Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2021-12-31, 18:00 Autor: Marzena Śmierciak

Przed nami ostatnia noc roku i zabawa sylwestrowa. Wielu Opolan wybiera "domówki"

Nowy rok [fot. Envato]
Nowy rok [fot. Envato]
Sylwester w Opolu [fot. Błażej Choroś]
Sylwester w Opolu [fot. Błażej Choroś]
W ubiegłym roku w związku z trudną sytuacją epidemiczną w kraju organizowanie imprez sylwestrowych było zabronione. Teraz choć mamy większy wachlarz możliwości, okazuje się, że większość Opolan wieczór sylwestrowy spędzi na domówce lub po prostu z rodziną.
Nie brakuje jednak chętnych, którzy 31 grudnia chcą wybrać się na wykwintny bal czy nietypową imprezę. Choć od 15 grudnia dyskoteki i kluby były zamknięte z powodu obostrzeń, tym razem mogą zrobić wyjątek właśnie na sylwestrową noc.

Kto nie ma pomysłu na ostatni wieczór w roku może się wybrać do Filharmonii Opolskiej, do kina czy do teatru.

Dodajmy, że według obowiązujących przepisów sanitarnych noc sylwestrową na zorganizowanych zabawach w lokalach możemy spędzać w limicie do 100 osób. Do tego limity wlicza się osób zaszczepionych. Rekomendowana jest częsta dezynfekcja dłoni.
Posłuchaj - relacja Katarzyny Doros

Zobacz także

2022-05-05, godz. 16:00, RTT - artykuły Sezon motocyklowy - można zaczynać. Warto jednak pomyśleć o szkoleniu umiejętności Moto sezon wystartował. Pogoda sprzyja, a przy zakorkowanych ulicach - motocykle cieszą się coraz większą popularnością. Ale... w przypadku tych maszyn warto się doszkalać. » więcej 2022-05-04, godz. 15:45, RTT - artykuły Tradycja czy źródło szczęścia? Maturalny maraton wystartował Czym dla człowieka może być tradycja albo - Kiedy relacja z drugim człowiekiem staje się źródłem szczęścia - który z tych tematów bylibyście Państwo gotowi poddać analizie w oparciu oczywiście o literaturę piękną? » więcej 2022-05-02, godz. 16:00, RTT - artykuły Katamaranów czar na akwenie w Turawie Żaglówki mają swój urok. Katamarany podwójny - mówią miłośnicy sportów wodnych. Można je na zbiorniku oglądać przez cały sezon. Puchar Polski Katamaranów w Turawie zgromadził 17 maszyn i 8 załóg w klasie open. Choć zawody… » więcej 2022-04-29, godz. 16:30, RTT - artykuły Orlik - reaktywacja. Pilotażowy program modernizacji popularnych boisk Minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk ogłosił w Otmuchowie wprowadzenie w życie pilotażowego programu rewitalizacji boisk typu orlik. » więcej 2022-04-28, godz. 16:15, RTT - artykuły Ścieżka kariery. Czym kierują się nastolatkowie przy wyborze drogi kształcenia? Konferencja w Opolu Specjaliści, pracodawcy i nauczyciele omawiali aktualnie realizowane projekty, była także mowa o zawodach deficytowych. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »