Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2023-03-03, 17:42 Autor: Wiesław Kolbusz

Nowe technologie na lekcjach w Szkole Podstawowej w Lewinie Brzeskim

Szkoła w Lewinie Brzeskim z powidzeniem wykorzystuje nowoczesne technologie [fot. Daniel Klimczak]
Szkoła w Lewinie Brzeskim z powidzeniem wykorzystuje nowoczesne technologie [fot. Daniel Klimczak]
Oprócz tradycyjnego "wkuwania" wzorów, czy analizy klasycznych dzieł literackich, we współczesnej szkole coraz częściej znajduje się miejsce także na nowoczesne technologie. To między innymi drukarki 3D, czy okulary wirtualnej rzeczywistości.
W jaki sposób można wykorzystać ich potencjał i czemu przygodę z tymi urządzeniami warto rozpocząć już na wczesnym etapie nauki? O to w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Lewinie Brzeskim pytał Daniel Klimczak, który jednocześnie sprawdzał, jak zmieniła się edukacja od czasów, gdy sam zasiadał w szkolnej ławce.
szkoła Lewin

Zobacz także

2023-05-18, godz. 17:29, RTT - artykuły Przyznano certyfikaty "Opolskie ze smakiem" Blisko 80 restauratorów, właścicieli pasiek, gospodarstw i producentów żywności odebrało certyfikat 'Opolskie ze smakiem'. To inicjatywa, która stawia na jakość i docenienie lokalnych produktów. » więcej 2023-05-18, godz. 17:26, RTT - artykuły Rusza budżet obywatelski Opola Obywatelsko, czyli po naszemu - rusza X edycja budżetu obywatelskiego Opola. Hasło tegoroczne brzmi 'Bo mogę'. Będzie to edycja jubileuszowa, więc oprócz dużych pieniędzy do wydania będą też podsumowania i niespodzianki. » więcej 2023-05-17, godz. 17:24, RTT - artykuły Przed nami 20. Opolski Festiwal Nauki Rozpocznie on się w piątek o godzinie 19:00, a zakończy w sobotę Opolskim Piknikiem Naukowym. Osoby, które chcą wziąć udział w Nocy Nauki, nie muszą się nigdzie wcześniej zapisywać, wystarczy, że przyjdą w piątek i zabukują… » więcej 2023-05-17, godz. 17:19, RTT - artykuły Trudna sytuacja DPS-ów. Jeżeli nic się nie zmieni, personel będzie odchodził. O problemach z jakimi borykają się domy pomocy społecznej rozmawiano dziś w Szymiszowie. W tamtejszym DPS-ie spotkali się samorządowcy, a także dyrektorzy placówek. » więcej 2023-05-17, godz. 17:18, RTT - artykuły Dożywocie w procesie o podwójne zabójstwo w Kędzierzynie-Koźlu Sąd Okręgowy w Opolu kontynuował dzisiaj proces Krzysztofa S. oskarżonego o zabicie żony i znajomego w październiku ubiegłego roku. » więcej
567891011
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »