Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2023-09-21, 17:09 Autor: Wiesław Kolbusz

Festiwal Nauki w Nysie już po raz 17.

Trwa Nyskie Festiwal Nauki [fot. Jakub Biel]
Trwa Nyskie Festiwal Nauki [fot. Jakub Biel]
Trwa Nyskie Festiwal Nauki [fot. Jakub Biel]
Trwa Nyskie Festiwal Nauki [fot. Jakub Biel]
Trwa Nyskie Festiwal Nauki [fot. Jakub Biel]
Trwa Nyskie Festiwal Nauki [fot. Jakub Biel]
Festiwal organizowany przez Państwową Akademię Nauk Stosowanych, to dwa dni (20-21.09) warsztatów, wykładów, ćwiczeń i pokazów badań laboratoryjnych, prezentujących możliwości uczelni kształcącej specjalistów w wielu dziedzinach.
Każdy z wydziałów przygotował coś specjalnego po to, aby zachęcić młodzież do nauki i - a być może - wybrania w przyszłości właśnie nyskiej uczelni. Festiwal z mikrofonem odwiedził Kuba Biel.
Festiwal Nauki Nysa

Zobacz także

2023-12-04, godz. 17:11, RTT - artykuły Połączenia kolejowe Nysa - Wrocław Główny do likwidacji Bezpośrednie połączenia kolejowe relacji Nysa - Wrocław Główny zostaną zlikwidowane.  To oznacza duży kłopot, między innymi dla mieszkańców Grodkowa, którzy będą musieli czekać na przesiadkę w Brzegu nawet do 50 minut. Podróż… » więcej 2023-12-04, godz. 17:11, RTT - artykuły Trwa budowa szopki w Opolu-Szczepanowicach Będzie wyjątkowa, bo urodzinowa - i to będą - uwaga - podwójne urodziny. 25-ty raz przy kościele św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach staje plenerowa szopka bożonarodzeniowa, największa w stolicy województwa. » więcej 2023-12-04, godz. 17:11, RTT - artykuły Mikołaj w Muzeum Polskiej Piosenki W Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu premierowo odbyły się mikołajki. Dzieci w wieku od 4 do 9 lat poznawały magiczne dźwięki oraz odkrywały muzykę poprzez eksperymenty z głosem, ruchem i rytmem. » więcej 2023-12-01, godz. 17:11, RTT - artykuły Nie ustają protesty przeciw budowie w Opolu spalarni odpadów „Studenci wstydziliby się to napisać” - tak o raporcie, na podstawie którego wydano decyzję środowiskową o budowie spalarni odpadów w Opolu przy ulicy Podmieskiej mówią członkowie komitetu społecznego „Stop spalarni w Op… » więcej 2023-12-01, godz. 17:11, RTT - artykuły Zespół Szkół Specjalnych w Opolu (popularna "Trzynastka") ma 75 lat 75 urodziny świętuje Zespół Szkół Specjalnych w Opolu, czyli popularna 'Trzynastka'. To szkoła jedyna w swoim rodzaju, bo obok powszechnej edukacji zajmuje się również przygotowaniem dzieci niepełnosprawnych do codziennego życia… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »