Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2023-01-23, 22:14 Autor: Daniel Klimczak

Studenci medycyny otrzymają stypendia. Ale nie za darmo

Stypendyści marszałka [fot. Adam Dubiński]
Stypendyści marszałka [fot. Adam Dubiński]
27 studentów kierunków medycznych z opolskiej ale także innych uczelni w kraju odebrało stypendia marszałka województwa.
Ale, że we współczesnym świecie nie ma nic za darmo - to otrzymane stypendia dziś jeszcze studenci po zakończeniu edukacji odpracują w jednym z regionalnych szpitali. Gdzie widzą swoją przyszłość? I czy to kroplówka na deficyt kadr w placówkach - to sprawdzała Agnieszka Stefaniak.
Stypendia dla studentów medycyny. Autor: Agnieszka Stefaniak

Zobacz także

2023-03-14, godz. 17:30, RTT - artykuły Partnerstwo publiczno-prywatne sposobem na rozwój regionu Nie konkurencja, ale działanie w porozumieniu z zyskiem dla obu stron - taka jest idea partnerstwa publiczno-prywatnego. Skrót PPP jeszcze nie podbija naszych samorządów, ale... jak przekonują jego orędownicy, to się wkrótce zmien… » więcej 2023-03-13, godz. 17:43, RTT - artykuły Wandale podpalili plac zabaw w Opolu Był i go nie ma. Plac zabaw przy ulicy Niemodlińskiej w Opolu nawet nie doczekał się jeszcze oficjalnego otwarcia, a już został zniszczony, a dokładniej spalony. Ktoś dzisiaj w nocy z niewiadomych na ten moment przyczyn prawdopodobnie… » więcej 2023-03-13, godz. 17:43, RTT - artykuły Jak przyciągnąć uczniów do szkół? Szkoły ponadpodstawowe z całej Opolszczyzny muszą już myśleć o rekrutacji na rok szkolny 2024/2025. Wtedy będą odczuwalne efekty zniesienia obowiązku szkolnego dla sześciolatków, do czego doszło w 2016 roku. » więcej 2023-03-10, godz. 17:33, RTT - artykuły Zdjęcie... bez aparatu Kustosz Muzeum Lamp Rentgenowskich Politechniki Opolskiej dr Grzegorz Jezierski powtórzył eksperyment Henriego Becquerela [czy. Henriego Bekerela], który wykazał promieniowanie rud uranu. » więcej 2023-03-10, godz. 17:33, RTT - artykuły Zabawa bez zabawek w przedszkolu nr 1 w Lewinie Brzeskim Z jednej strony słyszymy o coraz bardziej zaawansowanych i kosztownych zabawkach, które trafiają w ręce kilkulatków. Niektórym maluchom do dobrej zabawy wystarczy jednak kukiełka z rolki po papierze toaletowym wykonana z rodzicami lub… » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »