Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2023-05-18, 17:29 Autor: Wiesław Kolbusz

Przyznano certyfikaty "Opolskie ze smakiem"

Rozstrzygnięcie konkursu "Opolskie ze smakiem" [fot. UMWO]
Rozstrzygnięcie konkursu "Opolskie ze smakiem" [fot. UMWO]
Blisko 80 restauratorów, właścicieli pasiek, gospodarstw i producentów żywności odebrało certyfikat "Opolskie ze smakiem". To inicjatywa, która stawia na jakość i docenienie lokalnych produktów.
Ponadto 23 organizacje, stowarzyszenia i koła gospodyń wiejskich będą realizować szkolenia warsztaty i wydarzenia promujące smaki naszego regionu. A Katarzyna Doros-Stachoń sprawdzała, czym w takim razie smakuje Opolszczyzna.
opolskie ze smakiem

Zobacz także

2023-09-12, godz. 17:15, RTT - artykuły Powraca problem śniętych ryb Śnięte ryby ponownie pojawiły się w opolskich wodach. Tym razem w Kanale Gliwickim. Od piątku odłowiono już ponad 400 kilogramów. » więcej 2023-09-12, godz. 17:10, RTT - artykuły Dni Seniora w Nysie pod znakiem bezpieczeństwa Dni seniora w Nysie to przede wszystkim radosne święto. Uroczysta sesja rady miasta i kolorowy korowód. Jednak najważniejszymi aspektami obchodów są rozmowy o zdrowiu i bezpieczeństwie. » więcej 2023-09-11, godz. 17:14, RTT - artykuły W opolskiej katedrze prace idą pełną parą Od ponad roku kopią, przeszukują i dokumentują, a wszystko po to, żeby dowiedzieć się, kto i co znajduje się w podziemiach oraz murach opolskiej katedry. Archeolodzy i historycy nieustannie odkrywają coś nowego. Ich prace nabrały… » więcej 2023-09-11, godz. 17:14, RTT - artykuły Balony nad Paczkowem po raz dziewiąty Arkadiusz Iwański okazał się najlepszym lotnikiem w IX Aeropikniku - Balonowym Pucharze Polski, który w weekend zakończył się w Paczkowie. Ta impreza już na stałe wpisała się do kalendarza wydarzeń na Opolszczyźnie. » więcej 2023-09-11, godz. 17:14, RTT - artykuły Ze zdrowiem psychicznym jest coraz gorzej. Statystyki porażają. Mobilny gabinet terapeutyczny, czyli Terapiobus zaparkował na rynku w Opolu. Przez cały dzień terapeuci z Centrum Zdrowia Psychicznego będą udzielać tam bezpłatnych konsultacji. To ogólnopolska inicjatywa Fundacji 'Terapia To Nie Wstyd'… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »