Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2022-01-20, 16:00 Autor: Bogusław Kalisz

Rowery, wózki, stare meble. Zagracone klatki schodowe w opolskich blokach. Straż pożarna: "To utrudnia akcje ratownicze"

Rowery, wózki, stare meble. Zagracone klatki schodowe w opolskich blokach foto:B.Kalisz
Rowery, wózki, stare meble. Zagracone klatki schodowe w opolskich blokach foto:B.Kalisz
Rowery, stare meble, wózki, pozostałości po remontach tarasują korytarze oraz klatki schodowe w blokach na opolskich osiedlach. Utrudniają wszelkie akcje ratownicze, ale także codzienne życie mieszkańców. Mimo licznych zgłoszeń, administracja osiedla Armii Krajowej w Opolu zbywa lokatorów dziwnymi, czasami złośliwymi odpowiedziami. Strażacy podkreślają, że wszelkie przedmioty pozostawione na klatkach utrudniają ewakuację mieszkańców i gaszenie pożarów. Jest to też niezgodne z obowiązującymi regulaminami spółdzielni.
Spółdzielnia Mieszkaniowa w Opolu, administrująca blokami na osiedlu Armii Krajowej, do 15 lutego dała czas mieszkańcom na usunięcie składowanych przedmiotów w częściach wspólnych budynków, to jest korytarzy, klatek schodowy oraz piwnic. Po tym terminie rzeczy będą sukcesywnie wywożone na składowisko miejskie, a właściciele nie będą mieli prawa do odszkodowania za ich utracenie.
Zatarasowane korytarze i klatki w blokach

Zobacz także

2022-05-25, godz. 16:15, RTT - artykuły To wprawdzie nie będą autostrady, ale dla lokalnej społeczności inwestycje bardzo ważne Cztery opolskie gminy wyremontują lokalnie drogi dzięki kolejnym dotacjom z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dzisiaj (25.05) w urzędzie wojewódzkim podpisano umowy na dofinansowania o łącznej wartości 2 milionów 200 tysięcy zł… » więcej 2022-05-24, godz. 16:07, RTT - artykuły "Balladyna" się nie pojawiła, za to przygotowano "Zemstę" Za ósmoklasistami pierwszy etap trzydniowego maratonu egzaminów. Dziś (24.05) zmierzyli się oni z językiem polskim. » więcej 2022-05-23, godz. 16:15, RTT - artykuły "To atrakcyjne szczególnie dla Opolan". Zamek w Mosznej trafił na monetę Nowa moneta okolicznościowa z wizerunkiem najsłynniejszego zamku na Opolszczyźnie trafiła do obiegu. » więcej 2022-05-20, godz. 16:09, RTT - artykuły Pomagają uchodźcom od pierwszych dni wojny na Ukrainie. "Szczerze, od serca i od duszy. Wiedzieliśmy, że tak trzeba zrobić" Chęć pomocy i działania deklarowali już w pierwszych godzinach od wybuchu wojny w Ukrainie jeszcze przed utworzeniem Miejskiego Centrum Pomocy Uchodźcom w Opolu przy ul. Krakowskiej 32. » więcej 2022-05-19, godz. 16:15, RTT - artykuły Stan zagrożenia epidemicznego zamiast stanu epidemii. Jakie były dwa lata pandemii? Pierwszy przypadek COVID-19 w Polsce potwierdzono 4 marca 2020 roku. Na Opolszczyźnie pierwsze zakażenie koronawirusem opolski sanepid potwierdził 6 dni później. 16 maja tego roku po ponad dwóch latach odwołano stan epidemii w Pols… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »