Radio Opole » Radio Opole w powiecie brzeskim (DAB+) » Informacje z powiatu brzeskiego

Informacje z powiatu brzeskiego

2018-10-03, 14:30 Autor: Maciej Stępień

Układy rodzinne i zawodowe blokują fuzję Brzegu i Skarbimierza? Tak uważa jeden z kandydatów na burmistrza

Grzegorz Chrzanowski pokazuje układy rodzinne i zawodowe między władzami Brzegu i Skarbimierza [fot. brzeg24.pl]
Grzegorz Chrzanowski pokazuje układy rodzinne i zawodowe między władzami Brzegu i Skarbimierza [fot. brzeg24.pl]
Przedstawiciele komitetu „NIE dla więzienia, TAK dla połączenia” pokazali na wyborczej konferencji schemat wzajemnych relacji między samorządowcami Brzegu i Skarbimierza. Grzegorz Chrzanowski, lider lokalnego ugrupowania i zarazem kandydat na burmistrza miasta uważa, że działający układ różnych powiązań to jedna z głównych przeszkód stojących na drodze do połączenia dwóch gmin. Wiceburmistrz Brzegu Bartłomiej Kostrzewa sprawę komentuje krótko – „Jeśli działa jakiś układ to należy o tym poinformować organy ścigania”.
- Skarbimierz i Brzeg połączone są od wielu lat. To wspólne relacje między wójtem a burmistrzem. Widać to dokładnie na naszym plakacie – tłumaczył wczoraj Chrzanowski. – Proszę spojrzeć na naszą planszę, mamy tutaj wójta Skarbimierza Andrzeja Pulita oraz burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka. I proszę, zastępcą Wrębiaka jest Bartłomiej Kostrzewa, zięć pana wójta. Z kolei żona burmistrza Brzegu jest dyrektorem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Skarbimierzu. To jest ten zakulisowy system połączeń.

Wiceburmistrz Brzegu proponuje Grzegorzowi Chrzanowskiemu, by ten oddał sprawę organom ścigania. Bartłomiej Kostrzewa dodaje, że skoro działa jakiś układ, to sprawę trzeba wyjaśnić.

- Muszę powiedzieć, że słowo „układ” ma wyjątkowo pejoratywny wydźwięk i ono sugeruje, że istnieją jakieś niejawne mechanizmy i powiązania życia publicznego, że jest tutaj jakiś rodzaj nepotyzmu. Proponowałbym panu Chrzanowskiemu, żeby zamiast rzucania insynuacji poszedł o krok dalej i powiadomił odpowiednie organy, jeśli uważa, że działa tutaj jakiś układ.

Kostrzewa podkreśla, że tego typu sformułowania to element brudnej kampanii.

- Burmistrz Wrębiak mianując mnie na swojego zastępcę patrzył na moje wykształcenie, doświadczenie w samorządzie i dorobek zawodowy – dodał brzeski samorządowiec.
Grzegorz Chrzanowski i Bartłomiej Kostrzewa

Zobacz także

2017-11-08, godz. 07:00, Kultura i rozrywka Muzyczna Jesień coraz bliżej. Grodków szykuje się do najazdu artystów Za niecałe dwa tygodnie startuje najstarszy w Polsce przegląd międzynarodowych zespołów muzycznych. Grodkowska impreza po raz pierwszy odbyła się w 1970 roku i do dziś gra nieprzerwanie. W dniach od 17-19 listopada tamtejszy Ośrodek… » więcej 2017-11-07, godz. 14:24, Wiadomości z regionu Skosił znaki i zatrzymał się na torach. Groźny wypadek pod Brzegiem O dużym szczęściu może mówić 43-letni kierujący audi, który niemal doprowadził do tragedii. Przed przejazdem kolejowym, prawdopodobnie w wyniku nadmiernej prędkości wpadł w poślizg i zatrzymał się na torach. Auto zostało unieruchomione… » więcej 2017-11-04, godz. 07:30, Wiadomości z regionu Brzeska komenda policji czeka na młodych mundurowych. Jednostka ma kilkanaście etatów Na rynku pracy coraz trudniej znaleźć chętnych do służby w policji. Problemy kadrowe dotykają niemal każdą jednostkę w powiecie brzeskim. W Brzegu jeszcze 5 lat temu było raptem kilka wakatów uzupełnianych na bieżąco. Dziś jednostka… » więcej 2017-11-03, godz. 15:10, Wiadomości z regionu Zabytkowy kościół w Krzyżowicach starszy niż przypuszczano? Nowe wyniki polsko-amerykańskich badań Gotycka świątynia w Krzyżowicach od lat przyciąga turystów, bo znajduje się na Szlaku Polichromii Brzeskich. Pierwsze wzmianki o funkcjonującej tam kaplicy pojawiły się w XIV wieku. Niecałe dwieście lat później wybudowano murowane… » więcej 2017-11-03, godz. 12:45, Wiadomości z regionu Najstarsza kamienica w Brzegu doczekała się restauracji Po kilku miesiącach zakończył się remont fasady budynku przy ulicy Jabłkowej. Według dokumentów urbanistycznych to najstarszy obiekt w Brzegu. Powstał w drugiej połowie XIII wieku, a do dziś zachowały się jego historyczne elementy… » więcej
111112113114115116117
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »