Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2023-01-23, 22:52 Autor: Daniel Klimczak

Jest szansa na kompromis w sprawie nauki niemieckiego dla mniejszości

Spotkanie ministra Czarnka z przedstawicielami MN [fot. FB Sławomir Kłosowski wojewoda opolski]
Spotkanie ministra Czarnka z przedstawicielami MN [fot. FB Sławomir Kłosowski wojewoda opolski]
Czy wrócimy do 3 godzin niemieckiego jako ojczystego dla mniejszości w polskich szkołach? Jest pierwszy krok do rozwiązania tematu, który wypłynął po decyzji szefa resortu edukacji okrawającej liczbę tych godzin do 1.
Temat drążył przez ostatnie miesiące poseł mniejszości Ryszard Galla, który już w listopadzie miał usłyszeć, że można rozporządzenie cofnąć. Minister Przemysław Czarnek gościł w niedzielę w Opolu i spotkał się z Mniejszością Niemiecką. Więcej o tym spotkaniu - Agnieszka Stefaniak.
Nauka niemieckiego dla mniejszości. Autor: Agnieszka Stefaniak

Zobacz także

2023-03-07, godz. 17:21, RTT - artykuły Zawodowi sędziowie piłkarscy z Opolszczyzny doskonalą swoje umiejętności Trzej opolscy sędziowie piłkarscy szkolili się w tureckiej Antalyi, jak w nowoczesny i skuteczny sposób prowadzić mecze. Jarosław Przybył, Marcin Kochanek i Szymon Łężny zdobyli w ten sposób certyfikaty Międzynarodowej Federacji… » więcej 2023-03-07, godz. 17:16, RTT - artykuły ZAKSA powalczy dziś o półfinał siatkarskiej Ligi Mistrzów Siatkarze kędzierzyńskiej ZAKSY rozpoczynają batalię o awans do półfinału Ligi Mistrzów. Dzisiaj o 20:30 przed własną publicznością trójkolorowi rozegrają pierwszy mecz w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. » więcej 2023-03-07, godz. 16:55, RTT - artykuły Nyski szpital otrzymał nowe łózka dla rodziców hospitalizowanych dzieci Choroba dziecka to z pewnością jedno z najbardziej dramatycznych przeżyć w życiu rodzica. Nic dziwnego, że wielu z nich chce towarzyszyć swoim pociechom podczas pobytu w szpitalu. » więcej 2023-03-07, godz. 16:45, RTT - artykuły Mieszkańcy pytają, urzędnicy odpowiadają. To jednak może sprawiać problemy Korzystanie z prawa dostępu do informacji publicznej staje się coraz powszechniejsze. Wiąże się to z transparentnością życia publicznego. » więcej 2023-03-06, godz. 17:37, RTT - artykuły Blisko 9 mln złotych dla opolskiej katedry Tyle otrzyma parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Opolu na remont północnej wieży. W Opolskim Urzędzie Wojewódzkim podpisano umowę między Opolskim Konserwatorem Zabytków, a proboszczem parafii. » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »