Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2021-11-18, 16:23 Autor: Cezary Puzyna

Matematyką w koronawirusa. "Takie prognozy rozwoju epidemii w regionie są bardzo ważne"

Konferencja prasowa w Urzędzie Wojewódzkim ws. sytuacji epidemiologicznej [fot. Maciej Marciński]
Konferencja prasowa w Urzędzie Wojewódzkim ws. sytuacji epidemiologicznej [fot. Maciej Marciński]
Liczba zakażeń koronawirusem w naszym regionie będzie rosnąć - to już nie tylko przewidywania lekarzy, ale wynik matematycznych obliczeń.
Wojewoda opolski Sławomir Kłosowski powołał zespół modelowania matematycznego, w skład którego wchodzą naukowcy z Politechniki Opolskiej. To oni będą teraz wyliczać, ile nowych przypadków COVID-19 możemy mieć w następnych dniach.

Pierwsze obliczenia przedstawiono dzisiaj w urzędzie wojewódzkim...
Matematyczne podejście do wirusa

Zobacz także

2022-01-03, godz. 16:15, RTT - artykuły Mandaty (mocno) w górę. Punktów karnych się nie pozbędziesz W noworoczną sobotę wszedł w życie nowy taryfikator. Łamanie przepisów ruchu drogowego będzie bolesne. » więcej 2021-12-31, godz. 18:00, RTT - artykuły Przed nami ostatnia noc roku i zabawa sylwestrowa. Wielu Opolan wybiera "domówki" W ubiegłym roku w związku z trudną sytuacją epidemiczną w kraju organizowanie imprez sylwestrowych było zabronione. Teraz choć mamy większy wachlarz możliwości, okazuje się, że większość Opolan wieczór sylwestrowy spędzi na… » więcej 2021-12-31, godz. 16:09, RTT - artykuły 3 ofiary śmiertelne pożaru w wieżowcu w Opolu. Co mogło być przyczyną tego tragicznego zdarzenia? Zaprószenie ognia - taka jest wstępna przyczyna wczorajszego (30.12), tragicznego pożaru mieszkania w bloku na osiedlu AK. Wiemy, że ofiarami jest dwóch mężczyzn i kobieta. » więcej 2021-12-30, godz. 22:15, RTT - artykuły Szpitale leczące pacjentów z COVID-19 zgłaszają problem z wywozem nadmiarowych odpadów medycznych. Przykładem ZOZ w Oleśnie Czy opolskie szpitale przeznaczone do walki z pandemią koronawirusa mają problem z wywozem odpadów medycznych? Przykładem potwierdzającym jest Zespół Opieki Zdrowotnej w Oleśnie, choć wicestarosta Stanisław Belka mówi, że problem… » więcej 2021-12-30, godz. 16:35, RTT - artykuły Od stycznia będzie naliczana ulga dla klasy średniej. Kogo obejmie? W myśl przepisów podatkowych, jakie zaczną obowiązywać za sprawą Polskiego Ładu już od stycznia 2022 roku pracownikom osiągającym przychód z umowy o pracę miesięcznie od 5701 zł brutto do 11 141 zł brutto (rocznie od 68.412… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »