Radio Opole » Dobre Granie w Radiu Opole » Rozmowy z gośćmi audycji 'Dobre Granie' » Radio Opole na Songwriting Camp ZAiKS '22
2022-09-24, 19:59 Autor: Tomasz Wojtyłko

Radio Opole na Songwriting Camp ZAiKS '22

Songwriting Camp ZAiKS
Songwriting Camp ZAiKS
Songwriting Camp ZAiKS to przedsięwzięcie unikalne nie tylko w skali Polski, ale i świata. Uczestnicy obozu wraz z zaproszonymi artystami tworzą piosenki w trakcie czterogodzinnych sesji. Radio Opole relacjonowało to wyjątkowe wydarzenie dla swoich słuchaczy.
Justyna Jary, Debiuty, 56. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Paweł Stauffer]
Justyna Jary, Debiuty, 56. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Paweł Stauffer]
Jedną z uczestniczek tegorocznego obozu była Justyna Jary. To nie pierwsza wizyta artystki w Domu Pracy Twórczej „Halama". Wokalistka opowiedziała o utworze "Być", który stworzyła wraz z Bonsonem i innymi uczestnikami campu w 2019 roku.
Posłuchaj rozmowy
Czesław Mozil [fot. Paula Hołubowicz]
Czesław Mozil [fot. Paula Hołubowicz]
kfpp 2016 Bovska, debiuty (fot. Paweł Stauffer)
kfpp 2016 Bovska, debiuty (fot. Paweł Stauffer)
Wśród gwiazd zaproszonych w tym roku do Zakopanego byli m.in. Bovska i Czesław Mozil. Artyści opowiedzieli, czym dla nich jest współpraca z uczestnikami obozu.
Posłuchaj rozmowy
Leszek Możdżer © (fot. Adam Szostok)
Leszek Możdżer © (fot. Adam Szostok)
Mimo że Leszek Możdżer to jeden z najlepszych pianistów na świecie, uczestnicy obozu nie czuli się onieśmieleni jego obecnością. Artysta również doskonale bawił się na campie. Porozmawialiśmy z nim o m.in. o frywolnej piosence, która powstała w Zakopanem.
Posłuchaj rozmowy
Mateusz Krautwurst [fot. Marcin Skomudek]
Mateusz Krautwurst [fot. Marcin Skomudek]
Songwriting Camp ZAiKS to prawdziwy poligon dla producentów. Mateusz Krautwurst opowiedział o błyskawicznym tempie pracy i godzeniu ze sobą silnych osobowości.
Posłuchaj rozmowy
Kamila Dauksz koncert "Dobre Granie Ekstra" [fot. Marek Bohdan]
Kamila Dauksz koncert "Dobre Granie Ekstra" [fot. Marek Bohdan]
Tomek Boruch po raz pierwszy pojawił się na campie jako uczestnik. Ostatnimi laty do Zakopanego przyjeżdża jako producent. Porozmawialiśmy o rozwoju, który umożliwił mu obóz i o wpływie wydarzenia na jego zespół Skytruck.
Posłuchaj rozmowy
12

Zobacz także

2022-11-21, godz. 21:21 Duet anYkara po 4-letniej przerwie odwiedził audycję "Dobre Granie" Duet anYkara wraca do "Dobrego Grania" po czteroletniej przerwie. Rozmawialiśmy o imponującym sukcesie Nysan, którzy nawiązali współpracę z Giovannim Errerą… » więcej 2022-11-16, godz. 21:30 Andrzej Szpilman o różnorodnym repertuarze, który tworzył i kultywowaniu dorobku swojego ojca Opolski Bank Talentów to unikatowy program stypendialny dla młodych muzyków. Radio Opole relacjonuje to wyjątkowe wydarzenie. Jednym z prelegentów, który… » więcej 2022-11-15, godz. 20:15 Kuba Karaś o udziale w Opolskim Banku Talentów oraz nowym albumie, który stworzył z Piotrem Roguckim Opolski Bank Talentów to unikatowy program stypendialny dla młodych muzyków. Radio Opole relacjonuje to wyjątkowe wydarzenie. Jednym z prelegentów, który… » więcej 2022-11-03, godz. 03:16 Radio Opole na Soundedit '22 3 listopada rozpoczyna się 14. edycja Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit. Do Łodzi tym razem przyjadą m.in. Leftfield, Barry Adamson… » więcej 2022-10-25, godz. 02:42 Super Trio w Dobrym Graniu! Super Trio to skład, który przyprawia fanów gitarowych brzmień o szybsze bicie serca. W skład grupy wchodzą bowiem Marek Raduli, Jerzy Styczyński i Wojciech… » więcej 2022-10-21, godz. 03:14 IVO w Dobrym Graniu! IVO ostatnimi czasy zdecydowanie nie próżnuje. Artystka regularnie dzieli się ze światem premierowymi singlami, które tworzy wraz z producentem St. Elmo… » więcej 2022-10-19, godz. 02:54 Hard Rider w Dobrym Graniu! Twórczość Hard Rider przypadnie do gustu wszystkim fanom heavy metalu i hard rocka. Wałbrzyszanie odwiedzili Radio Opole, żeby opowiedzieć o swoich nowych… » więcej 2022-10-18, godz. 02:51 Ewa Szlachcic w Dobrym Graniu! "Mimoza" to najnowszy singiel Ewy Szlachcic. Piosenka zwiastuje koncepcyjny album, na którym artystka posłuży się symboliką kwiatów w opowiadaniu o różnych… » więcej 2022-10-14, godz. 21:27 Północ o "Dziwnym stanie" i innych utworach Zespół Północ powinien się spodobać wszystkim fanom poprockowych brzmień. Bielszczanie odwiedzili Radio Opole, żeby zaprezentować swój nowy singiel "Dziwny… » więcej 2022-10-12, godz. 15:21 Meek, Oh Why? o płycie "Offline" Meek, Oh Why? z przytupem rozpoczął 20. Festiwal Filmowy Opolskie Lamy. Udało nam się spotkać z dowodzącym zespołem Mikołajem Kubickim tuż przed występem… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »