Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2023-01-04, 17:15 Autor: Wiesław Kolbusz

Walące się budynki dawnego "Froteksu" coraz większym zagrożeniem

„Froteks” [zdj. Starostwo w Prudniku]
„Froteks” [zdj. Starostwo w Prudniku]
Do 2010 roku Zakłady Przemysłu Bawełnianego „Frotex” w Prudniku były największym pracodawcą w tej części regionu. Przedsiębiorstwo przez 165 lat zajmowało się produkcją wyrobów włókienniczych, a w latach świetności pracowało w nim około 4 tys. osób.
Fabryka została sprywatyzowana, a pozostałością po jej przeszłości są dziś budynki, w których prowadzono produkcję. Te zaś popadają w ruinę i zaczęły stwarzać realne zagrożenie dla bezpieczeństwa. Jeden z budynków pod koniec grudnia runął, a śladem tego zdarzenia podążył Kuba Biel:
Froteks

Zobacz także

2023-03-03, godz. 17:35, RTT - artykuły Bezcenne eksponaty trafiły do biblioteki Uniwersytetu Opolskiego To prawdziwa gratka dla muzykologów i historyków. W depozyt biblioteki Uniwersytetu Opolskiego trafiły 3 bezcenne dokumenty. » więcej 2023-03-03, godz. 17:29, RTT - artykuły Zmiany na maturach Tegorocznych maturzystów czekają kolejne zmiany na majowych egzaminach. Minister edukacji ogłosił, że skrócona zostaje lista pytań jawnych na maturze ustnej z języka polskiego o ponad 50%. Przypomnijmy, z końcem stycznia ministerstwo… » więcej 2023-03-02, godz. 17:45, RTT - artykuły Jaka przyszłość czeka targowisko w Krapkowicach? Zmiana upodobań klientów, internet i powstające masowo sklepy wielkopowierzchniowe - to główne przyczyny coraz gorszej kondycji drobnego handlu. Przykładem jest krapkowickie targowisko znajdujące się przy ul. Drzymały, które lata… » więcej 2023-03-02, godz. 17:43, RTT - artykuły Uwaga na oszustów! Oszuści nie odpuszczają. Wykorzystują coraz to nowsze metody, aby wyłudzić pieniądze. Ich ofiarami są nie tylko osoby starsze, ale również młodzi. Najczęściej dzwonią podając się za pracownika banku albo policjanta. » więcej 2023-03-01, godz. 17:53, RTT - artykuły Którędy będzie przebiegać obwodnica Namysłowa? Mieszkańcy gminy Namysłów rozmawiali wczoraj z przedstawicielami Zarządu Dróg Wojewódzkich na temat budowy obwodnicy miasta. To drugie, ale nie ostatnie spotkanie w sprawie planowanej inwestycji. » więcej
891011121314
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »