Radio Opole » Dobre Granie » Rozmowy z gośćmi audycji 'Dobre Granie' » Radio Opole na finale 43. Letnich Warsztatów Muzycznych…
2021-07-23, 22:26 Autor: Tomasz Wojtyłko

Radio Opole na finale 43. Letnich Warsztatów Muzycznych w Jaworkach

Radio Opole w Muzycznej Owczarni w Jaworkach
Radio Opole w Muzycznej Owczarni w Jaworkach
Letni obóz muzyczny Jaworki 2021 [fot. Sebastyon Photography, źródło: https://www.facebook.com/Wojtek.Pilichowski]
Letni obóz muzyczny Jaworki 2021 [fot. Sebastyon Photography, źródło: https://www.facebook.com/Wojtek.Pilichowski]
Andrzej Nowak i Złe Psy z koncertem w Studiu M. im. SBB Radia Opole [fot. Łukasz Fura]
Andrzej Nowak i Złe Psy z koncertem w Studiu M. im. SBB Radia Opole [fot. Łukasz Fura]
Muzyczna Owczarnia [fot. Wiktoria Palarczyk, Tomasz Wojtyłko]
Muzyczna Owczarnia [fot. Wiktoria Palarczyk, Tomasz Wojtyłko]
Nie zagrać w Muzycznej Owczarni to obciach” – popularny wśród muzyków bon mot trafnie oddaje wyjątkowość tego niezwykłego klubu muzycznego, który znajduje się w leżących w samym sercu Pienin Jaworkach. W ciągu dwudziestu lat w „Owczarni” występowały takie sławy jak Nigel Kennedy, Jan Ptaszyn Wróblewski, Donovan czy Wishbone Ash.

Warto jednak pamiętać, że klub jest również miejscem, które otwiera drzwi do profesjonalnej kariery najzdolniejszym muzykom z całej Polski. W ramach organizowanych od ponad piętnastu lat Warsztatów Muzycznych bezcennych lekcji udzielają m.in. Wojtek Pilichowski, Tomasz Łosowski, Wojtek Olszak czy Justyna Panfilewicz.

Uczestnicy kursów wracają do Jaworek często po kilkanaście razy. Zgodnie podkreślają, że największym atutem warsztatów, poza możliwością pobierania lekcji od najlepszych rodzimych muzyków, jest niezwykła atmosfera miejsca i szansa na sprawdzenie swoich umiejętności w praktyce.

Radio Opole w tym roku po raz kolejny odwiedziło Jaworki w celu nagrania koncertu finalistów warsztatów. Porozmawialiśmy też z osobami, które odpowiadają za przygotowanie wyjątkowej imprezy. Dowiedzieliśmy się poza tym, co o letnich i zimowych kursach muzycznych sądzą mieszkańcy Jaworek.

Zobacz także

2021-08-12, godz. 10:42 Alicja Sękowska w Dobrym Graniu Odwiedziła nas Alicja Sękowska. Pochodząca z Opolszczyzny wokalistka podzieliła się ze światem swoim nowym singlem. Posłuchaliśmy "Nie śpię do rana"… » więcej 2021-08-10, godz. 20:01 Zespół MAN'iek gośćmi "Dobrego Grania" Odwiedził nas zespół MAN'iek. Marian Macioł, Tomek Szczęsny i Paweł Szczubiał łączą klasyczne bluesowe inspiracje z nowoczesnymi aranżacjami. Posłuchamy… » więcej 2021-08-06, godz. 19:49 Pablopavo i Ludziki w Dobrym Graniu! Pablopavo i Ludziki przygotowują się do wydania szóstej płyty. Dowodzący grupą Paweł Sołtys opowiedział o nowym repertuarze. Porozmawialiśmy również… » więcej 2021-08-05, godz. 01:33 ETA w Dobrym Graniu! "Plan B", czyli drugi album ETY to kolejny krok w rozwoju szczecińskiej grupy. Frontman zespołu Beniamin Bochnacki zdradził kulisy powstawania nowego wydawnictwa… » więcej 2021-08-09, godz. 13:27 Footprints On The Moon w Dobrym Graniu Footprints On The Moon to zespół, który powinien spodobać się wszystkim fanom popowo-alternatywnych brzmień. Kłodzka grupa przygotowuje się do nagrania… » więcej 2021-08-03, godz. 20:45 Kaśka Sochacka w Dobrym Graniu! "Ciche dni" to długo wyczekiwany debiutancki album Kaśki Sochackiej. Songwriterka opowiedziała o kulisach powstawania płyty. Porozmawialiśmy o współpracy… » więcej 2021-08-03, godz. 20:38 Karolina Lizer o debiutanckiej płycie Karolina Lizer zapowiedziała swój debiutancki album "Lśniąca. Łąkowe historie…”. Porozmawialiśmy o współpracy z Maćkiem Czemplikiem, etniczno-folkowych… » więcej 2021-07-31, godz. 01:11 Natalia Gosztyła w Dobrym Graniu! Natalia Gosztyła zapowiedziała warsztaty wokalne, które organizuje w Muzeum Polskiej Piosenki. Gościem specjalnym kursu będzie Adam Czapla, trener wokalny… » więcej 2021-07-30, godz. 10:54 Zespół Cukier w Dobrym Graniu! Ich twórczość wymyka się wszelkim schematom i szufladkom. W swojej muzyce łączą tak odległe gatunki jak hip-hop, techno i rock. Duet Cukier powraca do… » więcej 2021-07-29, godz. 02:25 Adrian Białek w Dobrym Graniu! Adrian Białek opowiedział o swoich ostatnich przedsięwzięciach artystycznych. Porozmawialiśmy o nowej aranżacji "Ballady o Tolku Bananie", którą kontrabasista… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »