Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2022-08-04, 09:22 Autor: Cezary Puzyna

Śnięte ryby w Kanale Gliwickim. Wszystko wskazuje na to, że była to tzw. przyducha

Śnięte ryby [fot. mat. Koła PZW Reńska Wieś Kofama]
Śnięte ryby [fot. mat. Koła PZW Reńska Wieś Kofama]
Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Opolu potwierdził zanieczyszczenie chemiczne w wodach Kanału Gliwickiego. Przypomnijmy, próbki do badań pobrano w połowie lipca po tym jak wędkarze zauważyli mnóstwo śniętych ryb. Zdaniem WIOŚ zanieczyszczenie wody nie było jednak przyczyną pomoru ryb.
W sprawę zaangażowani od początku są pracownicy Wód Polskich z Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gliwicach, którzy współpracują z PZW i WIOŚ. Służby terenowe cały czas prowadzą patrole od strony wody i monitorują sytuację na Kanale Gliwickim.

Czynności wyjaśniające w tej sprawie prowadzi także policja z Kędzierzyna-Koźla. W zależności od wyników analiz WIOŚ, kompetentne służby będą podejmowały dalsze kroki w tej sprawie. Wody Polskie również będą rozważały przeprowadzenie kontroli z zakresu gospodarowania wodami.
Śnięte ryby - trwa wyjaśnianie - rep. Katarzyna Doros

Zobacz także

2022-10-04, godz. 16:46, RTT - artykuły 400 żołnierzy z Polski, Czech, Słowacji i Węgier ćwiczy na poligonie w Winowie To ćwiczenia dowódczo-sztabowe, które zorganizowała 10 Opolska Brygada Logistyczna; za pomocą kontenerów i namiotów zasilanych agregatami zbudowano całe miasteczko - jest stanowisko dowodzenia, stołówka, pralnia, a nawet stacja uzdatniania… » więcej 2022-10-04, godz. 16:17, RTT - artykuły Rośnie zainteresowanie drewnem opałowym w Otmuchowie Coraz więcej osób jest zainteresowanych kupnem drewna opałowego od Urzędu Gminy w Otmuchowie. Taką informację przekazał burmistrz miasta. Zaznaczył również, że w związku z trudną sytuacją na rynkach energetycznych umożliwi odkup… » więcej 2022-10-04, godz. 16:10, RTT - artykuły 1,5 miliona złotych wypłaciła już w ramach dodatku węglowego gmina Głubczyce Gmina Głubczyce zrealizowała już ponad 500 wypłat do dodatku węglowego. Do tej pory wpłynęło ponad 3,5 tys. wniosków od mieszkańców w tej sprawie. Wydano na ten cel 1,5 mln złotych z 9 mln przyznanych z budżetu pańs… » więcej 2022-10-03, godz. 17:16, RTT - artykuły Będzie chodnik przy ulicy Prudnickiej w Racławicach Śląskich. Powstanie jednak kosztem szerokości jezdni Liczący 250 metrów chodnik dla pieszych ma powstać w Racławicach Śląskich przy ulicy Prudnickiej. Problem w tym, że droga jest tak wąska, że wyodrębnienie z niej traktu dla pieszych spowoduje problem z bezkolizyjnym ruchem w obu… » więcej 2022-10-03, godz. 17:14, RTT - artykuły Tabletek z jodkiem potasu wystarczy dla wszystkich. Będą wydawane tylko wtedy, gdy zaistnieje taka konieczność Tabletki jodku potasu są już w każdej gminie naszego regionu. Ich dystrybucja odbędzie się w punktach wydawania, których jest ponad 300. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »