Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2023-03-03, 17:42 Autor: Wiesław Kolbusz

Nowe technologie na lekcjach w Szkole Podstawowej w Lewinie Brzeskim

Szkoła w Lewinie Brzeskim z powidzeniem wykorzystuje nowoczesne technologie [fot. Daniel Klimczak]
Szkoła w Lewinie Brzeskim z powidzeniem wykorzystuje nowoczesne technologie [fot. Daniel Klimczak]
Oprócz tradycyjnego "wkuwania" wzorów, czy analizy klasycznych dzieł literackich, we współczesnej szkole coraz częściej znajduje się miejsce także na nowoczesne technologie. To między innymi drukarki 3D, czy okulary wirtualnej rzeczywistości.
W jaki sposób można wykorzystać ich potencjał i czemu przygodę z tymi urządzeniami warto rozpocząć już na wczesnym etapie nauki? O to w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Lewinie Brzeskim pytał Daniel Klimczak, który jednocześnie sprawdzał, jak zmieniła się edukacja od czasów, gdy sam zasiadał w szkolnej ławce.
szkoła Lewin

Zobacz także

2023-04-28, godz. 00:34, RTT - artykuły Młodzież sprawdzała swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa i prawa pracy Jak bezpiecznie zatynkować ścianę, czy naprawić samochód? To wiedzą uczniowie, którzy po raz 10. rywalizowali między sobą w konkursie z zakresu bezpieczeństwa higieny pracy oraz prawa pracy w ujęciu praktycznym. » więcej 2023-04-26, godz. 17:19, RTT - artykuły Wielka przeprowadzka urzędników opolskiego Ratusza Coraz bliżej przeprowadzki urzędników opolskiego ratusza do Centrum Usług Publicznych przy ul. Pileckiego w Opolu. Nowy budynek jest już prawie gotowy a jego wnętrza zostały właśnie dziennikarzom. » więcej 2023-04-26, godz. 17:11, RTT - artykuły Trzeba się nimi cieszyć szybko Kwitnące aleje czereśniowe w rejonie Góry św. Anny już cieszą oko mieszkańców i turystów. Pasjonaci fotografii chętnie przyjeżdżają tutaj, by uchwycić piękno krajobrazu i ulotny czas kwitnięcia, który zazwyczaj wynosi około… » więcej 2023-04-25, godz. 17:33, RTT - artykuły Rolnicze protesty dotarły na Opolszczyznę Blokady obwodnic, dróg krajowych i głównych arterii miejskich. Prudnik był pierwszym miejscem, w którym dzisiaj na Oposzczyźnie ruszył protest rolników. » więcej 2023-04-25, godz. 17:33, RTT - artykuły Spotkanie w ramach "Klubu Pacjenta" w Kędzierzynie-Koźlu Fundacja 'Z sercem do Pacjenta' została powołana przez Grupę American Heart of Poland pod koniec 2022, po to, by edukować mieszkańców w zakresie zdrowia i profilaktyki. Jedną z podjętych inicjatyw są Kluby Pacjenta, czyli bezpłatne… » więcej
78910111213
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »