800 lat - tego nie wiesz o Opolu
Radio Opole » 800 lat - tego nie wiesz o Opolu »
2015-03-27, 14:57 Autor: Radio Opole

Łukasz Śmierciak o tym, że ratusz spróbuje w tym roku wyciągnąć festiwal z amfiteatru i o tym, że w Opolu dzieje się znacznie więcej niż myślicie

- Ostatnio festiwal ograniczał się praktycznie do amfiteatru i telewizyjnego show. Można by powiedzieć, że najpierw TVP nam festiwal odebrała a teraz my w jakiejś mierze odbieramy go z powrotem - powiedział w Loży Radiowej Łukasz Śmierciak, zastępca naczelnika wydziału kultury i promocji Urzędu Miasta w Opolu, mówiąc o tegorocznych imprezach okołofestiwalowych.

Łukasz ŚmierciakDwie najważniejsze imprezy to plenerowe koncerty na kampusie Politechniki Opolskiej przy ul.Mikołajczyka - 6 czerwca zagrają artyści hip-hopowi a 7 czerwca zespoły rockowe.

- O szczegółach nie możemy na razie mówić, bo jeszcze trwają negocjacje z artystami - mówi nasz gość. - Z okazji festiwalu będą też inne przedsięwzięcia, między innymi dwie strefy widza: na Placu Wolności i na Rynku, gdzie planujemy stworzyć kawiarenkę artystyczną i zapraszać festiwalowe gwiazdy. Te imprezy sfinansujemy z unijnych pieniędzy, z kolejnej edycji programu "Opolskie kwitnące muzycznie".

Ponieważ nasz gość nie chciał zdradzić zbyt wielu szczegółów imprez okołofestiwalowych, podpytaliśmy go o pomysł na promocję Opola. Jak wyjaśnił, z badań wynika, że Opole jest idealnym miejscem dla turysty weekendowego.

- Dziś turysta - na przykład z województwa śląskiego, bo takich jest bardzo dużo - przyjeżdża do ogrodu zoologicznego - mówi Śmierciak. - Teraz trzeba zrobić wszystko, by namówić go, by został na weekend i zdecydował się na zwiedzanie Opola. Mogą to być trasy śladami festiwali albo ścieżki historyczne, pamiętajmy, że Opole jest starsze niż Kraków, za chwilę będzie obchodził 800-lecie istnienia. Widzę też ogromny potencjał w Aglomeracji Opolskiej, na przykład w JuraParku w Krasiejowie. My możemy promować ich, oni mogą promować Opole.

Nowa ekipa chce też dotrzeć do... mieszkańców Opola, którzy żyją w przekonaniu, że w ich mieście nic się nie dzieje. - To nieprawda - zapewnia nasz gość. - Będziemy kolportowali newslettery i biuletyny z informacjami o imprezach w Opolu.

Posłuchajcie:

Zobacz także

2017-02-20, godz. 13:30, Kultura i rozrywka Film "Opole Piastów" w Miejskiej Bibliotece Publicznej W ramach obchodów 800-lecia Opola w środę (22.02) w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się prezentacja filmu o Opolu. » więcej 2017-02-18, godz. 15:00, Kultura i rozrywka Miejska Legenda REkonstrukcja i DEkonstrukcja – wspólny projekt muzeum i galerii Wspólny projekt Muzeum Śląska Opolskiego i Galerii Sztuki Współczesnej pokazuje dzieje miasta na przestrzeni lat. Muzeum proponuje podróż sentymentalną, galeria - nowoczesne spojrzenie na historię Opola. » więcej 2017-02-15, godz. 14:15, Patronaty - polecamy „Miejska legenda – REkonstrukcja / DEkonstrukcja” – wystawy MŚO i GSW Miejska legenda, to wspólny projekt Muzeum Śląska Opolskiego i Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu, który dotyczy szeroko pojętej tradycji Opola, zarówno kulturalnej, jak i wizualnej. » więcej 2017-02-13, godz. 15:00, Wiadomości z regionu Opole wydało album z okazji 800-lecia. Jest też kartka pocztowa, będzie znaczek Niepublikowane zdjęcia, ilustracje czy stare pocztówki ukazujące Opole na przestrzeni wieków można obejrzeć w wydanym przez urząd miasta albumie. Jest to kolejna atrakcja przygotowana w ramach obchodów jubileuszu stolicy regionu. Bogate… » więcej 2017-02-01, godz. 11:00, Kultura i rozrywka Historie życiem pisane - książka o losach całych rodzin „Historie życiem pisane” to nowa książka opolskiej dziennikarki Teresy Zielińskiej. Autorka przez lata związana była z Radiem Opole, w którym zajmowała się przede wszystkim publicystyką kulturalną i sprawami regionu. » więcej
15161718192021
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »