Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2021-12-09, 15:00 Autor: Agnieszka Stefaniak

Zima pod chmurką? Mariusz Chałupnik towarzyszył policjantom patrolującym miejsca bytowania bezdomnych

Policja i straż miejska patrolują miejsca, gdzie przebywają bezdomni [fot. KPP Krapkowice]
Policja i straż miejska patrolują miejsca, gdzie przebywają bezdomni [fot. KPP Krapkowice]
Porzucone altany, źle zabezpieczone domki. W okresie zimowym z takich miejsc bardzo często korzystają osoby bezdomne, które szukają schronienia. Ogródki działkowe w czasie mrozów są więc dla wykluczonych społecznie miejscem idealnym.
Z drugiej jednak strony bardzo często dochodzi w tam do niebezpiecznych i tragicznych w skutkach zdarzeń. Tereny ogródków na bieżąco patrolowane są przez służby. Na jeden z takich patroli z mikrofonem wybrał się nasz reporter Mariusz Chałupnik.

Policja apeluje byśmy nie byli obojętni na los takich osób. Nasza interwencja może uratować bezdomnemu życie. Gdy zobaczymy, że ktoś jest w niebezpieczeństwie, może nie przetrwać nocy ze względu na temperaturę i warunki w jakich przebywa, to zadzwońmy na numer alarmowy 112.
Mariusz Chałupnik towarzyszył policjantom patrolującym miejsca bytowania bezdomnych

Zobacz także

2022-01-14, godz. 07:45, RTT - artykuły Kto będzie gospodarował na ziemi dzierżawionej przez Top Farms? Szykuje się spór w środowisku rolników Jak podzielić 10 tysięcy hektarów ziemi po firmie Top Farms w Głubczycach. To problem którym zajmują się organizacje rolnicze w regionie. Pola mają zostać podzielone w ciągu dwóch najbliższych lat a już powstały różnice zd… » więcej 2022-01-11, godz. 16:15, RTT - artykuły Nastał czas egzaminów. W szkołach średnich trwa zawodowa sesja zimowa W szkołach średnich w całym kraju rozpoczęła się sesja zimowa egzaminów zawodowych i potwierdzających kwalifikacje zawodowe. » więcej 2022-01-11, godz. 15:45, RTT - artykuły Podsumowanie sezonu i plany na 2022. Sporty motorowe i pandemia Sezon 2021 był udany, mimo utrudnień związanych z pandemią koronawirusa. To główny wniosek płynący z Gali Sportu Motorowego Okręgu Opolskiego. » więcej 2022-01-11, godz. 13:35, RTT - artykuły Zagrali dla Daniela. Sędziowie piłkarscy zmierzyli się w turnieju Na co dzień sędziują, a w weekend sami wybiegli na boisko. Po raz 30. sędziowie piłkarscy z całego województwa spotkali się na halowym turnieju o Puchar Przewodniczącego Kolegium Sędziów OZPN. Tegoroczna edycja zawodów była jednak… » więcej 2022-01-07, godz. 16:15, RTT - artykuły "Można powiedzieć, że wydarzył się cud". Dawid leci do USA! 6-letni Dawid Drapacz z Opola przejdzie kolejną operację ratującą życie w USA. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »