Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2023-04-19, 17:30 Autor: Wiesław Kolbusz

Producentów części samochodowych czekają duże zmiany

8. Automotive CEE Day, CWK w Opolu [fot. Witold Wośtak
8. Automotive CEE Day, CWK w Opolu [fot. Witold Wośtak
8. Automotive CEE Day, CWK w Opolu [fot. Witold Wośtak
8. Automotive CEE Day, CWK w Opolu [fot. Witold Wośtak
Branża motoryzacyjna stoi przed dużym wyzwaniem dotyczącym elektromobilności. Między innymi tego dotyczą rozmowy podczas trwającego właśnie (19.04) Automotive CEE Day w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu.
Jak wiadomo, Unia Europejska zakaże rejestracji nowych samochodów z silnikami spalinowymi od 2035 roku. Czy firmy zajmujące się produkcją części są gotowe na zmianę sposobu produkcji oraz czy zdaniem branży to jest słuszny kierunek? To sprawdzał Witold Wośtak.
Automotive CEE Day

Zobacz także

2023-08-16, godz. 17:11, RTT - artykuły Opole Europejską Stolicą Kultury? Jest szansa! Stolica Polskiej Piosenki - to brzmi dumnie. Jednak określenie miasta Europejską Stolica Kultury to szczebel, a nawet kilka wyżej. Komisja Europejska uznała, że w 2029 roku takie stolice będą mogły wyznaczyć Szwecja i Polska. O to… » więcej 2023-08-16, godz. 17:11, RTT - artykuły Pielgrzymi w upale zmierzają na Jasną Górę Trwa pielgrzymka na Jasną Górę. Dziś pielgrzymi wyruszyli z Góry św. Anny i idą do Zawadzkiego. W Strzelcach Opolskich tradycyjnie spotkali się w parafialnych ogrodach na śniadaniu, a później w kościele uczestniczyli w mszy. » więcej 2023-08-14, godz. 17:27, RTT - artykuły "Słomiany" sposób na złote algi Jest drugą tego typu zaporą w kraju, ale pierwszą na taką skalę. Mowa o zaporze biostabilizatora, która zamontowana, a właściwie ułożona została na starorzeczu Odry w Januszkowicach. To właśnie dzięki niej, w starorzeczu ma nie… » więcej 2023-08-14, godz. 17:27, RTT - artykuły Z Opola wyruszyła piesza pielgrzymka na Jasną Górę Pierwszy, bo już wczoraj (13.08), wyszedł strumień nyski, dziś swoją drogę na Jasną Górę rozpoczynają między innymi pielgrzymi z Opola, Głubczyc i Raciborza, a jutro na szlak pątniczy ruszą wierni z Kluczborka. » więcej 2023-08-11, godz. 16:53, RTT - artykuły Po dwudziestu latach powraca temat odpadów w Otmicach W starym kurniku znajdują się beczki z chemikaliami, a wokół budynku leżą tony folii, odpady medyczne, czy klisze do robienia zdjęć. Choć według relacji mieszkańców pierwsze odpady w Otmicach (gmina Izbicko) zaczęły pojawiać… » więcej
11121314151617
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »