Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2022-10-03, 17:16 Autor: Wiesław Kolbusz

Będzie chodnik przy ulicy Prudnickiej w Racławicach Śląskich. Powstanie jednak kosztem szerokości jezdni

Budowany chodnik w Racławicach Śląskich - [fot: Grzegorz Frankowski]
Budowany chodnik w Racławicach Śląskich - [fot: Grzegorz Frankowski]
Budowany chodnik w Racławicach Śląskich - [fot: Grzegorz Frankowski]
Budowany chodnik w Racławicach Śląskich - [fot: Grzegorz Frankowski]
Liczący 250 metrów chodnik dla pieszych ma powstać w Racławicach Śląskich przy ulicy Prudnickiej. Problem w tym, że droga jest tak wąska, że wyodrębnienie z niej traktu dla pieszych spowoduje problem z bezkolizyjnym ruchem w obu kierunkach.
Jedna z mieszkanek, której posesja znajduje się przy wspomnianej drodze, znalazła proste rozwiązanie - odda część swojej działki, w zamian za wybudowanie nowego ogrodzenia. Podobno jednak nie wszyscy mieszkańcy pobliskich posesji wyrazili podobną chęć.
Nasz reporter Grzegorz Frankowski pilnie przyglądał się prowadzonym w Racławicach Śląskich pracom
Będzie chodnik przy ulicy Prudnickiej w Racławicach Śląskich [autor: Grzegorz Frankowski

Zobacz także

2022-12-07, godz. 16:37, RTT - artykuły Zakończył się remont Domu Matki i Dziecka w Opolu To była długo wyczekiwana inwestycja, dzięki której poprawił się komfort życia blisko 20 matek z dziećmi. Dodatkowo od tego roku fundacja pełni funkcję Okręgowego Ośrodka Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych przestępstwem. » więcej 2022-12-07, godz. 16:29, RTT - artykuły Trwa konflikt w spółce Wodociągi i Kanalizacja w Opolu Konferencję prasową zwołali dwaj członkowie zarządu: Paweł Kawecki i Stanisław Janik. Przekonywali, że sytuacja finansowa spółki jest dobra, mimo trudnych realiów. Mówili też o rzekomej reakcji pracowników na wiadomość o orzeczeniu… » więcej 2022-12-07, godz. 16:23, RTT - artykuły Zsypy na śmieci do likwidacji Spółdzielnia Mieszkaniowa w Opolu od nowego roku będzie likwidować zsypy w blokach mieszkalnych. Relikt czasów słusznie uznanych za minione jest nieekologiczny i nie służy segregacji odpadów. » więcej 2022-12-07, godz. 16:23, RTT - artykuły RSV atakuje. Coraz więcej małych pacjentów wymaga hospitalizacji Już nie Covid, czy grypa jest dla nas zagrożeniem, a wirus RSV. Jak się okazuje, choruje na niego coraz więcej osób, a szczególnie tych najmłodszych, które radzą sobie gorzej z przebiegiem choroby niż dorośli. » więcej 2022-12-07, godz. 10:38, RTT - artykuły Bariclip - sposobem na otyłość Pierwszy w Polsce zabieg wykonano w szpitalu MSWiA w Opolu. To nowatorska metoda chirurgicznego leczenia otyłości. Na żołądku zakładana jest specjalna obręcz. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »