Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2022-11-14, 16:17 Autor: Wiesław Kolbusz

Mieszkańcy gminy Łubniany przeciwko planowanej trasie obwodnicy Zawady

Obwodnica Zawady wywołuje kontrowersje wśród mieszkańców [foto: B.Kalisz]
Obwodnica Zawady wywołuje kontrowersje wśród mieszkańców [foto: B.Kalisz]
Apelują do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o ponowne przeanalizowanie inwestycji. Według kilku wstępnych wariantów rozbudowa dotyczyłaby także terenów należących do gminy Łubniany.
Do redakcji Radia Opole dotarła petycja mieszkańców w tej sprawie. Domagają się rozbudowy DK 45 zgodnie z wariantem 3 Studium Korytarzowego (przebiegającym przez wschodnią część Zawady) oraz całkowitej rezygnacji z procedowania wariantów zachodnich przebiegu rozbudowy trasy. Jak podchodzą do tej sytuacji włodarze gminy? Sprawdzał to Jakub Biel.
obwodnica Zawady

Zobacz także

2023-01-24, godz. 16:55, RTT - artykuły Od bitwy pod Byczyną minęło 435 lat. Nadal nie odkryto wszystkich związanych z nią tajemnic Dokładnie 435 lat temu hetman Jan Zamoyski rozgromił w okolicach Byczyny wojska Maksymiliana trzeciego Habsburga. Był to element walki o tron polski po śmierci Stefana Batorego. » więcej 2023-01-24, godz. 16:51, RTT - artykuły W Nysie mają pomysł na zagospodarowanie terenu pod wiaduktem. Dziś to miejsce nie kojarzy się dobrze To miejsce na co dzień straszy i słusznie uznawane jest przez wielu mieszkańców Nysy jako jedno z najbrzydszych na mapie miasta. Mowa o przestrzeni znajdującej się pod wiaduktem przy ul. Piłsudskiego. » więcej 2023-01-24, godz. 16:51, RTT - artykuły Nowoczesna technologia pomaga poznawać języki i nowe miejsca Na WF-ie biegają po plaży, na angielskim odwiedzają Londyn - takie możliwości daje uczniom Zespołu Szkół im. Bolesława Chrobrego w Niemodlinie sprzęt pozyskany z rządowego programu 'Laboratoria Przyszłości'. » więcej 2023-01-23, godz. 23:02, RTT - artykuły Czym jest sepsa i czy można jej zapobiec? pneumokoki. Mowa o sepsie, na którą może zapaść każda osoba o obniżonej odporności niezależnie od płci i wieku. » więcej 2023-01-23, godz. 22:56, RTT - artykuły Samorządowcy z Prudnika dorabiają w radach nadzorczych. Jak udaje im się godzić to z pracą w urzędzie? Trzech prudnickich samorządowców zarobkuje też w radach nadzorczych spółek spoza tego powiatu. Są to tamtejszy burmistrz, jego zastępca oraz starosta. » więcej
45678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »