Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2023-08-29, 17:11 Autor: Wiesław Kolbusz

Mieszkańcy regionu nie muszą obawiać się legionelli - twierdzą specjaliści

bakteria, zdjęcie poglądowe. [fot. Prawny z Pixabay.com]
bakteria, zdjęcie poglądowe. [fot. Prawny z Pixabay.com]
Cztery województwa potwierdziły do tej pory zakażenie bakterią legionelli. Na początku problem dotyczył jedynie Podkarpacia, ale teraz są kolejne informacje o potwierdzonej legionellozie w województwach wielkopolskim i lubelskim.
Choroba nie przenosi się z człowieka na człowieka. Do zakażenia dochodzi głównie przez kontakt z aerozolem wodnym, na przykład pod prysznicem. Witold Wośtak pytał, czy bakteria zagraża również mieszkańcom naszego województwa.
legionella

Zobacz także

2023-11-17, godz. 17:25, RTT - artykuły Opolscy studenci otrzymali w prezencie buty. Teraz sprawdzą je w trudnych warunkach 49 par obuwia militarnego przekazała firma PPO Przedsiębiorstwo Państwowe dla studentów Politechniki Opolskiej. Wcześniej producent butów współpracował już z tą uczelnią techniczną, dla przykładu w ubiegłym roku organizując… » więcej 2023-11-15, godz. 17:13, RTT - artykuły Rekordowy budżet Opola Tak można w skrócie opisać plany finansowe Opola na 2024 rok. Pytanie tylko, czy w stolicy regionu pojawią się nowe inwestycje? Jeśli tak to jakie? Czy może wręcz przeciwnie władze Opola będą zamykać te rozpoczęte. » więcej 2023-11-15, godz. 17:09, RTT - artykuły Jak poprawić kondycję psychiczną dzieci i młodzieży? Z roku na rok pogarsza się kondycja psychiczna dzieci i młodzieży. Według naukowców, ta tendencja miała swój początek w czasie pandemii i do dziś młode pokolenie mocno odczuwa skutki izolacji. » więcej 2023-11-15, godz. 17:09, RTT - artykuły Profilaktyka "męskich" nowotworów 'Supermanie czas na przegląd' - pod takim tytułem odbywa się dziś (15.11) akcja Narodowego Funduszu Zdrowia, który zaprosił mężczyzn na bezpłatne konsultacje i badania urologiczne. » więcej 2023-11-14, godz. 17:11, RTT - artykuły Po raz dziewiąty ruszyła akcja "Przyhamuj, życie przed Tobą" 'Przyhamuj, życie przed Tobą' - to hasło pojawia się w naszej przestrzeni już po raz dziewiąty, a dotyczy kampanii realizowanej przez Opolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego razem z kuratorium, Wojewódzkim Ośrodkiem… » więcej
567891011
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »