Radio Opole » Dobre Granie » Rozmowy z gośćmi audycji 'Dobre Granie' i 'Dobre… » „Nie zagrać w Muzycznej Owczarni to obciach”
2020-08-28, 17:36 Autor: Tomasz Wojtyłko

„Nie zagrać w Muzycznej Owczarni to obciach”

Reportaż o warsztatach Muzyczna Owczarnia
„Nie zagrać w Muzycznej Owczarni to obciach” – popularny wśród muzyków bon mot trafnie oddaje wyjątkowość tego niezwykłego klubu muzycznego, który znajduje się w leżących w samym sercu Pienin Jaworkach. W ciągu dwudziestu lat w „Owczarni” występowały takie sławy jak Nigel Kennedy, Jan Ptaszyn Wróblewski, Donovan czy Wishbone Ash. Warto jednak pamiętać, że klub jest również miejscem, które otwiera drzwi do profesjonalnej kariery najzdolniejszym muzykom z całej Polski. W ramach organizowanych od ponad piętnastu lat Warsztatów Muzycznych bezcennych lekcji udzielają m.in. Wojtek Pilichowski, Tomasz Łosowski, Wojtek Olszak czy Justyna Panfilewicz.
Uczestnicy kursów wracają do Jaworek często po kilkanaście razy. Zgodnie podkreślają, że największym atutem warsztatów, poza możliwością pobierania lekcji od najlepszych rodzimych muzyków, jest niezwykła atmosfera miejsca i szansa na sprawdzenie swoich umiejętności w praktyce.

Radio Opole w ciągu ostatnich lat transmitowało koncerty finałowe uczestników „Muzycznej Owczarni”. W trakcie naszych wypraw postanowiliśmy też przygotować reportaż, który umożliwi naszym słuchaczom poczucie atmosfery klubu, w którym wykuwają się największe muzyczne talenty w Polsce.

Zobacz także

2020-09-26, godz. 16:34 Urszula Sipińska w Dobrym Graniu - posłuchaj wywiadu, zobacz pokaz zdjęć Nasz wakacyjny cykl "Chcę wyjechać na wieś" dobiegł końca. Przypomnijmy, że jego tytuł zapożyczyliśmy z jednego z największych przebojów pani Urszuli… » więcej 2020-09-25, godz. 19:06 Bartek Supronik w Dobrym Graniu! Dzisiejsza audycja to będzie wyprawa wehikułem czasu, gdyż zabrzmią dźwięki jakie mogli słyszeć mieszkańcy średniowiecznych zamków i bywalcy przyklasztornych… » więcej 2020-09-24, godz. 19:08 Zespół Resoraki o swojej nowej płycie - WIDOKI Gościem w programie byli muzycy zespołu Resoraki, który tego samego dnia wystąpił w naszym Studiu M im. SBB » więcej 2020-09-23, godz. 18:38 Alicja Górniak i Alicja Szecówka - Fly High w audycji "Dobre Granie" Intrygujący duet Fly High, który tworzą Alicja Szecówka i Alicja Górniak zagościł w studiu Radia Opole i bardzo możliwe, że przeniesie nas w krainę… » więcej 2020-09-23, godz. 15:43 Karolina Leszko w "Dobrym Graniu Ekstra"! Dziś gościem Magdaleny Meg Krzemień była Karolina Leszko. » więcej 2020-09-23, godz. 15:39 Marysia Białota i Przemek Piłaciński w "Dobrym Graniu" Co łączy cztery różne zespoły i dwoje muzyków? Przekonaliśmy się, bo naszymi gośćmi byli Marysia Białota i Przemek Piłaciński, których muzyczne fascynacje… » więcej 2020-09-21, godz. 09:15 Dr Radosław Marcinkiewicz gościem audycji „Dobre Granie” Zbliża się kolejna edycja konferencji poświęconej muzyce rozrywkowej organizowana przez Uniwersytet Opolski. Z jej twórcą dr. Radosławem Marcinkiewiczem… » więcej 2020-09-18, godz. 18:30 Wojciech Ciuraj o swojej nowej płycie "Dwa Żywioły" Gościem audycji był Wojciech Ciuraj i jego płyta "Dwa żywioły", koncepcyjny album poświęcony historii II Powstania Śląskiego, utrzymany w duchu rocka… » więcej 2020-09-17, godz. 18:17 Sylwia Gawłowska o swojej książce o Grzegorzu Ciechowskim Gościem audycji była dziś Sylwia Gawłowska, której książka o Grzegorzu Ciechowskim trafi niedługo na półki księgarskie i jest to doskonała okazja… » więcej 2020-09-14, godz. 20:01 Kamil Kowalski o jego najnowszym singlu i nadchodzącej debiutanckiej płycie W audycji odwiedzi nas Kamil Kowalski m.in. wokalista projektu My Name Is New realizowanego przez Kayax, z którym porozmawiamy o najnowszym singlu i teledysku… » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »