydat Koalicji Obywatelskiej był jedynym radnym, który ubiegał się o funkcję starosty. W tajnym głosowaniu zdobył 13 głosów i tym samym zdetronizował Macieja Stefańskiego z Prawa i Sprawiedliwości, który powiatem rządził… » więcej 2018-11-21, godz. 11:10, Wiadomości z regionu Elektroniczny system głosowania przysporzył problemów brzeskim radnym Na inauguracyjnej sesji Rady Miejskiej w Brzegu testowano nowe urządzenia, które mają usprawnić prowadzenie obrad. Każdy z radnych otrzymał specjalny imienny przyrząd, dzięki któremu będzie mógł głosować, a wyniki będą podawane… » więcej 2018-11-20, godz. 14:46, Wiadomości z regionu Jacek Niesłuchowski nowym szefem rady miejskiej w Brzegu Nowo wybrani radni spotkali się na uroczystej, inauguracyjnej sesji rady miejskiej w Brzegu. Ślubowanie złożyli wszyscy samorządowcy, a także burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak. Najważniejszym porządkiem obrad był jednak wybór przewodniczącego… » więcej 2018-11-18, godz. 18:00, Kultura i rozrywka "Mały rysunek, ale z dużym kawałkiem historii". Piastowski zamek ma nowy eksponat Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu wzbogaciło się o nowy przedmiot związany z brzeską historią. To rysunek autorstwa Fritza Zastraua, znanego architekta i Tajnego Radcy Budowlanego Prus, wykonany w Brzegu w 1859 r. » więcej
21222324252627
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »