Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2023-02-23, 16:29 Autor: Daniel Klimczak

"Złote łuki" jednak znikną z krajobrazu Nysy. Co z pozostałymi reklamami?

Pylon z charakterystycznym logo restauracji [fot. Daniel Klimczak]
Pylon z charakterystycznym logo restauracji [fot. Daniel Klimczak]
Nysa przez długi czas walczyła z nadmiarem reklam. Wielkoformatowe nośniki zasłaniały całe ściany niemal w każdej części miasta.
Kwestie estetyczne to jedno. Druga sprawa to to, że sporo z tych reklam było postawionych nielegalnie. Sytuację miał unormować kodeks krajobrazowy. Czy tak się stało? To sprawdzał Tomasz Perfikowski.
Czy nyski kodeks krajobrazowy spełnia swoją rolę? Autor: Tomasz Perfikowski

Zobacz także

2023-05-02, godz. 21:51, RTT - artykuły Społecznicy wspólnie posprzątali Odrę Część weekendu spędzili na sprzątaniu brzegów Odry w gminie Popielów i Lewin Brzeski. Grupa rybacka 'Opolszczyzna', koła gospodyń, strażacy OSP i wędkarze, wszyscy chwycili za worki i by zrobić coś dla rzeki i posprzątać ś… » więcej 2023-05-02, godz. 21:47, RTT - artykuły Maturzyści nie mają wolnej majówki. Wielu z nich powtarza materiał Nie każdy spędza długi majowy weekend na grillowych biesiadach i wycieczkach. » więcej 2023-05-02, godz. 21:43, RTT - artykuły Moszczanka już po raz 15. organizuje wojewódzkie obchody z okazji Dnia Flagi RP 2 maja przypada Święto Flagi Narodowej. Jego wojewódzkie obchody odbywają się tradycyjnie w Moszczance, w gminie Prudnik. Impreza organizowana jest tam już po raz 15. » więcej 2023-04-28, godz. 00:50, RTT - artykuły Kiedyś było tu morze. Dziś w centrum Opola nadal można znaleźć pamiątki sprzed milionów lat W centrum Opola, między Budowlanych a Luboszycką przed milionami lat mieszkały małże. Zostały tam na wieki, by cieszyć oko uczestników wycieczki zorganizowanej przez Klub Ochrony Środowiska Śląska Opolskiego po zrekultywowanym wyrobisku… » więcej 2023-04-28, godz. 00:41, RTT - artykuły Ceny mleka spadają. Nie dla każdego to dobra wiadomość Bieżący rok nie zaczął się dobrze dla producentów mleka. Ceny w skupach spadają, a według analityków ta tendencja ma się utrzymać jeszcze co najmniej przez najbliższych kilka miesięcy. » więcej
891011121314
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »