Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2023-02-14, 17:45 Autor: Wiesław Kolbusz

Pomocy udzielili mu wolontariusze

[fot.M.Matuszkiewicz]
[fot.M.Matuszkiewicz]
Jeszcze kilka tygodni temu siedział dzień i noc pod jedną z opolskich galerii na kartonach i okryty kocem. Teraz jego życie bardzo się zmieniło.
Mowa o panu Mikołaju, bezdomnym, który przez blisko dwa lata koczował pod Solarisem. Jednak ludzie o dobrym sercu dali mu szansę i teraz walczą o jego powrót do sprawności.
Czy im się udało i czy dużo jest w Opolu osób, które czekają na pomoc? To sprawdzała Monika Matuszkiewicz.
bezdomny

Zobacz także

2023-04-26, godz. 17:19, RTT - artykuły Wielka przeprowadzka urzędników opolskiego Ratusza Coraz bliżej przeprowadzki urzędników opolskiego ratusza do Centrum Usług Publicznych przy ul. Pileckiego w Opolu. Nowy budynek jest już prawie gotowy a jego wnętrza zostały właśnie dziennikarzom. » więcej 2023-04-26, godz. 17:11, RTT - artykuły Trzeba się nimi cieszyć szybko Kwitnące aleje czereśniowe w rejonie Góry św. Anny już cieszą oko mieszkańców i turystów. Pasjonaci fotografii chętnie przyjeżdżają tutaj, by uchwycić piękno krajobrazu i ulotny czas kwitnięcia, który zazwyczaj wynosi około… » więcej 2023-04-25, godz. 17:33, RTT - artykuły Rolnicze protesty dotarły na Opolszczyznę Blokady obwodnic, dróg krajowych i głównych arterii miejskich. Prudnik był pierwszym miejscem, w którym dzisiaj na Oposzczyźnie ruszył protest rolników. » więcej 2023-04-25, godz. 17:33, RTT - artykuły Spotkanie w ramach "Klubu Pacjenta" w Kędzierzynie-Koźlu Fundacja 'Z sercem do Pacjenta' została powołana przez Grupę American Heart of Poland pod koniec 2022, po to, by edukować mieszkańców w zakresie zdrowia i profilaktyki. Jedną z podjętych inicjatyw są Kluby Pacjenta, czyli bezpłatne… » więcej 2023-04-24, godz. 17:45, RTT - artykuły Czy i jak zmienia się postrzeganie osób niepełnosprawnych? Choć w kwestii likwidowania barier wiele zrobiono na przestrzeni ostatnich lat, osoby z różnymi niepełnosprawnościami wciąż spotykają się uprzedzeniami i stygmatyzacją. » więcej
11121314151617
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »