Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2021-11-02, 16:11 Autor: Marzena Śmierciak

Śmierć w pandemii - w samotności. Bez ostatniej rozmowy, pożegnania, trzymania za rękę..

Cmentarz po zmroku [fot. Marcin Skomudek]
Cmentarz po zmroku [fot. Marcin Skomudek]
Cmentarz po zmroku [fot. Marcin Skomudek]
Cmentarz po zmroku [fot. Marcin Skomudek]
Dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki to czas, kiedy wspominamy tych, których już z nami nie ma. To także czas refleksji nad życiem, nad przemijaniem. Skłania do tego także pandemia. Wraz z kolejnymi falami koronawirusa coraz więcej osób musiało pożegnać bliskich, którzy przegrali walkę z COVID-19.
Od początku pandemii w Polsce zmarło ponad 77 tysięcy osób, z czego prawie 48 i pół tysiąca w tym roku. Dotyka to zarówno bliskich chorych, jak i personel medyczny, który mimo starań, musiał się mierzyć z wysoką umieralnością na oddziałach w szczytach pandemii. Koronawirus wymusza też izolację pacjenta.

O odchodzeniu w czasie pandemii - w materiale Moniki Matuszkiewicz.
Posłuchaj - autor Monika Matuszkiewicz

Zobacz także

2021-12-24, godz. 16:00, RTT - artykuły Święta Bożego Narodzenia. Wigilijne zwyczaje w opolskich domach W wielu domach do dziś można usłyszeć powiedzenie 'Jaka Wigilia, taki cały rok'. Zwyczaje i tradycje praktykowane 24 grudnia miały zwiastować o tym, co czeka nas przyszłości. Jedni dbali o dobrobyt, chowając łuskę z karpia do portfela… » więcej 2021-12-23, godz. 16:00, RTT - artykuły Święta Bożego Narodzenia w szpitalu i na służbie. "Takie dyżury nie są czymś nowym, ale w szpitalu tymczasowym dla pacjentów będziemy tylko my" W wielu domach puste miejsce przy wigilijnym stole będzie zostawione dla członków żołnierskich rodzin, święta spędzą na służbie z dala od rodzinnych stron. Tak będzie m.ni. w przypadku 30 logistyków wspierających działania na… » więcej 2021-12-22, godz. 16:00, RTT - artykuły Święta poza domem. Boże Narodzenie w górach, na nartach i sankach Coraz więcej osób decyduje się na spędzenie świąt poza domem, ale w rodzinnym gronie. Jak mówią, to sposób na ucieczkę przed świąteczną gorączką i jednocześnie na odpoczynek, niekoniecznie w kuchni przy garnkach. Czas więc… » więcej 2021-12-21, godz. 16:00, RTT - artykuły W gospodarstwach rybackich "karpiowe żniwa". W Niemodlinie na pomoc ruszyli osadzeni z zakładu karnego w Grodkowie W gospodarstwach rybackich na Opolszczyźnie 'karpiowe żniwa'. Opolanie, którzy nie wyobrażają sobie świąt bez potraw z karpia, po świeżą rybę ustawiają się z już samego rana. W Gospodarstwie Rybackim w Niemodlinie, z powodu między… » więcej 2021-12-20, godz. 16:00, RTT - artykuły Turystyka górska: 140. rocznica urodzin Mieczysława Orłowicza, pomysłodawcy Głównego Szlaku Sudeckiego 140. rocznicę urodzin Mieczysława Orłowicza, pomysłodawcy i patrona Głównego Szlaku Sudeckiego obchodzono w weekend na Kopie Biskupiej. Fragment szlaku przebiega przez południe Opolszczyzny. Przy okazji jubileuszu dyskutowano też o… » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »