Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2022-04-20, 16:24 Autor: Marzena Śmierciak

"Rowerowe wyzwania" - akcja WORD w Opolu. Czyli jak uczyć dzieci prawidłowego poruszania się rowerem po drodze?

Ścieżka rowerowa [fot.facebook/OpolskienaRowery]
Ścieżka rowerowa [fot.facebook/OpolskienaRowery]
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego uruchamia projekt "Rowerowe wyzwania". To akcja, której celem jest ujednolicenie sposobu nauczania i testowania zainteresowanych zdobyciem karty rowerowej.
Dominik Grabowski, egzaminator w WORD, podkreśla że przez pandemię dzieci miały i nadal mają trudności ze zdobyciem karty rowerowej.

Projekt "Rowerowe wyzwania" zachwala także podkomisarz Tomasz Kukułka, który zwraca uwagę, że za jedną trzecią wypadków z udziałem rowerzystów, jak pokazują statystyki, odpowiadają właśnie kierowcy jednośladów.

A przypomnijmy zdobycie karty rowerowej to poważna sprawa. Według przepisów - dzieci powyżej 10. roku życia nie mogą poruszać się po drogach publicznych bez karty rowerowej. Z obowiązku posiadania tego dokumentu zwalnia je dopiero osiągnięcie pełnoletności. Niefrasobliwość rodziców w tej materii może w skrajnych przypadkach skończyć się nawet w sądzie rodzinnym.
Posłuchaj - autor Piotr Wójtowicz

Zobacz także

2022-06-09, godz. 16:00, RTT - artykuły Wakacje 2022. Bułgaria i Turcja to najpopularniejsze kierunki. Kusi też Bałtyk Wakacje już za 2 tygodnie. Czas pomyśleć o letnim wypoczynku. Najpopularniejsze kierunki tegorocznych zagranicznych wyjazdów to Bułgaria, Turcja, Cypr i oczywiście Chorwacja - informują przedstawiciele opolskich biur podróży. Atrakcyjne… » więcej 2022-06-09, godz. 16:00, RTT - artykuły Wojna na Ukrainie. W Opolu powstało Centrum Integracji Cudzoziemców, wojewoda dziękuje ukraińskim wolontariuszom W stolicy regionu powstało nowe Centrum Integracji Cudzoziemców prowadzone przez fundację Human Doc. W placówce przy ul. Ozimskiej 8 każdy będzie mógł skorzystać z pomocy psychologicznej, pośrednictwa pracy czy warsztatów dla dzieci… » więcej 2022-06-08, godz. 16:00, RTT - artykuły Politechnika Opolską będzie współpracować z komandosami z Lublińca Politechnika Opolska rozpoczęła współpracę z komandosami z Lublińca. Ma to związek z powstającym na opolskiej uczelni kierunkiem 'Sport i bezpieczeństwo'. Instytucje podpisały specjalne porozumienie. Ma zapewnić wsparcie przy ofercie… » więcej 2022-06-08, godz. 16:00, RTT - artykuły 70 lat Radia Opole. Pracownicy rozgłośni odznaczeni przez prezydenta Andrzeja Dudę Pracownicy Radia Opole odznaczeni przez prezydenta Andrzeja Dudę za wieloletnią służbę. Złote i srebrne medale trafiły do 18 osób. To dziennikarze, osoby związane z administracją czy też techniką. Uroczystość wręczenia odznaczeń… » więcej 2022-06-08, godz. 07:00, RTT - artykuły Gąsienice kuprówki rudnicy atakują mieszkańców Brońca w powiecie oleskim Kuprówka rudnica, gatunek motyla, a dokładniej gąsienice kuprówki zaatakowały drzewa i ludzi w niewielkim Brońcu koło Olesna. Owady oblepiły krzewy, drzewa, wchodzą do domów, a ludzie w kontakcie z owadem dostają podrażnienia skóry… » więcej
45678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »